Basketbol gerçekten boy uzatıyor mu

Bu konuyu okuyanlar

kadirt00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar basketbol gerçekten boy uzatıyor mu yoksa uzun boylular basketbolcu mu oluyor. boyumu uzatmak için ne yapabilirim 2005 liyim boyum 173

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Boy uzatmaz ama omurga sağlığı için etkili olduğundan boyunun sağlıklı uzamasını sağlar.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Yanlış bilmiyorsam yer çekiminden dolayı zıplayınca boy uzuyor. Yani barfiks barına asılı kalsan da boy uzatır diye düşünüyorum. Yanlış da olabilir, bir yerde böyle okumuştum diye hatırlıyorum.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Ayrıca süt içmek çok işe yarar, günde en az 1 bardak süt iç.

ardak_23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
arkadaşlar basketbol gerçekten boy uzatıyor mu yoksa uzun boylular basketbolcu mu oluyor. boyumu uzatmak için ne yapabilirim 2005 liyim boyum 173
basketbol boy uzatır ama en büyük faktörler anne babanın boyu ve kemik yaşındır annen baban kısaysa üstüne kemik yaşın da büyük çıkarsa boy uzatmak için basketbol oynamanın faydası olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada boyunun uzamasını istiyorsan kiloluysan kilo ver ip atla vitamin desteği al çinko ve omega 3 gibi ve iyi beslen ve geç uyuma

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
basketbol boy uzatır ancak zaten boyun 170 olucaksan en fazla bak taş çatlasa en fazla 175 olursun basketbolun faydası zıpladıkça eklemlerin arası esnekleşir ve boy uzama ihtimalini arttırır ancak boy uzamaya asıl etki eden faktör genetiktir ama bir kaç cm de olsa uzatabilirsin dış etkenlere bağlı olarak evin içinde zıplayabilirsin basketbol ve yüzme yapabilirsin yüzmede çok faydalı erkeklik hormonunu yükselten gıdalar tüketebilirsin ve en önemlisi UYKU uykudayken büyüme hormonu salgılanır en geç gece 12 de yatıp en az 8 saat uyuman vücuduna çok etki eder

Not: çok kafana takıyosan bu durumu 18 yaşın altındaysan çocuk endokrinolojisine eğer 18 yaşından büyüksen normal bir endokrinoloji doktoruna gidebilirsin elinin filmini falan çekiyolar değelerine bakıyolar %90'a varan kesin net bilgi verebilirler boyunla ilgili

Son düzenleme:

Bay_Fox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
uzatmıyo bizim sınıfta biri var 5 yıldır basketbolda lisansıda var boyu 1.50 den kısa halem not 8. sınıfız

kadirt00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
basketbol boy uzatır ancak zaten boyun 170 olucaksan en fazla bak taş çatlasa en fazla 175 olursun basketbolun faydası zıpladıkça eklemlerin arası esnekleşir ve boy uzama ihtimalini arttırır ancak boy uzamaya asıl etki eden faktör genetiktir ama bir kaç cm de olsa uzatabilirsin dış etkenlere bağlı olarak evin içinde zıplayabilirsin basketbol ve yüzme yapabilirsin yüzmede çok faydalı erkeklik hormonunu yükselten gıdalar tüketebilirsin ve en önemlisi UYKU uykudayken büyüme hormonu salgılanır en geç gece 12 de yatıp en az 8 saat uyuman vücuduna çok etki eder

Not: çok kafana takıyosan bu durumu 18 yaşın altındaysan çocuk endokrinolojisine eğer 18 yaşından büyüksen normal bir endokrinoloji doktoruna gidebilirsin elinin filmini falan çekiyolar değelerine bakıyolar %90'a varan kesin net bilgi verebilirler boyunla ilgili
film çektirdim zaten bazı doktorlar diyorki 2 3 cm maksimum uzarsın bazıları diyorki rahat 180 olursun hangisine inanacağımı şaşırdım

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Boyum 1.63.

Orta okulda ve ozellikle lise de hep basket oynardim. Okul takimina bile girdim ama uzattigini soyleyemem. Anam ve adi lazim degilden birazcik uzunum.