Başka bir sürüme geçmelimiyim

Bu konuyu okuyanlar

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
geçenlerde bilgisayarı win 10'a çekmiştim win 7'den. bunun sebebi bazı oyunlara sürüm yetmemesiydi. fakat bu seferde sistem gereksinimleri uymuyor. alta sistemimi bırakıcam.Gerçekten kaldırmıyor. arkada tarayıcı açık zoom donuyo dersten atıyo. bildiğiniz durduk yerde yanıt vermeyip atıyo bazen. 2kere başıma geldi. windows7'yemi döndürmeliyim yoksa kalmalımıyım. birde linux falan varmış. Bilgisayarı ailecek kullanıyoruz gg olmaması lazım. elimde a101'den alınmış 1 adet flash bellek var 64'lük. bu işlerden çok değilsede bişeyler anlarım. sizce ne yapmalıyım. oyun olarak lfs, gta sa, mta sa,ets2 'nin eski sürümleri (1,20 fln),klasik tarayıcıda takılırız fln filan)

Pentium® Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz​

GRAFİKLER

Intel® G41 Express Chipset (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)​

SES

High Definition Audio Device​

AĞ VE G/Ç

Realtek PCIe FE Family Controller​

BELLEK

2 GB​

DEPOLAMA

Generic- Compact Flash USB Device​

Generic- SD/MMC USB Device​

Generic- MS/MS-Pro USB Device​

TOSHIBA MQ01ABD032 ATA Device​

Generic- SM/xD-Picture USB Device​

KIOXIA TransMemory USB Device​

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Mesaj otomatik birleştirildi:

Win 8.1 sizin tam aradığınız sürüm.
windows 8.1'in hangisini seçeyim K KN N SİNGLE falan var bide tam olarak nasıl kurucam

b

Win 8.1 sizin tam aradığınız sürüm.
bide benim win 7 product key buna olucakmı 2.sorum benim pc 32 bit 64bit indirsem pc 64bit olurmu

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
geçenlerde bilgisayarı win 10'a çekmiştim win 7'den. bunun sebebi bazı oyunlara sürüm yetmemesiydi. fakat bu seferde sistem gereksinimleri uymuyor. alta sistemimi bırakıcam.Gerçekten kaldırmıyor. arkada tarayıcı açık zoom donuyo dersten atıyo. bildiğiniz durduk yerde yanıt vermeyip atıyo bazen. 2kere başıma geldi. windows7'yemi döndürmeliyim yoksa kalmalımıyım. birde linux falan varmış. Bilgisayarı ailecek kullanıyoruz gg olmaması lazım. elimde a101'den alınmış 1 adet flash bellek var 64'lük. bu işlerden çok değilsede bişeyler anlarım. sizce ne yapmalıyım. oyun olarak lfs, gta sa, mta sa,ets2 'nin eski sürümleri (1,20 fln),klasik tarayıcıda takılırız fln filan)

Pentium® Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz​

GRAFİKLER

Intel® G41 Express Chipset (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)​

SES

High Definition Audio Device​

AĞ VE G/Ç

Realtek PCIe FE Family Controller​

BELLEK

2 GB​

DEPOLAMA

Generic- Compact Flash USB Device​

Generic- SD/MMC USB Device​

Generic- MS/MS-Pro USB Device​

TOSHIBA MQ01ABD032 ATA Device​

Generic- SM/xD-Picture USB Device​

KIOXIA TransMemory USB Device​

Windows 8.1 veya GNU/Linux dağıtımları deneyebilirsiniz.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
İşlemciniz 64 bit destekliyor galiba ama 2 GB ram, 64 bit bir Windows için yetersiz kalır. Ama eğer GNU/Linux dağıtımları kuracaksanız 64 bit kullanabilirsiniz ağır gelmez.
peki linux'ta zoom canlı derslere girip youtubeye fln girebilirmiyim bazı şeyleri desteklemiyormuş

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
peki linux'ta zoom canlı derslere girip youtubeye fln girebilirmiyim bazı şeyleri desteklemiyormuş
Zoom destekliyor, YouTube girebilirsiniz, çoğu uygulamanın desteği var, başka hangi uygulamalar istiyorsunuz mesela? Eğer Linux kullanmak istemiyorum derseniz Windows tarafında 8.1 iyi olur ama Linux daha iyi olur.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Zoom destekliyor, YouTube girebilirsiniz, çoğu uygulamanın desteği var, başka hangi uygulamalar istiyorsunuz mesela? Eğer Linux kullanmak istemiyorum derseniz Windows tarafında 8.1 iyi olur ama Linux daha iyi olur.
klasik cs 1.6 takılırız veya lfs gibi ets 2 gibi klasik oyunlar oynarım. nasıl kurucam detaylı bir rehber verebilirmisiniz

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Linux iyi güzelde bazı programları desteklemiyor veya çok uğraştırıyor. Size tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi Windows 8.1 32bit kurmanız yönünde. Ram' i 3 veya 4gb yapabilirseniz 64 bit kurmanız daha iyi olur.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Linux iyi güzelde bazı programları desteklemiyor veya çok uğraştırıyor. Size tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi Windows 8.1 32bit kurmanız yönünde. Ram' i 3 veya 4gb yapabilirseniz 64 bit kurmanız daha iyi olur.
eğer zoom youtube fln destekliyorsa linux kuracam. kafama takıldı. bunun bi detaylı rehberi varmı

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Zoom, YouTube destekler, yanlış bilmiyorsam CS oyunu da destekliyordu ama emin değilim garanti veremem.
bilgisayar elimde kalmaz değilmi. zoom youtube tarayıcı chrome açsın yeter. rehber varmı

