Başlatılıyor ekranından sonra maviekran geliyor okuyamadan restart atıyor

Bu konuyu okuyanlar

cem_baha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar : ACER Aspire 6930G
işlemci : intel core2 duo processor T6600 2.2 GHz 800 MHz FSB 2 MB L2 CACHE
ekran kartı : Up to 2304 MB ATI Mobility radeon HD 4650 HyperMemory
ram : 2x 2GB 2Rx8 PC2
hard disk : 500GB Western Digital
işletim sistemi : windows 7 32 bit

bilgisayar sürekli kapanıyodu oyun oynarken özellikle en son kapandığında bu şekle girdi
formatta atamıyorum ısınıp kapanıyor

bilgisayarı açtıgımda windows hata kurtarma geliyo neye tıklarsam tıklıyim açılırkan
aniden mavi ekran geliyo anında bilgisayar kendini resetliyor mavi ekranı vidyoya çektim
durdur başlatla sadece su okunuyor 'a problem has been detected and windows has been shut
down to present damage' tam okuyamadığım için nerde hata olduğunuda bilemiyorum

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sadece oyun oynarken mi ısınıp kapanıyor ? Oyun oynamazken kapanıyorsa sıkıntı büyük. Mavi ekran hatasında .dll mi .sys mi yazıyor ? Eski model bilgisayar içi çok toz yapmıştır yapabiliyorsan fanını temizle termal macunu değiştir ısınma sorunu en aza iner.

cem_baha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynen ama arada diğer şeyleri yaparkende kapanıyordu soğuyana kadar açılmıyodu
bilgisayar eski ama çok sağlamdı 6 ay once bu problem başladı tamire göderdim fan değiştiler ama sorun devam etti
termal macun fan kısa süre once değişti bilgisayarı dün paramparça edip temizledim ssadece termal macunu değiştirmedim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is propely installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newl installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then selected Safe Mode.Technical information:

*** STOP: 0x0000000A (0x83ba4d67,0x00000002, 0x0000000, 0x838DA1FC)

Collecting data for crash dump...
Initializing disk for crash dump...
Beginnig dump of physical memory.
Dumping physical memory to disk: 15

internetten aradığımda bunu buldum ama aynısı mı emin değilim çünkü vidyoya çekip o kısmı durdurarak okudum baştaki yazıyıda

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
aynen ama arada diğer şeyleri yaparkende kapanıyordu soğuyana kadar açılmıyodu
bilgisayar eski ama çok sağlamdı 6 ay once bu problem başladı tamire göderdim fan değiştiler ama sorun devam etti
termal macun fan kısa süre once değişti bilgisayarı dün paramparça edip temizledim ssadece termal macunu değiştirmedim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

If this is the first time you've seen this stop error screen,
restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is propely installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newl installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then selected Safe Mode.Technical information:

*** STOP: 0x0000000A (0x83ba4d67,0x00000002, 0x0000000, 0x838DA1FC)

Collecting data for crash dump...
Initializing disk for crash dump...
Beginnig dump of physical memory.
Dumping physical memory to disk: 15

internetten aradığımda bunu buldum ama aynısı mı emin değilim çünkü vidyoya çekip o kısmı durdurarak okudum baştaki yazıyıda
Driverların birinde sorun var kaldırıp sitesinden tekrar yükle eğer hangi dosya olduğu yazıyorsa bulunabilir büyük ihtimalle ekran kartıdır ama başka bir şey de olabilir

metehanserbetci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Who crashed programına bak birde yada donanım dada sıkıntı olabilir :) Bilgisayarını güvenli modda açıp bir dene :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Driver çakışması yada chipsette sıkıntı var format at driverpack solution ve drivermagician ile driverlerini kur sıkınıt çözülmesi lazım

cem_baha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fırsatım olsa yapıcamda bilgisayar format esnasında ısındığı için kapanıyor ustte yazdığımı dikkatli okusaydınız her cevap aynı yola cıkıyor yani ne güvenli mod nede sistem geri yüklemesi başarılı oluyor her türlü bilgisayar kendine restart cekiyo

cem_baha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hatası ne olabilir
yardımcı olabilirseniz sevinirim

metehanserbetci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanımla çok alakam yok maalesef :( Bir bilgisayarcı tanıdığınız varsa eğer ona yaptırabilirsiniz yada sorabilirsiniz

cem_baha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xp format cdim var takıyorum sorun veriyor

Pardus Topluluk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Bilgisayarların reset atmasının nedenini sıralarsak
1.İşlemcinin aşırı ısınması
2.Ram sorunu
3.işletim sistemi ( lisanslı bir yazılım kullanmıyorsanız sorun bundan kaynaklanır)

Çözümleri
1.İşlemci Fanını daha kaliteli bir fan ile değiştirmek.
2.Ram değişikliği
3.Cd , DVD veya USB bellekten açılma özelliği olan PARDUS linux ile bilgisayarını aç ve test işlemini yap, kapanmıyorsa, işletim sisteminde sorun var demektir.

Saygılarımla...