Başkan adayı Alp Yalman'dan açıklamalar

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaray'da Duygun Yarsuvat ile birlikte başkanlığa aday olan Alp Yalman, GS TV'de açıklamalarda bulundu.

--1088316.Jpeg

PRANDELLI'NİN YERİNE DENİZLİ Mİ GELECEK?
"Net olarak söyleyeyim, Prandelli Galatasaray'ın mukaveleli antrenörü. Belli bir takım şeyleri yapmak üzere burada. Gelir gelmez, "Haydi sen git, başkasını getiriyorum" demek, hem Galatasaray'a yakışmaz, hem de sportif olarak bir artı getirmez. Prandelli ile hiç tanışmadım. Gelirsem oturup konuşacağız. Basından takip ettiğim kadarıyla gayet aklı başında, gayet gerçekçi. Takım içerisindeki arayışta. Belki de idari açıdan bazı eksikler onu da bazı konularda şüpheye düşmüş olabilir. Gelir gelmez, Ahmet'i, Mehmet'i, Mustafa'yı getir olamaz.

Mustafa Denizli, çok kıymetli bir antrenör. Çok da yakın dostum. Fatih Terim de öyle. Ne kadar Fatih'in gönderilmesinde hiç memnun olmadıysam, gönderilme şeklinden ne kadar şikayetçiysem, gelir gelmez Prandelli'ye yapmak şık değil. Doğru da değil. Galatasaray'a hizmet eden herkes, hizmetlerinin kalitesiyle ölçülür. Doğru hizmet etmesi gerekir. Doğru hizmet etmeyen kimse, onun elinden sorumluluğu alacağız."

ADAY OLMAYA NASIL KARAR VERDİ?
Ben hızlı hareket etmedim. Ünal açıkladıktan sonra, hangi niyetle açıkladığını, arkasında ne olduğunu bekledim. O zaman dedim ki; "Galatasaray'da hiçbir yer boş kalmamalı, Galatasaray'ın kaos ortamını yaşamıyor olması lazım."
Bekledim, belki Ünal arar diye. Daha evvel yaptığım konuşmalarda böyle bir şey yapmamasını dile getirdim. Galatasaray'ı böyle başsız, belirsiz bırakmak benim tabiatıma uygun değil. Ben de elimi bu şekilde taşın altına koymaya karar verdim.

"BİR SONRAKİ SEÇİM 2016"
Ben Duygun Yarsuvat ile diğer seçimin ne zaman yapılacağı konusunda tartışmaya girmem. Galatasaray'daki sorunlar ile baş etmek için 8 ay yetmez. Galatasaray'da mali ve idari açıdan durum ortada. Ben ve arkadaşlarım buraya kazık çakmak için geliyoruz. Bence en yakın tarih, bir sonraki seçim için 2016'dır.

"BU YÜKÜN ALTINDAN KALKARIZ"
Galatasaray'daki bu yükü kaldırmaya meylettiğimiz vakit, beraber çalışacağımız tüm kıymetli arkadaşlar, onlarla beraber bu işe soyunduğumuz vakit, herkesin üzerine alacağı işi hesap ederek, mali olarak, hukuki olarak, sportif olarak, iletişim olarak, hep bunları hesap ederek girdik. Bu arkadaşlarla böyle bir yükün altında kalkabileceğimize şüphem yok.

Şimdi, Adnan Polat, benim yönetime aldığım ve benle idareciliğe başlamış arkadaşlardan bir tanesi. Taner de öyle, Taner'i de öyle almıştım. Kaybettiğim bir seçimde listemdeydi. Işın Bey ile de daha evvel konuşmuştuk. Benim listemi, benden başka kimse yapamaz. Benim tabiatim yoktur. Adnan, Galatasaray'ın eski başkanlarından. Mehmet, Faruk falan hepsi dostlarım benim. Eski başkanların hepsiyle konuştum, görüş alışverişinde bulundum.

BORÇLAR HAKKINDA KONUŞTU
İlk icraat olarak, bir defa bugünki hale bakmak lazım. Zannetmiyorum ki, çok Galatasaraylı mali durumdan memnun olsun. Biz gelir gelmez tüm bu durumlar çözülür demek, fazla iyimserlik. Önemli olan bunları kontrol altına almak, yapılandırmak ve orta, uzun vadede Galatasaray'ı borç yükünden kurtarmak. Bir kulüp, borç yüküyle ne sportif olarak ne sosyal olarak ileriye gidemez.

FENERBAHÇE MESAJI!

Türkiye'nin lider kulübü, federasyonlarla, diğer kulüplerle, insanlarla sürekli kavga halinde olmamalı. Bu Galatasaray'a yakışan bir şey değil. Her şeyden önce dostluk çerçevesinde düzgün münasebet kurmak gerekir. Bunu da yapabilirim diye düşünüyorum.

E-BİLET KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİL
E-bilet konusu beni endişelendirmiyor ancak şüpheler yaratıyor. E-bilet kötü bir şey değil. Statlarda, belli huzursuzluk yaşanan yerlerde, belli emniyetler alınması doğru. E-Bilet ile ilgili çalışma doğru ancak PassoLig ile ilgili çalışmalar doğru değil. PassoLig ne kadar doğru, ne kadar işler hale getirilir, gelmezse nasıl kaldırılır bakarız. Bu sadece Galatasaray'ın değil, tüm kulüplerin sorunudur. Kulüpler Birliği de bu yüzden kuruldu. Müşterek sorunları, müştereken çözecektik. Nasıl ki statlarda anarşi problemse, statların boş kalması da büyük problem. Seyircisiz bu iş olmaz.

