Bebeğini Görmek İsteyen Annelere MobiUS Portable Ultrasound

Türk Gücü

Bombastik
Ultrasound teknolojisi sayesinde, anne karnındaki bebeğin görüntüsünü almak mümkün oluyor ancak bunu yapabilmek için her defasında doktordan randevu alıp hastaneye gitmek, yorucu bir hazırlık sürecinden geçip “ultrason” cihazına girmek, kolay bir iş değil.Oysa, portatif bir ultrason cihazı sayesinde anne karnındaki bebeğimizin ultrason görüntülerini kolayca almamız mümün.

MobiUS’un geliştirdiği ve akıllı telefonlar veya tabletler üzerine takılan bu mobil ultrason cihazını kullanarak bebeğin görüntülerini canlı olarak izleyebiliyoruz. Görüntüyü video veya fotoğraf olarak kaydetmek de mümkün. Üstelik bu görüntüleri doktorumuza gönderip bebeğin sağlığı hakkında doktoru bilgilendirmek ve eğer bir sorun varsa, hızlıca müdahale etmesine de imkan yaratabiliyoruz.

Cihaz aslında, anne adaylarını evlerinde kontrol etmek isteyen doktorlar için tasarlanmış, tıbbi bir cihaz ama bebeğini sık sık görüntülemek isteyen anne adaylarının da 7500 dolarına kıyarak cihazı satın aldığına ve evde kullandığı sık görülebiliyor.

Tıp gerçekten de çok gelişti.

kaynak: https://pembeteknoloji.com.tr
 
Üst