Yardım Bazı Güvenlik Şüphelerim.

Bu konuyu okuyanlar

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Kaspersky adı verlien güvenlik uygulamasının ücretsiz deneme sürümünü bugün yükleyip bilgisayarımda tam tarama yaptım(1.3 milyona yakın öğe taradı) ve sıklıkla kullandığım ''driverpack'' adındaki uygulamanın neredeyse her yaptığı şeyi virüs olarak tanımladı, acaba driverpackin reklam aldığı 360 security gibi diğer firmalar mı buna sebebiyet veriyor yoksa başka bir şey mi? yardımcı olursanız sevinirim
Ekran Alıntısı.JPG
1.JPG

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
360 security android programı değilmiydi ya bir ara tüm bilgileri çalıyor diye duymuştum 2016 gibi. o yüzden reklam verdiği programda sıkıntılı olabilir nerden yüklediniz?

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
ben yüklemedim, driver pack uygulamasını yükledim onun yanında bana teklif sundu şunu alırsan bunu alırsın gibisinden bende reddettim. fakat kaspersky taraması sonucu gördüm ki 360 security uygulamasının bir setup halini saklı tutuyormuş. görür görmez sildim fakat hata mi ettim bilmiyorum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
ben yüklemedim, driver pack uygulamasını yükledim onun yanında bana teklif sundu şunu alırsan bunu alırsın gibisinden bende reddettim. fakat kaspersky taraması sonucu gördüm ki 360 security uygulamasının bir setup halini saklı tutuyormuş. görür görmez sildim fakat hata mi ettim bilmiyorum
iyi yapmışsın sildikten sonra tekrar tarama yaptınmı

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
En Sağlamı Bir de Malwarebytes ile tarat kalıntıyı temizler bari.

Kaspersky iyidir.
Kullanabilirsin

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
bence yap hemen belki iki dosya kalmıştır içinde
tamamdır ilk fırsatta deneyeceğim.yardımınız için çok teşekkür ederim. konu dışı bir soru daha sorabilir miyim yoksa yeni bir başlık açmam gerekir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

tamamdır ilk fırsatta deneyeceğim.yardımınız için çok teşekkür ederim. konu dışı bir soru daha sorabilir miyim yoksa yeni bir başlık açmam gerekir mi ?
yine güvenlik şüphelerim ile alakalı

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Mesaj otomatik birleştirildi:

yine güvenlik şüphelerim ile alakalı
Bu konu ile çok alakasız değilse alabilirim :)

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Bu konu ile çok alakasız değilse alabilirim :)
bilgisayarımda 1 ssd 1 hdd var, ssd sonradan gelme işletim sistemini ona kurdum fakat harddiski boşaltıp temiz format yapamadım hiç (ssd yokken hdd yi ikiye bölüp kullanmıştım) acaba format atmadan bu diskleri birleştirmemin bir yolu var mı. harddiskimde solucan olduğundan şüphe ediyorum kaspersky hiçbirşey bulamadı ( şüphelerim ektedir.) şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    14 KB · Görüntüleme: 53
  • 2.JPG
    2.JPG
    13 KB · Görüntüleme: 48
  • 3.JPG
    3.JPG
    14.9 KB · Görüntüleme: 42