Başımız sağolsun, milletimiz ve devletimiz var olsun!

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Geçtiğimiz günlerde aldığımız acı habere olan üzüntümüz geçmemişken bugün de çok sayıda vatan evladının şehit edildiği haberini aldık.

Forumumuzdaki yaş ortalamamıza baktığımızda, şehit olan ve kayıp olan askerlerimiz, neredeyse bizlerle yaşıt. Kardeşlerimizin üzüntüsünü en derinden hissettiğimizi, ordusuyla ve halkıyla güçlü olan ülkemizin, bu saldırıya gereken cevabı vereceğinden şüphemiz yok.

Şehit ve kayıp askerlerimizi ailelerine Allah sabır versin.
 
amin...
bu çile ne zaman bitecek kim bu gidişe bir ''Dur!'' diyecek artık kimse üzülmesin...
anaların yürekleri yanmasın.
sürekli bu acı haberlerle yıkılıyoruz :(
ne zaman dinecek gözyaşları?!
 

@DN@N

Doçent
Hiç abartmıyorum k.ıraqa girip taş taş üstünde bırakmamalıyız.
neymiş ıraq hükümeti pkk yı sınırlarından kovmuş neymiş abd istidal istiyomuş bize bayram yaşatmadılar hergün sabah hangi kötü haberle uyanacağımızı bilmiyoruz.
Masada çözüm olanağı bitmiştir ıraqa girip kökünü kurutana kadar ıraqtan çıkmamalıyız.
 
Hepimizin Başı Sağolsun
Allah Şehit Ailelerine Sabır Versin.İnşallah Bir Daha Şehit Vermeyiz.Bardağı Taşıran Son Damla Oldu Diye Dünüyorum artık sınır ötesi operasyonla bu canilerin hepsine teker teker hesap soracağız.
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
En kısa zamanda askeri operasyon başlamalı.

Siyasi olarak ne yapılacağı konusunda anladığımız kadarı ile Kasım'ın ilk haftasında Amerika ile yapılacak görüşme bekleniyor.

Ülkemizi savunma hakkımızın, birileri ile görüşmeyi beklemekle ilgisi yoktur.

Quarismatic dedi ki:
İnşallah Bir Daha Şehir Vermeyiz.

Bunun imkansız olduğunu biliyoruz. Ülkemizde gözü olan köpekler var olduğu sürece biz de bu vatanımızı kanımızla sulamaya devam edeceğiz.

Bu arada Skytürk'ü izleyelim derim. Şu anda Osman Pamukoğlu Paşa var.

Buradan takip edilebilir.
 
Başbakan 1 konuşmasında görsel yayın organlarının bilen bilmeyen kişilerle röportaj yaptıklarını soylüyordu Osman Paşa çok güzel bir yanıt oldu
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Başkaları konuşmadan askerimizin konuşması gerekiyor. Resmi bir açıklama bile gelmedi. Siteler ve tv'lere bakıyorum, herkes bir şeyler söylüyor. Asıl söz söylemesi gereken kişiler halen açıklama yapmadı.

edit:

Dağlıca karayolunda terör örgütü tarafından döşenen mayın, düğün konvoyunun geçmesi sırasında patladı. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 14 sivil vatandaşın yaralandığı bildirildi. Yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılıyor.

Kaynak: Haberturk.com
 

dnzz

Asistan
Saat 10:30dan beri olayları skyturkte takıp edıyorum. dıger kanallarda dızılerden baska bırsey goremedım. rte cıkıyor ortaya oy kullanmak ıcın mılletı basından atan bır acıklama yapıyor ve gıdıyor ve skyturk ve bazı kanalları kastederek olayı abartıyorsunuz dıyor. dıger kanallar gıbı skyturkunde mı dızı gostermesı gerekıyordu.yada altı ustu 16 sehıt abartmayın dogal seyler bu dıye haber yapması mı ne gunlere kaldık
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Biz de mi abartarak sitemize bayrak koyuyoruz?

Hayır.

10 askerin kaçırıldığı söyleniyor. Bizim ülkemizde, 17 asker şehit ediliyor (TBMM Başkanı açıkladı bu rakamı) ve 10 askerin de kaçırıldığı iddia ediliyor.

