Baykal'dan Önder Sav'ı Aklama Operasyonu mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Reallist

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Müthiş (!) planları deşifre oldu
CHP lideri Deniz Baykal'ın bugünkü dinleme iddiaları, "Önder Sav'ı aklama operasyonu'nun bir parçası mı?

İşte CHP'den gelen şok dinleme iddiasının perde arkası:

Kim ne derse desin, CHP lideri Deniz Baykal'ın bugünkü açıklamaları tam anlamıyla, "Önder Sav'ı aklama operasyonu'nun önemli bir parçasıdır... Baykal açıklamaları ile bir taşla birkaç kuş vurdu. İşte Baykal'ın konuşmasının anlamı..

CHP lideri Deniz Baykal bugün sürpriz bir basın toplantısı yaparak, Peygamberimiz'e hakaret sözleri yayınlanan ve büyük tepki çeken partinin ikinci ismi, Genel Sekreter Önder Sav'ın makam odasının devlet tarafından dinlendiğini öne sürdü.

"Ana muhalefet partisi CHP Genel Merkezi'ndeki bir oda devletin güvenlik güçleri tarafından dinlendi ve dinci bir gazetenin manşetinde yer aldı." sözleri Baykal' ait..

Sözkonusu dinleme eski Bolu Valisi Ali Serindağ ile CHP Genel Sekreteri Önder Sav arasında geçen konuşma...

BAYKAL HEDEF ŞAŞIRTTI: SAV'IN SAYGISIZLIĞINI BAKIN NASIL ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTI...,

http://videogaleri.samanyoluhaber.com/v/2008/05/28/11

Baykal bu basın toplantısı ile bir taşla birkaç kuş vurdu.

Nasıl mı?

*CHP lideri, Peygamberimiz'e yaptığı hakaret sebebiyle bir süredir toplum içine çıkamayan, basından fellik fellik kaçan, TBMM'de bile dikkat çekmemeye çaba gösteren Önder Sav'ı, devlet tarafından dinlendiğini ve bilhassa da bu konuşmanın Vakit Gazetesi'nde yayınlandığına dikkat çekerek 'bir anda' akladı, pak eyledi. Sav'ın Peygamberimiz'e hakaretleri ve gizli konuşmasının Baykal'ın tabiriyle 'dinci' bir gazetede yayınlanması... Baykal'ın bu açıklamasını takip eden kesimlerin, "Haa, demek ki gerçekten Önder Sav'a yönelik bir komplo var. İşte bu da kanıtı..." şeklinde bir izlenime kapılması başlıca amaçtı. Baykal bu amacı gözeterek bugünkü basın toplantısını düzenledi...Başarılı oldu mu? Onu zaman gösterecek? Önder Sav, bu dakikadan itibaren, devletin kendisini dinlediği ve bu konuşmasının da 'dinci' bir gazetede yayınlanmasının verdiği hisle eli arkasında gezintiye çıktıysa amaç kısmen gerçekleşmiş demektir. Sav, Peygamberimiz'e hakaretten dolayı kendisine eleştiri yöneltecek olanların sesini de bu operasyonla net bir şekilde kesmek amacındadır; "Bak beni kimler dinliyor ve bunlar nerede yayınlanııyor; demek ki bana karşı bu kesimin geniş bir komplosu var, siz ne diyorsunuz da ben anlamıyorum?..." diyebilecektir. Kim ne derse desin, Baykal'ın bugünkü açıklamaları tam anlamıyla, "Önder Sav'ı aklama operasyonu'nun önemli bir parçasıdır...

*CHP lideri Deniz Baykal, yakın arkadaşı Önder Sav'ı devletin dinlediğini öne sürerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'ye yönelik bir atak geliştirdi. Bilindiği gibi bir süre önce Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün Emniyete ait bir araçtan dinlendiği iddia edildi. Konu yargıya taşındı. Baykal, Önder Sav'ı devletin dinlediğini ileri sürerek, Osman Paksüt olayına da bir göndermede bulundu, AK Parti Kapatma Davası'na selam çaktı.

*Bu olayda en önemli sorulardan birisi hiç kuşkusuz Önder Sav ile eski Bolu Valisi Ali Serindağ arasında geçen konuşmanın kim/kimler tarafından sızdırıldığıdır. Komplo teorilerinin gırla gittiği bu ortamda bir komplo teorisi de bizden; Konuşma kriptoları bizzat Önder Sav tarafından kayda alınıp gerekli yerlere sızdırılmış olmasın!! Önyargı olmaksızın şunu de ekleyerek; Gizli konuşmayı yayınlayan Vakit Gazetesi'ne bu konuşma metni hangi yollarla ulaştı? Gazetecinin haber kaynağı anayasal güvence altında, elbette. Kimse 'nereden buldun bu haberi' sorgulaması içine giremez.. Ancak, konu Önder Sav'ı aklama operasyonuna dönüştükten sonra haberi kaleme alanların de bir çift sözünün olması gerekir diye düşünüyorum...ADNAN ÖKSÜZ/ CAFESİYASET

samanyoluhaber