Basketbolda da Spor Toto!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,457
Reaksiyon puanı
519
Puanları
0
Spor Toto basketbolda kadınlarda ve erkeklerde Türkiye Kupası'na sponsor oldu.
yunus600_7C7FI.jpg

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, kadınlar ve erkeklerde Türkiye Kupası'nın 1 yıllık isim sponsorluğu karşılığında kulüplere 3 milyon liraya yakın bir kaynak aktaracaklarını bildirdi.

Bekir Yunus Uçar, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel, TBF Asbaşkanı İmran Işıldar ve TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ile birlikte Ataköy Sheraton Otel'de basın toplantısı düzenledi.

Uçar, burada yaptığı konuşmada, Basketbol Federasyonu ile imzaladıkları sponsorluk anlaşması nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Basketbol Federasyonu'nun fikren ve ruhen profesyonel bir anlayışla yönetildiğini kaydeden Uçar, ''Basketbol Federasyonu dünya çapındaki başarılarının yanı sıra, altyapılara önemle de kendisine yapılan yatırımları hak eden bir federasyon. Aynı paralelde bir kuruluş olarak değerlendiriyoruz'' dedi.

Uçar, yaptıkları anlaşma gereğince Basketbol Federasyonu'na toplu bir para ödemeyeceklerini kaydederek, ''Basketbol Federasyonumuz kulüplere yapılan gelirlerin artırılmasını istedi. Daha önce isim hakkı olarak 20 bin lira kadar bir para ödüyorduk. Türkiye Kupası'na katılan takımlara mağlubiyet halinde 30, galibiyet halinde ise 40 bin lira para ödeyeceğiz. Yaptığımız hesaplara göre 3 milyon liraya yakın bir kaynak aktarmış olacağız'' diye konuştu.

Türkiye Basketbol Ligi'ne de ileride isim sponsoru olabileceklerini kaydeden Bekir Yunus Uçar, ''Şu anda spora destek veren büyük bir kuruluş, isim sponsoru. Spor Toto Teşkilatı olarak Türkiye Kupası'na olduğu gibi Birinci Lig'e de isim sponsoru olmaktan gurur duyacaktır. Günü geldiğinde biz de teklifimizi ileteceğiz'' şeklinde konuştu.

Tesisleşme konusunda da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın ardından kendilerine talimat verdiğini kaydeden Uçar, ''Başbakanımız, hem futbol hem de basketbol için düne kadar hiç ulaşılmamış semtlerdeki sahalara kadar imar edilmesini istemişti. Bu konuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.

Turgay Demirel ise Spor Toto Teşkilatı'nın son dönemde büyük bir atılım gerçekleştirerek gelirlerini artırdığını ve bunu da Türk sporunun hizmetine sunduğunu kaydetti. Demirel, sponsorluk anlaşması nedeniyle Uçar'a teşekkür etti. Demirel, basketbolun köylerde, okullarda oynanması, sporun yaygınlaştırılması için bir dizi çalışma hazırlığı içinde olduklarını bunu da düzenleyecekleri basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayacaklarını bildirdi.

TFB Asbaşkanı Işıldar ile TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan da Uçar'a verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

NTV Spor
 

Son mesajlar

Üst