Barrios'un karısı gelmedi, metresi madene koştu

Bu konuyu okuyanlar

temjelis

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Şili’de düzenlenen 24 saatlik operasyonla San Jose Madeni’ndeki göçükten kurtarılan 33 madenci arasında belki de en cesuru hem eşinin hem de metresinin kendisini çıkışta karşılamasını isteyen 'doktor' lakaplı Yonni Barrios oldu. Barrios'un üç çocuk annesi eşi 'Bu yaştan sonra böyle bir durumun içinde bulunmam doğru olmaz' diyerek maden alanına gitmedi.

Şeker hastası annesine yaptığı insülin iğneleri sayesinde bu konuda deneyim kazanan ve aşağıdayken arkadaşlarına çeşitli tıbbi konularda yardımcı olan Barrios’un akıllarda asıl kalan özelliği kendisi aşağıda mahsurken karısı ve metresinin maden başında birbirlerinin varlığını keşfetmesiyle kopan büyük gürültü olmuştu.
Barrios’un 28 yıllık eşi 58 yaşındaki Marta Salinas’ın 50 yaşındaki Susana Valenzuela’nın kocasının metresi olduğunu keşfettiği anda iki kadının saç saça baş başa kavgaya tutuştuğu bildirilmişti.

Barrios kurtarma operasyonu sırasında kadınların her ikisinin de çıkışa gelmelerini istedi. Kurtarma ekibinden bir kaynak “Ya çok arsız ya da çok düşüncesiz. Hiç endişeli gibi görünmüyor” diyerek Barrios’u eleştirdi. Öte yandan Barrios aşağıdaki delikten çıkarıldığında yeryüzünde kendisini sadece gözyaşları içinde metresi Valenzuela karşıladı.

ÇIKIŞTA DUYGUSAL ANLAR
Barrios göçükten çıktıktan sonra yavaş yavaş metresine doğru ilerledi. Valenzuela aylardır çıkmasını beklediği Barrios’u sıkı sıkı kucaklarken, omzunda ağlamaya başladı. Valenzuela’nın gördüklerine inanamıyormuşcasına sürekli olarak kafasını kaldırıp Barrios’un yüzüne baktı.

Barrios çıkarıldıktan sonra konuşan üç çocuk annesi Salinas, kocasıyla işinin bittiğini ve “hiçbir şey hissetmediğini” söyledi. “Operasyonu televizyonda izledim. Sağ salim çıktıklarına memnunum. İyi ki madene gitmemişim, doğru kararı vermişim. İkimiz de orada olsak hata olurdu. Benim çocuklarım var, torunlarım var. Böyle bir durum ailem için hoş olmazdı. Evlatlarım önce gelir” dedi.

Salinas, Valenzuela, Barrios’a sarılırken Barrios’un geri çekildiğini belirterek, “Kadın tutkularıyla hareket etti ama Yonni düzgün davrandı. Benim izleyeceğimi biliyordu” dedi.

"HASTANEYE DE GİTMEYECEĞİM"
“Benim oraya gideceğimi düşünecek kadar deli ve kendini beğenmiş. Benim bir terbiye sınırım var” diyen Salinas, Barrios’u hastanede de ziyaret etmeyeceğini söyledi.

Barrios’un kendisini görmek isterse gelip görebileceğini, aksi takdirde iletişimi avukatlar üzerinden sağlayacaklarını ifade eden Salinas, “Bende eşyaları ve insanların ona gönderdiği hediyeler var. Bunları gelip almak isterse buyursun” dedi.

Olayın tarihe geçtiğini kabul eden Salinas, “Ama birkaç sene içinde unutulacak, gidecek. Bir gecede milyoner olacaklarını sanıyorlar ama yok öyle bir şey. Sadece yetenekli birkaç kişi bu işten kazanç sağlayabilecek” dedi.

Kaynak