Battlefield 3'ün multiplayer'ı kaç kişilik olacak?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

CODON

Doçent
Battlefield oyunu her zaman için çoklu oyuncuda desteklediği oyuncu sayısında ilk çıktığı zamanda ilklerden bir tanesi olmuştu. Şimdilerde bir oyunun çoklu oyuncu sayısının 1000'lere ulaştırılmaya çalıştığı günlerde DICE'ın yeni oyunu Battlefield 3 için yapılan şu kadar oyuncu olsun bu kadar oyuncu olsun tartışmasına firmadan yanıt geldi.

DICE CEO'su Patrick Söderlund "Birçok kişi bize 64 kişilik, 128, hatta 256 kişilik çoklu oyucu desteği istiyor. Teknik olarak 256 kişiye kadar çıkabiliyoruz, bunu denedik. Aynı şekilde 128'i de denedik. Ancak amacımız oyunu adamla doldurmak değil onu eğlenceli kılmak. Oyunda en çok eğlenebileceğiniz sayının 32 ile 40 arasında olduğunu fark ettik" dedi."Bu konu hakkında ciddi testler yaptık ve inanın 128 kişilik oyun hiç eğlenceli olmadı. Belki henüz tasarım işini yeteri kadar iyi yapamadık, ancak ama bizce 64'ün üzerine çıkmak çok da mantıklı değil."

O yüzden işte son karar bu. Battlefield oyunu 64 kişilik olacak. Eğer DICE'ı seviyorsanız ve onlara güveniyorsanız o zaman Söderlund ve ekibinin bu konuda haklı ve ciddi olduklarını bilirsiniz. Demek ki atalarımız zamanında doğru söylemiş.

Kaynak
 
Üst