Yardım Başlığa yazacak bir şey bulamadım sorunumu çözmeme yardım eder misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Dark FEAR

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Yaklaşık 9 -10 ay öce ASUS TUF Gaming F15 506 lh laptop aldım ve ASUS'un MyASUS diye bir programı var o programda sürücüleri otomatik olarak güncelleyebiliyoruz ama benim laptopumda güncellenmiyor her zaman sisteminiz güncel yazısı oluyor ve Windows güncellemelerinde de sürücülerim güncelleştirilmiyor sadece ben kendim ekran kartımı güncelleştirebiliyorum hatta ASUS'un kendi sitesinden de sürücü indirip setupu çalıştırıyorum o zaman da güncellenmiyor sistemimde yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Ekran kartı sürücüsünü güncelleştirebiliyorsan, gerisi mühim değil.

Benim bilgisayar konusunda bir prensibim vardır: "Bilgisayar sorunsuz çalışıyorsa bir şey yüklemeye gerek yok."

Mesela bir süre önce dizüstü bilgisayarıma Windows 11 yüklemiştim. Normalde Windows 10 kullanıyorken, klavyenin ışığının yanması için üreticinin vermiş olduğu uygulamayı yüklemem gerekiyordu.

Windows 11'de ise o uygulamayı yüklemeden de ışık yandı. Ben de haliyle o uygulamayı yüklemedim.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Yaklaşık 9 -10 ay öce ASUS TUF Gaming F15 506 lh laptop aldım ve ASUS'un MyASUS diye bir programı var o programda sürücüleri otomatik olarak güncelleyebiliyoruz ama benim laptopumda güncellenmiyor her zaman sisteminiz güncel yazısı oluyor ve Windows güncellemelerinde de sürücülerim güncelleştirilmiyor sadece ben kendim ekran kartımı güncelleştirebiliyorum hatta ASUS'un kendi sitesinden de sürücü indirip setupu çalıştırıyorum o zaman da güncellenmiyor sistemimde yazılımsal bir sorun olabilir mi?
Bende de bazen o sorun oluyor. Eğer donanımların İntel ise ben şu programı kullanıyorum işe de yarıyor.