Beko ve arçelik tv lerde pc hdm ile bağlayınca tv den Ekranı sığdırma..

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Merhaba arkadaşlar hiç bir internet sitesinde bulamadigim bir konuyu anlatıcam beko ve arçelik tv lerde hdm ile bağlantı yapınca ekran taşıyor ve menüde ekranı sığdır özelliği yok..

aşağıdaki videodaki arkadaşta bulamamış. Intel ve nvdia ekran kartı olanlar nvdia nin veya intelin yazılımı ile halledebilir peki bilgisayarda ekran kartı olmayanlar nasıl halledecek ? Ben bunu denetim masasından görüntüyü piksel düşürerek yapım dedim ama hem laptop ekranı hoş olmadı hemde tv ekranı hoş olmadı sığmadı yani

Öcelikle video izleyin..
Evet arkadaş böyle sığdırdı çokta basit ama ne nvdia var nede intelin ekran kartı var ve çok aradım ama bulamadım ve birgün kumandanın üstündeki ekran formatlama tuşuna kazayla bastım ve normalde en sondaki ayar panorama yani ekranı panoramaya alıyor. Ama pc bağlıyken menüde bir ayar daha cıktı oda Overscan diye bir ayar daha gördüm. Onu seçince düzeldi yani ekran oturdu...

Mutluluktan havalara uçtum neredeyse..

Aşağıdaki esimdeki gibi ekranı formatlama tuşu altta ona basınca overscan çıkaracaktır ama bağlıyken çıkar...

Umarım anlatabildim...

Not: tv nin ayarı 16;9 ise pc bağlıyken yapılan ayardan etkilenmez... hâlâ 16.9 olarak kalır pc her bağlayınca overscan yapmaya gerek yok Oda kalır aynı ayarda kalır.

Ekli dosyalar

• 12LKd-54.jpg
    12LKd-54.jpg
    34.5 KB · Görüntüleme: 211
Son düzenleme: