Bazı sözlüklerde Azerilerin kardeş olmaması sorunsalı.

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Arkadaşlar forumları sözlükleri gezer çıkarım ne var, ne yok diye.
Bu aralar böyle Azeriler şii dir, iran rus sevicilerdir felan laf dalaşına başlamışlar.
Bazıları demiş onlarla iş yapılmaz hepsi dolandırıcı felan.

Sözüm o ki, Dolandırıcı olan adamlar sadece Türk vatandaşları kandırmıyor ki, bizim kendimizide bizzat beni de zamanında kandırmış adamlar var. Para için herşeyi yapabilecek adamlar var bizim burda. Neden böyle peki? Millet fakir be ağa kolaydan kazanmanın yollarını arıyor.
Tabi tek bizde değil böyle adamlar, her ülkede var.

Şii konusuna gelince arkadaşlar artık bizim din bağımlısı insanlarımız şii'likten çıkmış çoğu. O konuda raat olun :D 100% kesimden 30% şii kalmış ya değil. Zaten Son zamanlar pek fazla dinine bağlı insan kalmamış diyebilirim. Aman boşver kafasında hayli fazla adam var.

İran konusunda politik taraftan iyiyiz gibi görülsede genel halkımız İran'la düşman. İrana sadece ucuz ürünleri oldukları için gidip gelen adamlar olabilir.
Zaten İran halkı kendi ülkesine düşman. :D aajjsjsjdjjs

Rusya cografyada süper güç olduğu için rusyanın söz sahibi olması durumu kaçınılmaz oluyor.
Hatta unutmayalım zamanında Atatürk'e Rusya silah yardımı göndermişti savaşta. 65-70% kısım halk Rus sevici değil hatta

Bir Türk kardeşim gelsin bizim buraya heryerde çok güzel karşılarlar onu. Ama bizim adamımız oraya gelse nasıl karşılayacaklar biraz endişeliyim.

Forumdaki kardeşlerim Bize karşı ne düşünüyor acaba?

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Arkadaşlar forumları sözlükleri gezer çıkarım ne var, ne yok diye.
Bu aralar böyle Azeriler şii dir, iran rus sevicilerdir felan laf dalaşına başlamışlar.
Bazıları demiş onlarla iş yapılmaz hepsi dolandırıcı felan.

Sözüm o ki, Dolandırıcı olan adamlar sadece Türk vatandaşları kandırmıyor ki, bizim kendimizide bizzat beni de zamanında kandırmış adamlar var. Para için herşeyi yapabilecek adamlar var bizim burda. Neden böyle peki? Millet fakir be ağa kolaydan kazanmanın yollarını arıyor.
Tabi tek bizde değil böyle adamlar, her ülkede var.

Şii konusuna gelince arkadaşlar artık bizim din bağımlısı insanlarımız şii'likten çıkmış çoğu. O konuda raat olun :D 100% kesimden 30% şii kalmış ya değil. Zaten Son zamanlar pek fazla dinine bağlı insan kalmamış diyebilirim. Aman boşver kafasında hayli fazla adam var.

İran konusunda politik taraftan iyiyiz gibi görülsede genel halkımız İran'la düşman. İrana sadece ucuz ürünleri oldukları için gidip gelen adamlar olabilir.
Zaten İran halkı kendi ülkesine düşman. :D aajjsjsjdjjs

Rusya cografyada süper güç olduğu için rusyanın söz sahibi olması durumu kaçınılmaz oluyor.
Hatta unutmayalım zamanında Atatürk'e Rusya silah yardımı göndermişti savaşta. 65-70% kısım halk Rus sevici değil hatta

Bir Türk kardeşim gelsin bizim buraya heryerde çok güzel karşılarlar onu. Ama bizim adamımız oraya gelse nasıl karşılayacaklar biraz endişeliyim.

Forumdaki kardeşlerim Bize karşı ne düşünüyor acaba?
Azeriler benim kardeşimdir.Bazıları kendilerini Türk hissetmiyor,onlar umrumda bile değil.Ama Azeri demek neden zorunuza gidiyor ? ? Azerbaycan Türkü demek çok uzun... Biz neden Kırgızlara Kırgız Türkü,Özbeklere Özbek Türkü demiyoruz.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,839
Hayır, hâlen kardeş olarak görülüyorsunuz. İnternette kendi vatanına, şehitlerine küfür edenler bile var. Her şeyi bulabilirsin. Fakat sokakta gözükmüyor bunlar.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Azeriler benim kardeşimdir.Bazıları kendilerini Türk hissetmiyor,onlar umrumda bile değil.Ama Azeri demek neden zorunuza gidiyor ? ? Azerbaycan Türkü demek çok uzun... Biz neden Kırgızlara Kırgız Türkü,Özbeklere Özbek Türkü demiyoruz.
Burada gelip birisine Azeri kardeşim dersen kimse yadırgamaz. Çoğumuz abi abi diyoruz zaten Türk kardeşler görünce.

Azeri kelimesine kızanda ya kökeni rustur, ya ermeni yada İrandır.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Bazıları çok kızıyor ?
İsmini biliyorsan ismiyle hitap etmelisin tabi.
Benim ismimi bilen Türk arkadaşım olsun sürekli bana Azeri dese ötekileştirme gibi anlamı çıkıyor. Yani sen Türk değilsin git işine gibi.

Tabii ismini bilmediğin adama ilk başlarda söylemenin sakıncası yok.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
İsmini biliyorsan ismiyle hitap etmelisin tabi.
Benim ismimi bilen Türk arkadaşım olsun sürekli bana Azeri dese ötekileştirme gibi anlamı çıkıyor. Yani sen Türk değilsin git işine gibi.

Tabii ismini bilmediğin adama ilk başlarda söylemenin sakıncası yok.
Yok bilmiyosun ya.Azeri Kardeşim desen.Azeri Türkü diyeceksin kardeş diye yüzlerce insan çıkıyor ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,910
Yok bilmiyosun ya.Azeri Kardeşim desen.Azeri Türkü diyeceksin kardeş diye yüzlerce insan çıkıyor ?
Garip geliyorsa deme tabi. Kardeşim de geç işte.
Sana Türkiye Türkü abim desem banada garip gelir :D sjsjdjdj