Başlangıç Motoru

Bu konuyu okuyanlar

MuhammedBehlül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle. İnşallah kısa zaman içerisinde kendi motorumu alacağım. 125cc ile başlayacağım ve daha önceden motor tecrübem var. - Trafiğe çıkmadım ama- Honda Ace 125 kullandım. Bir yerden öneri aldığımda bu motor gibi bir motorla başla ardından Cbr125 e geçersin gibi şeyler söylediler. Kısacası bunun gibi bir motorla trafiği öğren sonra motoru büyüt. Bende cbr125 istiyorum. Sizce başlangıcı nasıl yapmalıyım.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Yamaha YZF R125 veya KTM Duke 125 kullanabilirsin. Hondanın fiyatı,yedek parça ve işçilik fiyatları uygun ama performans konusunda biraz sevilmeyen bir marka. İleride daha üst modellerde farklı markaya geçeceğim dersen giriş seviyesi olarak CBR 125 alabilirsin.
Unutmadan CBR 250de de belirli bir yıl aralığında üretilen modellerde krank kırılması problemi vardı.

MuhammedBehlül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yamaha YZF R125 veya KTM Duke 125 kullanabilirsin. Hondanın fiyatı,yedek parça ve işçilik fiyatları uygun ama performans konusunda biraz sevilmeyen bir marka. İleride daha üst modellerde farklı markaya geçeceğim dersen giriş seviyesi olarak CBR 125 alabilirsin.
Unutmadan CBR 250de de belirli bir yıl aralığında üretilen modellerde krank kırılması problemi vardı.
Tabi ileride daha üst modellere geçiş yapacağım. Ve trafikte ilk defa motor kullanacağım. Yamaha gibi markalar evet iyi markalardır ama parça konusunda bildiğim kadarıyla hondada 500 liralık bişey çıkıyorsa Yamaha da 1000 TL olur. Başlangıç olacağı için tabi performans önemli ama motoru öğrenmek bence daha önemli. Honda CB125E ye baktım. Başlamak amacıyla. Sizce nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka bir yere baktım ve CBR125 i başlangıç olarak kullanabilrsiniz gibi şeyler söylenmiş. Gittiğim motorcudaki adam aklımı karıştırdı açıkçası. CBR125 mi yoksa CB125E tarzında motorla mı başlamaka daha mantıklı?

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Dediğim gibi Honda fiyat,yedek parça ve işçilik maliyeti bakımından uygundur. Dikkat edeceğiniz alacağınız modelin kronik problemi olup olmadığıdır. Bunu satın aldığınız servisler veya satıcılar söylemeyebilir. Mesela CBR250 modelinin 2014 üstü modellerde krank kırma problemi var 160 üstü hızlarda kullanılmaması gerekiyor. Motor 28 beygir 180 km yapabilirken KTM RC 390 45 beygirle 170i zor görüyor. Hondadaki problem motosikletin pistonları büyültülürken alt motorda krank gibi parçalar eski 2014 öncesindeki küçük pistonlu modelde de kullanıldığından daha fazla güce dayanacak kadar sağlam değil.

MuhammedBehlül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dediğim gibi Honda fiyat,yedek parça ve işçilik maliyeti bakımından uygundur. Dikkat edeceğiniz alacağınız modelin kronik problemi olup olmadığıdır. Bunu satın aldığınız servisler veya satıcılar söylemeyebilir. Mesela CBR250 modelinin 2014 üstü modellerde krank kırma problemi var 160 üstü hızlarda kullanılmaması gerekiyor. Motor 28 beygir 180 km yapabilirken KTM RC 390 45 beygirle 170i zor görüyor. Hondadaki problem motosikletin pistonları büyültülürken alt motorda krank gibi parçalar eski 2014 öncesindeki küçük pistonlu modelde de kullanıldığından daha fazla güce dayanacak kadar sağlam değil.
CBR 125 de bunun gibi bir sıkıntı oluyor mu? Sadece başlangıç için Honda düşünüyorum. Sonrasında Yamaha ile yükselebilirim.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
CBR125lerde bildiğim kadarıyla bir problem yok. Artık yeni üretimi yok onun yerine CB125R modeli var.

MuhammedBehlül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
CBR125lerde bildiğim kadarıyla bir problem yok. Artık yeni üretimi yok onun yerine CB125R modeli var.
Evet o modeli biliyorum. Fiyatı CBR125 e göre biraz daha fazla. Sanırım CBR125 e karar kıldım. Teşekkür ederim fikirleriniz için.