Konu, çok önemlive çok ciddi.
 

muhtar55

Öğrenci
Başımız sağolsun. Allah hepimize sabır versin. Gencecik insanlarımız bir kahpenin hain tuzağında şehit oluveriyor. Artık bu acılara son vermek için ne gerekiyorsa yapılsın. İçim yanıyor- acıyor.
 

El Padrino

Dekan
Emektar
Bu ş...fsizlerin soyu ne zaman tükenecek ! Köpekler !

Sınır ötesi operasyonunu eger dogru bır sekılde degerlendırırsek Allahın izniyle bu P.K.K denen cahil köpekler toplulugunu sileriz inşallah...

Ama sorun şuki kahrolası Amerika var...

Bizim askerlerimiz kardeslerimiz bizler için hergun canını verırken ve bızde sadece bunları TV de ızlerken Bush'ta bu sınır ötesi operasyonun Turkıye ıcın hıc hayırlı olmadıgını dıger amerıkalı ordu komutanlarıda bu olaya mudahale edeceklerını soyluyorlaar.Nedir bu korku? Nedir bu bitmek bilmeyen acı hüzün gözyasları?

Biz PKK'yla değil Amerikayla savasıyoruz bunuda herkes böyle bılsın.Allahın dagında magaralarda yasayan adamların ellerınde sadece Amerıkada uretılen Amerıkan yapımı sılahların ne işi var? Kendımı daha fazla ıfade edemıyorum....
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
TSK, az önce açıklamayaptı.

BASIN AÇIKLAMASI

TARIH : 21 Ekim 2007

NO : BA- 23 / 07

21 Ekim 2007 günü saat 00.20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden topraklarımıza sızan PKK terör örgütü mensupları tarafından, Hakkari/Dağlıca'da konuşlu Piyade Taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğümüze kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir.

Saldırıya anında misliyle karşılık verilmiş; teröristler, silahlı helikopterler tarafından görerek, mevcut ateş destek vasıtaları ile görmeyerek ateş altına alınmıştır. Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir.

Teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.

Kamuoyu gelişmelerden ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur.

Kaynak: http://www.tsk.mil.tr/10_ARSIV/10_1_Basin_Yayin_Faaliyetleri/10_1_Basin_Aciklamalari/2007/BA_23.html
 
Sınır ötesi operasyon için geç kalındı hala ertelenmeye çalışlıyor 5 kasımda bushla görüşülücekmiş o zamana kadar kim bilir ne olacak bence operasyon en kısa süerede yapılmalı
Osman Paşa: Kamplar sınıra yakın sadece kamplara yonelik saldırılar olmalı bizim ordumuz 2 günde alır.
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Çok daha farklı rakamlar gelecek arkadaşlar.

Takibin ucu açık. Birliklerimizin "olay bölgesinin güneyinde" olması, Kuzey Irak'ta anlamına geliyor.

İt sürüsünden 23, değil çok daha fazla leş alınacağı ortada.
 

senoz41

Öğrenci
Amin. Başımız sağolsun. İçimiz kan ağlıyor. Ordumuza ve devletimize güveniyoruz. Kanları yerde kalmayacaktır inşallah. Bitsin artık.
 

revix

Asistan
bu şerefsilere haddini kim bildirecek sorarım
durmak çözümmüdür
israil kendi askeri öldügünde lübnana savaş açtı bir askerine 100kişi öldürdü
sende sabır tasşı gibi düşün dur
 
Hak ettikleri şekillerde öldüler....

1Mayis-Terorist-Bogulma.jpg


y1pFbz-ilwWMvJzy1UuNRfabRvXCeHzgU86sWbPGKmNCC0BHpoaFcHHI5Ls_Fa0ZVZ_J0fzQGAc8co


pkkleizm0.jpg


Moderatör: Bazı fotoğraflar, kaldırılmıştır.
 

zokey

Asistan
--hrant öldürüldüğünde yayın akışını kesen ancak şehidimizden sonra dansöz oynatan kanallara,hrant öldürüldüğünde ''hepimiz hrantız,hepimiz ermeniyiz'' diyerek soKağa cıkıp onlarca şehidimizde evde oturan,umrusamayan insanlara ve hranta onlarca şehitten daha fazla üzülen bütün insanları kınıyorum ve lanet ediyorum....

