Battery doctor otomatik izin?

Hyper Alpha

Profesör
Yasaklı
Arkadaşlar.Merhabalar.Battery doctor diye bir uygulama yükledim.Fakat uygulamayı açtığımda bir özelliği kullanmak için izin istemesi gerekiyordu.(Önceden tekrar yüklediğim için biliyorum)Fakat ayarlara girip baktığımda izinler verilmiş.Neden böyle oldu.Ben izin vermediğim takdirde?

Mert Alper

Profesör
Belki daha önceden aynı telefonda kurulum yapıp izin verip daha sonra uygulamayı silmişsen, yani uygulamayı aynı telefonda 2. kez kuruyorsan bu yüzden kaynaklanabilir.

O tarz programları kesinlikle önermiyorum, varsa telefonun kendi güç tasarrufu özelliğini kullanmanı tavsiye ederim.

Mert Alper

Profesör
Aslında amacı pil optimizasyonudur, temizliktir. Sürekli yapılması gereken bir işlem değildir. Eğer o programları sürekli kullanıyorsanız önbelleğinizi sürekli siliyorsunuz demektir. Bu da telefonun hazırda beklettiği şeyleri kaldırmanıza yani örnek vermek gerekirse, mesela fotoğraflara tıkladığınızda resimler hemen açılıyorken o fotoğraflardaki küçük resimlerin yüklenmesini bekleyeceksiniz. Bu yüzden sürekli yapılmamalı.

Ve bu pil ömrünüze ters de etki edebilir. Örneğin önbellekten kaldırılmış dosya ve uygulamaları tekrar açarken telefon en baştan bu işleme "start" komutu vermek zorunda kalacak. Verilen her komut, yapılan her işlem şarj konusunda sizi mağdur edecektir.

---

Telefonunuzun kendi güç tasarrufu modu ise sadece işlemci hızı, parlaklık gibi özellikleri kısarak pil tasarrufu sağlayacaktır.

Hyper Alpha

Profesör
Yasaklı
Anladım.Bu bilgiyi öğrendiğim iyi oldu.Teşekkür ederim.Bir de virüs drğildir değil mi?

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Saçma sapan uygulamalar yapıp milleti kandırmaya çalışıyorlar. Yok efendim pil performansını uzatıyormuş, şarj çok az gidiyormuş vs.
İnanmayın ve kullanmayın derim.