Baykuşumun üstüne muhabbet kuşu verdiler!

Arkadaşlar, baykuşumu milli parklar almıştı bende onların yanına gittim anlattım onlar da o kuşu sana veremeyiz dediler bende ben köyde besliyorum doğal ortamı dedim onlar gene vermediler bende o kuşu alana kadar burdan buraya gitmem dedim onlarda bana muhabbet kuşu verdiler ben baykuşumu nasıl alıcam? Babamla gitsem verirler mi?

_Zaur_

Dekan
Söylemedin yavruları var diye. Yahu götürsünler annesinin yanına işte. Annesinden ayırmayınız ya onlarda kalıcak tümden yada sende.

The Judge

bmbozbey
Yönetici
Moderatör
Yavruları da ilgili yerlere teslim etmezsen pek de hoş sonuçlarla karşılaşacağını düşünmüyorum.
Ne yaparsan yap yasal olmadığı için bu hayvanları besleyemezsin.

epsilon06

Profesör
Ben anlamadım evcil mi kuş? Yavruları varsa niye sadece anneyi götürdüler. Getirdilerse o yavrular kaç gündür aç ne yeyip içiyolar? Baykuşlar evcil değildir yavrularına falan çok dokunursan bırakır giderler ayrıca o kadar aç kalamazlar anne hemen yavruları beslemeli eğer küçüklerse.

Ben anlamadım evcil mi kuş? Yavruları varsa niye sadece anneyi götürdüler. Getirdilerse o yavrular kaç gündür aç ne yeyip içiyolar? Baykuşlar evcil değildir yavrularına falan çok dokunursan bırakır giderler ayrıca o kadar aç kalamazlar anne hemen yavruları beslemeli eğer küçüklerse.
Çok küçük değiller babannemin olduğu yerde duruyorlar köyde avlanıp atılmış yaban domuzlarının yanına götürünce yavaş yavaş yok ediyorlar. Anneleri ilk baslaarda tehlikeliydi şimdi biraz bir şeyler verdiğim için guvenimi kazandı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yavruları almaasinlar diye söylemedim.

epsilon06

Profesör
Çok küçük değiller babannemin olduğu yerde duruyorlar köyde avlanıp atılmış yaban domuzlarının yanına götürünce yavaş yavaş yok ediyorlar. Anneleri ilk baslaarda tehlikeliydi şimdi biraz bir şeyler verdiğim için guvenimi kazandı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yavruları almaasinlar diye söylemedim.
Anladım anne gelmiş ama aklında olsun giderde gelmezse büyüdülerse yemeleri için bir şeyler vermen gerekebilir yavrulara çok da dokunmazsan iyi olur anne yabancılamasın.