 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Hilmi Özkök de şunları söyledi;

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Hakkari’de teröristlerce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak "TSK’nın ve Türk milletinin, Türk devletinin azmi hiçbir zaman sona ermeyecektir, eninde sonunda bu olay sona erecektir" dedi.

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Hakkari’de teröristlerce düzenlenen saldırıdan çok büyük elem duyduklarını ve çok üzüldüklerini bildirdi. Orgeneral Özkök, "Tabii ki ulusça çok üzüldük. Ama böyle bir olay oldu diye ne çok büyük paniğe gerek var, ne telaş etmeye gerek var.

Bir söz vardır askerlikte, (muharebeler kaybedilebilir ama önemi olan harbin kazanılmasıdır" dedi.

Kaynak: Haberturk.com
 

crazyteamsah

Öğrenci
1 metrelik bez parçası için biz kaç kişiyiz diyenler, laiklik elden gidiyor diyenler nerde?? Nerdeyse darbe olacaktı bu yüzden neden şimdi olmuyor??
Yakında ülke elden gidecek kimse ses çıkarmıyor.
Tek güvencemiz ordumuz neden ondan bundan izin bekliyor?
Gerektiğinde hükümeti devirip idam yapanlar, neden şimdi harekete geçip, o ş.sizi beslemek yerine kardeşimiz ve arka bahçemiz diyenleri asmıyolar cezaalandırmıyolar?
Hep soruşturma açılıyo bi şey olduğu yok.
Eğer elleri kolları bağlıysa bıraksınlar YÜCE TÜRK HALKINA!!!
Tezkereyi bize versinler.
Vatan uğruna ölünür ancak bu şekilde bi hiç yerine ölmek kanımıza dokunuyor.
YETER ARTIK!!!
YETER ARTIK!!!
YETER ARTIK!!!

 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Kuklaların açıklaması;

64987.jpg


Erbil'in Selahattin semtinde Talabani'nin de katıldığı toplantının sonrasında konuşan Bölgesel Kürt Hükümeti Başkanı Mesut Barzani Türkiye ile PKK arasında çatışmada taraf olmayız. PKK'yı terör örgütü olarak görmüyoruz Türkiye PKK'ya barışçıl bir çözüm sunar ve PKK bunu kabul etmezse o zaman terör örgütü olduğunu öne sürebiliriz.

Barzani bu açıklamaları yaparken yanında bulunan Talabani'nin de yanında bulunması ve "bu açıklama Irak Devleti'nin görüşü değildir. Bölgesel Kürt Hükümeti'nin görüşlünü açıklamıştır" demesi dikkat çekti.

Toplantıyı takip eden dış basın temsilcileri Barzani'nin sözleri üzerine büyük şaşkınlık yaşadı.

Kaynak: haber7.com
 

Turab Garip

Dekan
Emektar
Bunu yapan, buna sebep olan, bunu destekleyen, buna inanan, buna onay veren, bunu haklı bulan her kim varsa yeryüzünde, her kim de bundan dolayı onları seviyorsa, hepsine lanet olsun. Katlettikleri her insan için lanet olsun!

Arkadaşlar, kardeşler, abiler, galeyana gelip tuzaklara düşmeyin. Bize bu oyunları oynayanlar hala bize karşı pusu halindeler. Kendinize, aklınıza mukayyet olun. Psikolojik savaşta yenilirseniz harbi kaybedersiniz. Yarın Irak'a girdiğimizde yaşayacaklarımız konusunda Allah bizi korusun. Çünkü ben tuzak kurulduğunu görüyorum.
 

RuNaL

Dekan
Emektar


Sadece msn lere avatar yapalım olur mu bir bütün olarak davranalım anlamsız gelebilir ama içimden geldi
 

DogukanDogu84

Profesör
Kahrolsun ABD diyorum başka bir şey demiyorum.Herkes ABD yi boykot etsin.Önce Kullandığınız yazılım ya linux ya da korsan Windows olsun.Bu sadece bir tanesi....
 

Ahmethz

Rektör
Emektar
gerçekten çok hassas bir durum hükümet tezkereyi geçirdi en kısa zamanda da kullanmalı hergün ayrı bir yerden şehit haberleri geliyor yazık değil mi bu vatan evlatlarına ailelerine ülkemize...
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst