Başka bir tarifeye geçsem taahhüt bozulur mu

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Öncelikle merhaba
Ben 1 yıldır Türk Telekom 24mps tarifesini kullanıyorum aylık 93 TL. taahhüt ün bitmesine daha 1 yıl var. Geçenlerde mobil uygulamada 35mps 83 TL tarifesini gördüm.2 yıl taahhütlü.

Şimdi ben bu tarifeye geçersem cayma bedeli öderi miyim? Sonuçta türk Telekom dan ayrılmadım. Tarife yükseltmek gibi birşey olmaz mı?

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Hayır, caymış olmuyorsun. Dediğin gibi tarifeni yükseltmiş oluyorsun.
Arayıp bilgi al nasıl yapacağına dair. Yanlışlıkla 2. interneti alma eve :)

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Eğer geçeceğin paket tarife tutarı bir önceki tutarından fazlaysa ceza ödemezsin. Ancak anladığım kadarıyla yeni geçeceğin bedel daha uygun bunu müşteri hizmetlerine anlatman gerekiyor ki bir kötü durumla karşılaşma.

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Hayır, caymış olmuyorsun. Dediğin gibi tarifeni yükseltmiş oluyorsun.
Arayıp bilgi al nasıl yapacağına dair. Yanlışlıkla 2. interneti alma eve :)
Onay verdim 5 dk da yaptılar. Şuan 35mps tarifedeyim. Ama ancak 24-25 alabiliyorum.
Çok mu az sizce?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Onay verdim 5 dk da yaptılar. Şuan 35mps tarifedeyim. Ama ancak 24-25 alabiliyorum.
Çok mu az sizce?
Kanka ben fiber kullanıyorum 24 mbps d smart ve tam fiber dedikleri sistem hiç bakır kablo yok evimin içine kadar fiber kablo geliyor ben 24 kullanıyorum dediğim gibi 24 alıyorum biraz bekle knk tarifeni aktif edebilirler fiber ise 35 in 35 ini de alırsın ama eğer işin içinde bakır kablo varsa belki alamayabilirsin modeminin yanında küçük bir cihaz var mı ? Söyleyeyim hangi altyapıda olduğunu

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Kanka ben fiber kullanıyorum 24 mbps d smart ve tam fiber dedikleri sistem hiç bakır kablo yok evimin içine kadar fiber kablo geliyor ben 24 kullanıyorum dediğim gibi 24 alıyorum biraz bekle knk tarifeni aktif edebilirler fiber ise 35 in 35 ini de alırsın ama eğer işin içinde bakır kablo varsa belki alamayabilirsin modeminin yanında küçük bir cihaz var mı ? Söyleyeyim hangi altyapıda olduğunu
24 mps iken 17-18 mps alıyordum oradan biliyorum değiştiğini. Sadece modem var.
Modem de türk telekomun verdiği modem yavaş olmasında bunun da etkisi olabilir mi

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Modem de türk telekomun verdiği modem yavaş olmasında bunun da etkisi olabilir mi
Olabilir. Bu sonuçlar wifi mi ethernet mi?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Sadece modem varsa vdsl kullanıyorsun vdsl de bile 100 mbps e kadar hız alırsın fakat sana gelen bakır kablonun kalitesine bağlı ve mesafesine bağlı kanka sana sorum şu binanızda fiber kutusu var mı ? Eğer yoksa sen vdsl kullanıyorsun birde altyapı sorgulama yapıp buraya ss atabilirmisiniz maks hızın kaç çıkıyor bakalım

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Sadece modem varsa vdsl kullanıyorsun vdsl de bile 100 mbps e kadar hız alırsın fakat sana gelen bakır kablonun kalitesine bağlı ve mesafesine bağlı kanka sana sorum şu binanızda fiber kutusu var mı ? Eğer yoksa sen vdsl kullanıyorsun birde altyapı sorgulama yapıp buraya ss atabilirmisiniz maks hızın kaç çıkıyor bakalım
Seçtiğiniz lokasyonda bilgi bulunmamaktadır benzeri bişey diyor. Bende yandaki binayı seçtim. Türk Telekom hipernet hizmetinden yararlanabilirsiniz yazıyordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Wifi ile kesin sonuç alınmaz. Hatta normal bile. Ethernet ile test edip sonuçları paylaşın.
Şuan laptop u kullanamıyorum.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Seçtiğiniz lokasyonda bilgi bulunmamaktadır benzeri bişey diyor. Bende yandaki binayı seçtim. Türk Telekom hipernet hizmetinden yararlanabilirsiniz yazıyordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuan laptop u kullanamıyorum.
Yapacak bir şey yok o zaman ama ethernet ile doğru sonuç alınır.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Wifi ile kesin sonuç alınmaz. Hatta normal bile. Ethernet ile test edip sonuçları paylaşın.
Hocam wifi ile kesim sonuç nasıl alınmaz ben fiber kullanıyorum fiber modemim var paketim 24mbps ben telefonumdan hız testi yapınca arada 25 çıktığı bile oluyor upload ise 7

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Hocam wifi ile kesim sonuç nasıl alınmaz ben fiber kullanıyorum fiber modemim var paketim 24mbps ben telefonumdan hız testi yapınca arada 25 çıktığı bile oluyor upload ise 7
Her telefon ve her modem iyi olamayabiliyor.
Atıyorum telefon uzaktadır veya telefonun wifisi iyi değildir. Veya modem iyi değildir.

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Her telefon ve her modem iyi olamayabiliyor.
Atıyorum telefon uzaktadır veya telefonun wifisi iyi değildir. Veya modem iyi değildir.
Telefon yeni, modemin iyi olup olmadığını nasıl anlarım? hangi özelliğinden?

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Telefon yeni, modemin iyi olup olmadığını nasıl anlarım? hangi özelliğinden?
Onu anlamak için: Hem ethernet hem de wifi ile test yapıp sonuçları karşılaştırmak gerekiyor. Veya hat değerlerinden kaç mpbs verdiğine bakıp wifi ile karşılaştırabilirsiniz.

mahmut ince

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Onu anlamak için: Hem ethernet hem de wifi ile test yapıp sonuçları karşılaştırmak gerekiyor. Veya hat değerlerinden kaç mpbs verdiğine bakıp wifi ile karşılaştırabilirsiniz.
Nerden bakabilirim hat değerlerine