Bateri Çalmanın Bilmesi Gereken Faydaları

Bu konuyu okuyanlar

sksizmir

Öğrenci
Katılım
27 Mayıs 2016
Mesajlar
7
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
27
Bateri çalmak hem emek isteyen hem de istekli olmayı gerektiren bir iştir. Bu yüzden bateri çalacak kişi hem tüm odağını bu enstrumana toplamalı hem de enstrumanıyla birlikte olabildiğince vakit geçirmelidir. Bateri kursu İzmir eğitmenlerimizin hazırlamış olduğu bu içeriğimizde bateri çalmanın bilinmeyen faydaları hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bateri Çalmanın Faydaları Nelerdir?


* Bateri çalarken oluşan tınılar beynimize alpha adı verilen sinyaller göndermeye başlar. Alpha dalgaları ise beynin rahatlamasını ve medite olmasını sağlayarak çalan kişiyi rahatlatır. Aynı zamanda bu dalgaların kanserli hücrelerin ilerlemesini engellediği de söylenmektedir. Bu konuyla ilgili çalışmalar hala sürmektedir.

* Bateri çoğunlukla bir grupla ya da toplulukla birlikte çalındığı için sosyalleşmeye etkisi çok fazladır. Bir grup içinde bulunmak ve bu kişilerle müzik yapmak kişilerin kendine olan özgüvenlerini geliştirmekte ve iletişim kurma yeteneklerini büyük oranda arttırmaktadır. Aynı zamanda bu faaliyetler kişiye toplu çalım bilinci kazandırarak farklı bir müzikal bilinçlilik kazandırmaktadır. Bu yüzden bateri önemli bir sosyalleşme aracıdır.

* Günün yorgunluğunu ve stressini üzerinizden atmak için bateri birebir. Bateri hem çalması keyifli hem de bir o kadar yorucu bir müzik aletidir. Dolayısıyla gün içerisindeki rutinlerden kurtulmak için vurun vurabildiğiniz kadar hi-hatlere ve zillere. Gerçekten bateri çalmayı sonlandırdığınızda fark edeceksiniz ki üzerinizdeki yüklerden kurtulmuşsunuz ve rahatlığa kavuşmuşsunuz.

* Bateri çalmak kalori yakmanızı sağlar. Bateri çalmak sadece sizi stressten uzak tutmaz aynı zamanda kilo vermenizi de sağlar. Bateri, yüksek bir tempoyla ve farklı kombinasyonlardaki hareketlerle çalındığından dolayı kilo vermenize de yardımcı olacaktır.
 
Son düzenleyen moderatör:

Son mesajlar

Üst