Zoom destekliyor youtube' a zaten tarayıcıdan giriliyor. Ama bazı oyunları ve programları desteklemiyor.
desteklemesin olsun okadar merak ettim nası bişeymiş

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
bu açılırken f8 basıyoduk fln orayla alak
Hayır, Windows 7 Ürün Anahtarı buna olmaz diye düşünüyorum.
windows'dan vazgeçtim. linux ztn ücretli değilmiş

Bilgisayar elinizde kalmaz diye düşünüyorum. Zoom desteği var, Chrome desteği de var zaten Chrome desteği olunca YouTube'ye de girersiniz.
nasıl kurabilirim. elimde 1adet 64gb flash bellek var. birde benim monitör tüplü ama linuxta sorun çıkarmı

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302

nasıl kurabilirim. elimde 1adet 64gb flash bellek var. birde benim monitör tüplü ama linuxta sorun çıkarmı
Evet, Linux ücretsizdir.

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302

Bununla ilgili bir çok Youtube videosu var.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
bilgisayar elimde kalmaz değilmi. zoom youtube tarayıcı chrome açsın yeter. rehber varmı
[
Kalmaz ama her ihtimale karşı elinizde içinde windows yüklü usb bulunsun başka bir bilgisayar varsa gerek bile yok. Kurulum için mi rehber istiyorsunuz.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Kalmaz ama her ihtimale karşı içinde windows yüklü usb bulunsun başka bir bilgisayar varsa gerek bile yok. Kurulum için mi rehber istiyorsunuz.
evt nasıl kurucam bilmiyorum .birde windowsu kopyalamak için c diskini kopyala yapıştırmı dicem

Linux öyle direk kurulmaz bir dağıtım seçmeliyiz.
yani canlı derslere giricem youtubeye fln girerim instaya fln belki cs falan oynarım o kadar.bide yazılıma ilgim var bu linux onun için daha iyiymiş galiba oyüzden merak ettim

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Linux öyle direk kurulmaz bir dağıtım seçmeliyiz.
Bu sistemde Linux Mint XFCE, Linux Lite, Ubuntu Mate, Xubuntu güzel gider.

evt nasıl kurucam bilmiyorum .birde windowsu kopyalamak için c diskini kopyala yapıştırmı dicem

yani canlı derslere giricem youtubeye fln girerim instaya fln belki cs falan oynarım o kadar.bide yazılıma ilgim var bu linux onun için daha iyiymiş galiba oyüzden merak ettim
Windows USB'si hazırlamak için Windows ISO dosyasını indirip USB belleğe Rufus ile yazmalısınız, aynı şey Linux dağıtımları için de geçerli.

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
sistem çok yorulmasın istiyorum hemen fan sesleri gelmesin. böyle ram kullanımını açılır açılmaz 1.9/2 olarak görmeyeyim. link ve rehber atabilirseniz

Windows USB'si hazırlamak için Windows ISO dosyasını indirip USB belleğe Rufus ile yazmalısınız, aynı şey Linux dağıtımları için de geçerli.
rufus ile yazmak ney oluyor. teamwiewer indirsem destek olurmusunuz

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
sistem çok yorulmasın istiyorum hemen fan sesleri gelmesin. böyle ram kullanımını açılır açılmaz 1.9/2 olarak görmeyeyim. link ve rehber atabilirseniz
GNU/Linux dağıtımları 1.9 GB RAM kullanmaz, ortalama 650 MB Felan kullanabilirler, Linux Mint XFCE, Linux Lite, Ubuntu Mate, Xubuntu bu dağıtımların isimlerini Googlede aratıp gözünüze hoş geleni bize söylerseniz size ona göre rehber atalım. :)

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
GNU/Linux dağıtımları 1.9 GB RAM kullanmaz, ortalama 650 MB Felan kullanabilirler, Linux Mint XFCE, Linux Lite, Ubuntu Mate, Xubuntu bu dağıtımların isimlerini Googlede aratıp gözünüze hoş geleni bize söylerseniz size ona göre rehber atalım. :)
xubuntu core'u beğendim bi videoya baktım kısaca

xubuntu core'u beğendim bi videoya baktım
internetteki bi videoya göre yapıyorum olurmu

24kişi okuyo kimse cevap vermiyo

Son düzenleme:

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
xubuntu core'u beğendim bi videoya baktım kısaca
O halde önce bilgisayarda resim video vb varsa d diskine aktarmanızı tavsiye ederim ardından http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu...4/release/xubuntu-20.04.2.0-desktop-amd64.iso
Bu dosyayı ardından da bu dosyayı https://github.com/pbatard/rufus/releases/download/v3.13/rufus-3.13.exe indirin ve indirdiğiniz 2. Dosyayı kullanarak 1.dosyayı usb belleğe yazdırın yazdırırken usb bellekteki herşey silinir, yazdırırken eğer sistem UEFİ ise GPT, LEAGCY ise MBR seçin ve yazdırmayı başlattıktan sonra sorduğu soruda dd olanı seçin, yazdırma tamamlanınca bilgisayarınızı usb bellekten boot edin ve Ubuntu Linux kurulum rehberi - Ubuntu Türkiye Wiki bu rehbere göre kurulum yapın, eğer Xubuntuyu kurmadan denemek isterseniz de bilgisayarı USB bellekten başlattıktan sonra try Ubuntu yazana basın. Attığım rehberde Ubuntu kurulumu anlatmış ama Ubuntu kurulumu ile Xubuntu kurulumu aynı zaten.