Bedava elektirikle Mining mantıklımı

Bu konuyu okuyanlar

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle merhaba

Şimdi şurdan başlıyayım mining yapmak istiyorum sizden nasıl ve hangi cihazlarla mining yapmalıyım ki kazanç elde edebileyim ?

Yakınımda bir akarsu yatağı var ve ordan 7/24 elektirik ürete biliyorum eğer mining e girersem elektirik üretimini artıraçağım . Yani elektirik bedava .

Mininge başlarsam ona göre küçük bir yer ayarlıyaçağım kira bedeli olmadan masrafsız ve orayı miningin makina boyutuna göre buyutuceğim elektirik bedava olduğundan ve yerde kücük olduğundan makinaları soğutmam kolay olacak.

Size sormak istediğim bu koşullarda mining yapmalımıyım ?

Eğer yapmalıysam Hangi cihaz veya aletleri kullanmalıyım ?

(Amacım kücükden başlayıp büyümek ve ek gelir sahibi olmak)

Teşekkürler.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,071
Öncelikle merhaba

Şimdi şurdan başlıyayım mining yapmak istiyorum sizden nasıl ve hangi cihazlarla mining yapmalıyım ki kazanç elde edebileyim ?

Yakınımda bir akarsu yatağı var ve ordan 7/24 elektirik ürete biliyorum eğer mining e girersem elektirik üretimini artıraçağım . Yani elektirik bedava .

Mininge başlarsam ona göre küçük bir yer ayarlıyaçağım kira bedeli olmadan masrafsız ve orayı miningin makina boyutuna göre buyutuceğim elektirik bedava olduğundan ve yerde kücük olduğundan makinaları soğutmam kolay olacak.

Size sormak istediğim bu koşullarda mining yapmalımıyım ?

Eğer yapmalıysam Hangi cihaz veya aletleri kullanmalıyım ?

(Amacım kücükden başlayıp büyümek ve ek gelir sahibi olmak)

Teşekkürler.
Üretebildiğin enerji ne kadar volt üzerinden ne kadar amperaj sağlıyor?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Çekeceğiniz elektrik limitli olacak yani bir yere kadar büyütebileceksiniz. O kartları PSU'ları alacaksınız önce kendi zararlarını çıkartacaklar sonra kâr'a dönüşecek uzun ve riskli bir iş.

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Üretebildiğin enerji ne kadar volt üzerinden ne kadar amperaj sağlıyor?
Şu anllık 1 tane su turbin 5.5 kW lik enerji sağlıyor . Ama tabiki sistemi çoğaltarak enerjiyi artırabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çekeceğiniz elektrik limitli olacak yani bir yere kadar büyütebileceksiniz. O kartları PSU'ları alacaksınız önce kendi zararlarını çıkartacaklar sonra kâr'a dönüşecek uzun ve riskli bir iş.
Doğru ama elektirik masrafı cıkınca daha kısa sürede kendi masrafını çıkaracağını düsünüyorum .

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
LiteCoin Kaz, BitCoin de LiteCoin Gibi Önceden 400-500 Civarında Dolaşıyormuş Bir Anda Hızlıca Artmış. Bu bilgi için komisyon istiyorum :D

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,071
Şu anllık 1 tane su turbin 5.5 kW lik enerji sağlıyor . Ama tabiki sistemi çoğaltarak enerjiyi artırabilirim

Doğru ama elektirik masrafı cıkınca daha kısa sürede kendi masrafını çıkaracağını düsünüyorum .
Buda fazlasıyla işini görür bence. :)
Turbinin fotosu varmı? Nasıl bir düzen kurulmuş meraklandım.

Bir tipini biliyorum. Su akıntısını ayırıyorlar kuyu gibi, Aşağıdakı turbine su dairevi şekilde gidiyor ve altta turbinden çıkıyor su. Baya fazla verimliliği oluyor.

Th3HxH0D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Bir tipini biliyorum. Su akıntısını ayırıyorlar kuyu gibi, Aşağıdakı turbine su dairevi şekilde gidiyor ve altta turbinden çıkıyor su. Baya fazla verimliliği oluyor.
Aynen dedigin baya verimli. Benim ki normal 90 metre yüksekikten dikleme boru ile gelen suyuy direk

Aynen o daha verimli . Ama benim ki 60 metre yukseklikten boruyla gelen su direk trubine bağlanıyor.

LiteCoin Kaz, BitCoin de LiteCoin Gibi Önceden 400-500 Civarında Dolaşıyormuş Bir Anda Hızlıca Artmış. Bu bilgi için komisyon istiyorum :D
Eğer ltc den zengin olursam bu komisyonu veririm:)

ETH mi kazacaksınız?
Şu anlık belli değil kuracağım mining sistemine göre karar vereceğim ona

Benim arada kaldığım şey şu aslında boyle bi mining sistemini ekran kartıylamı kurmak daha mantıklı yoksa antiminer gibi aletlerle kurmak mı daha mantıklı.veya hangisi daha uzun ömürlü

Son düzenleme:

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Aynen dedigin baya verimli. Benim ki normal 90 metre yüksekikten dikleme boru ile gelen suyuy direk

Aynen o daha verimli . Ama benim ki 60 metre yukseklikten boruyla gelen su direk trubine bağlanıyor.

Eğer ltc den zengin olursam bu komisyonu veririm:)

Şu anlık belli değil kuracağım mining sistemine göre karar vereceğim ona

Benim arada kaldığım şey şu aslında boyle bi mining sistemini ekran kartıylamı kurmak daha mantıklı yoksa antiminer gibi aletlerle kurmak mı daha mantıklı.veya hangisi daha uzun ömürlü
40 bin tl başına 100 tl istiyorum! :D (!)
Dipnot: eğer sayemde 40 bin tl kar edersen üstteki (!) işaretini yoksay. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
btc 40k tl. ltc 400tl. altın 400-500 arası.
Piyasada ne idüğü belirli, kimsenin kontrolünde olmadığı kesin insanlık tarihinden beri süre gelen altın ile dandik volalite manyağı güvenilmez, kara para aklama ve deepweb aracı bitcoini mi kıyaslıyorsun?

Popülist söylemlerle, oradan burdan duyduklarına fiyat kıyaslayarak laf ebeliği yapma.

Altın gerçek paradır. Güvenli limandır. Tek ve gerçek paradır. Alternatifi, rakibi yoktur. Vardır diyen ekonominin e'sinin kıvrımından anlamıyordur.