Basketbol için dambıllarla split antrenman

Bu konuyu okuyanlar

ozzn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. 15 yaşındayım boyum 1.70 kilom 57 ve basketbol oynuyorum. Evde 5 kiloluk dambıllar var biliyorum az fakat elimde olanla yetinmem lazım şimdilik. Yaklaşık 1 aydır bunlarla kol omuz antrenmanları yapıyorum bi antrenman programı buldum onu yapıyorum fakat az geliyor gibi bana. Pazartesi göğüs sırt salı biceps triceps çarşamba bacak karın perşembe omuz ve cuma tekrar biceps triceps. Ama bilmiyorum sanki omuz antrenmanından sonraki günlerde omuz çalışmadığım için az geliyor gibi bana. Sonuçta 5 kilo bunlar haftada 2 kez yapsam daha iyi olur diye düşünüyorum. Sizce nasıl yapmalıyım? Dediğim gibi bu basketbol için yani amacım dev gibi olmak falan değil omuz vurup içeri girmek ya da savunmada göğüs koymak falan. 5 kilo dambıllar için haftalık nasıl bi antrenman programım olmalı? Split antrenman lazım ve önceliklerim omuz kol göğüs diğerlerini de yapıyorum tabi ama bunlar daha ağırlıklı. Haftada 5 gün basketbol antrenmanım oluyor genelde antrenmandan sonra yapıyorum dambıl egzersizlerini. 5 kilo da olsa hiçbir şey den iyidir diyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.