Beklediğim oyun performansını alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

yunuseren5

Öğrenci
yaklaşık 1 hafta önce 5k ya
a320m c pro
rx580
r5 3500x
16x1 3200mhz
650w 80+ bronze
bu sistemi hazır aldım kasasıyla birlikte ve aynı şekilde bir tanıdığımda aynı sistemi topladı yaklaşık aynı fiyata tek farkı ram 8x2 idi fakat o pc ile bendekini karşılartırınca örnek olarak fortnite da 10-15 fps fark atıyor o pc, bunun tek nedeni ram mi veya değilse optimizasyon sorunu olabilirmi

KRZMNİTK

Profesör
a320m c pro
rx580
r5 3500x
16x1 3200mhz
650w 80+ bronze
bu sistemi hazır aldım kasasıyla birlikte ve aynı şekilde bir tanıdığımda aynı sistemi topladı yaklaşık aynı fiyata tek farkı ram 8x2 idi fakat o pc ile bendekini karşılartırınca örnek olarak fortnite da 10-15 fps fark atıyor o pc, bunun tek nedeni ram mi veya değilse optimizasyon sorunu olabilirmi
Eğer ultra ayarlaydaysa normal

edit: Pardon bir an sanki Amd kartlarda rtx varmış gibi düşündüm. Benim laptopa rtx 2060 var da ordan yola çıkarak yazmıştım

a320m c pro
rx580
r5 3500x
16x1 3200mhz
650w 80+ bronze
ram 2x olsun ve ramlarin markası aynı olsun

Sibraius

Dekan
a320m c pro
rx580
r5 3500x
16x1 3200mhz
650w 80+ bronze
Çift kanal ram daha performanslı olur.

yunuseren5

Öğrenci
Tek ram kullanıyorsun. Tek kanal yani.
Ramde 3200 mhz hızı yarıya böl.

Dual olunca yani 2 adet --- 3200 mhz çalışacaklar.
teşekkürler herkese, ama bir sorun daha varki dual channel yapmak için elimdeki rami satıp 8x2 alma fırsatım yok gibi görünüyor bunun yanına aynı modelden 1 tane daha eklesem ~600küsür para ediyor hem biraz pahalı olur şuan için hemde böyle bir sistem için abartı olur gibime geliyor 32gb, yada bir 8gb eklesem 24 yapsam olurmu

Son düzenleme:

DeathKisS

Öğrenci
Al bir tane daha yanına çak en temizi bende öyle yapmıştım sistemi aldıktan 1 ay sonra yanına aldım aynısından emin ol sistem rahatladı.

aimnil

Profesör
16 nin yanına 8 takarsan hem aynısı olmayacağı için farkeder hem de çift çalışmaz. Amd hibrit çift kanal oluyor mu onun hakkında birşey demedi. En azından ben duymadım. O yüzden çok mantıksız olur. Elindekini satip 2x8 al. O zamana kadar da böyle kullan fps göstermeyi kapat, onu açtığımdan beri oyundan zevk almıyordum. Sonra kapatıp oynuyorum artık :) en temizi

SDN Son Haberler

Son mesajlar