SORUN HEM MADDİ HEM DE MANEVİ
Galatasaray'da sorun hem maddi, hem manevi, hem de idari. hem de Mali durumumuz düzgün değilse, çalışanınıza doğruyu söylememek zorunda kalıyorsanız manevi, sportif ve idari olarak başarıyı yakalamak mümkün değil. Hepsini birlikte ele alıp, yürütülebilir, işleyebilir, güvenli bir sistem kurmak gerekir.

İDARECİLERİN PARA VERMESİYLE OLMAZ
Ben, idarecilerin cebinden para vererek kulübü idare ediyor olmasına her zaman karşı oldum. Bir zamanlar, hiçbir idarecinin cebinden para alarak kulübü idare etmedik. Galatasaray kulübünün ismi maddi olarak yetecek durumdadır. Taşıma suyla değirmen dönmez. Biz, gerekli mali yapıyı kuracağız. Bunda hiç şüphe yok.

3 TEMMUZ HAKKINDA GÖRÜŞLERİ...
Şike zaten üstünde konuşulacak bir şey değil. Öyle bir şeyi sporda düşünmek bana zul geliyor. Böyle bir şey, bizim Galatasaray'ın defterinde, kitabında, düşüncesinde olamaz. 3 Temmuz'a da bu şekilde bakacağız.

GALATASARAY ADASI HAKKINDA...
Benim Galatasaray Adası ile ilgili düşüncem, birinci günden beri düşüncem belli. Ben Galatasaray Adası'na Su Ada denilmeye başlandığı günden beri gitmiyorum. Şöyle söyleyeyim ki, Su Ada Galatasaray Adası olacak. Su Ada diye Galatasaray'ın adası olacaktır. Galatasaray Adası, Galatasaray'ın olacaktır. Bu sadece benim düşüncem değil. Bu genel kurulun da Galatasaray Adası ile ilgili vermiş olduğu bir talimat var. Galatasaray Adası'nın sahibi Galatasaray genel kuruludur. Florya'nın yönetim şeması kafamda var. Bunu size anlatmam doğru değil. Onları yaptıkça göreceksiniz. Merak etmeyin, benim bu kulübün idaresiyle ilgili deneyimim var.

"BAŞKAN OLABİLMEK İÇİN..."
Galatasaray'da başkan olabilmek için, Galatasaray'a ne hizmet yaptığını Galatasaray'ın görüyor olması lazım. Tabii ki, Galatasaray'da bu hizmeti nasıl değerlendireceğini Galatasaray genel kurulu karar verecek. Yönetimimizdeki her arkadaş Galatasaray'a hizmet etmek için burada. Eğer böyle bir durumları olursa, taleplerini genel kurul değerlendirecektir.

"BARCELONA'NIN AKLINA GELMEDEN G.SARAY'IN..."
Hatırlar mısınız bilmiyorum; Galatasaray'ın nüvesini, çekirdeğini, bir zamanlar genç takımdan gelen oyuncularla kurmuştuk. Gençleri altyapıdan kurup, bir takım oluşturmuştuk. Cüneyt, Arif, Emre, Okan, hepsini sayabilirim. Barcelona'nın aklına gelmeden Galatasaray'ın aklına geldi. Biz bunu yaparız. Altyapı oldukça başarı olur. Devamlı transfer, devamlı transfer...

Öncelikle, Galatasaray'da oynayacak oyuncunun bir sevgisi olacak. Dışarıdan gelenden tabii ki bir Galatasaray sevgisi beklemiyorum ama formasına, işine sevgisi olacak. Ben Galatasaray'da Galatasaraylı oyuncuların oynamasını isterim. Ben nasıl tribünde heyecanlanıyorsam, oyuncuların da sahada o ruhta oynamasını isterim.

4. YILDIZ AÇIKLAMASI
Rakibim Duygun Yarsuvat'ın düşünce tarzına söyleyecek bir şeyim yok ama futbolda galibiyetler, şampiyonluklar vaad edilemez. Ancak, onun için atılacak adımlar vardır. Futbolda en önemli maç, ilk oynayacağanız maçtır. İlk oynayacağanız maçı kazandığınız vakit, sorunlar hallolur. Galatasaray'ın dördüncü yıldız, onuncu yıldız, yüzüncü yıldız, hepsini isterim. Bu tip hedefler heyecanı başka taraflara çekiyor. Asıl önemli olan ilk maçtır. Futbolun realitesi bu değil. Futbolda hep ilk maçı kazanmak istemelisiniz, dördüncü yıldızlar, başarılar sonunda gelir.

"ŞU KADAR OY GELSİN DİYE BEKLENTİM YOK"
Galatasaray için hayırlı olacak bir 25 Ekim görüyorum. Hiç şüpheniz olmasın. Galatasaray genel kurulu, Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda iş yapmayı bilir. Büyük katılım bekliyorum. Şu kadar oy gelsin diye bir beklentim yok. Galatasaray'ın sağduyusu vardır, kendi dinamikleri vardır. Onlar kendilerini doğru belli ederler.

"MEKTEPLİ, ALAYLI KAVRAMI YOKTUR"
Galatasaray'da mektepli, alaylı kavramı yoktur. Burada tek bir faktör var; Galatasaraylı olmaktır. Burada kalkıp, bu mektepliydi, bu değildi, kimsenin görmek istemediği bir tablodur. Böyle bir şeyin olmamasını umut ediyorum.

Sporx

Son mesajlar