Barcelona FC / FİFA 15 - Pro Clubs / "Bir Kulüpten Daha Fazlası"

Bu konuyu okuyanlar

BarcelonaFC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekli dosyayı görüntüle 9908

İlk olarak herkese merhabalar, ben Burak. 22 yaşında, İstanbul'da oturan üniversite 4. sınıf öğrencisi. Çok soğuk bir giriş mi ne oldu? :)

Her neyse asıl konumuz bu değil elbet ki, şimdi gelelim 'FIFA 15 - Pro Clubs' modunda kurmuş olduğum takıma. Uzun süredir FIFA, özellikle de Pro Clubs modu oyuncusuyum. Yabancı takımları araştırdığım vakit düzenli bir yapıları varken, bizde parça parça ayrılmış şekilde dağılmış oyuncularımız.. hatta, 1-2 kulüp haricinde 'oyuncu aktif'liği olan kulüp sayısı çok az. Böyle bir tablo ile karşılaştıktan sonra; online olduğu & Pro Clubs modunu sevdiği hâlde takım bulamayan yahut bulunduğu takımdan tam anlamıyla memnun olmayıp, yalnız kalan dostlarımla birleşip, "Barcelona FC" kulübünü kurma kararı aldım.

Sanırım ki, Barcelona kulübü hakkında pek bilgi vermeme gerek yok, malüm futbol ile alakası olmayan kardeşlerimiz / kız arkadaşlarımız / sevgililerimiz / eşlerimiz bile "Barcelona" takımının adını ve gücünü bilmektedir. :)

Takım adına iki taktik belirlemiş bulunmaktayım lakin kulüp görüşmeleri sonunda oylamalar ile elbet ki değişiklikler yapılabilir -Darılma/Kırılma olmadan- :)
İlk belirteceğim taktik, elbet ki "Ana Taktik" içerikli olacak. Karşı takım bizi ekstra zorlamadığı yahut topa sahip olmada zorlanmadığımız zamanlarda bu taktik aktif olacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 9909

İkinci Taktiğimiz
ise, orta sahayı kalabalıklaştırarak, topa sahip olma ve top kapma oranını oldukça arttırarak, 'Kontra' ağırlıklı bir dizilim olarak karşımıza çıkmaktadır.
​
​

Peki oyun sistemi nedir?

Tabi ki de 'Zevk almak'.. elbet ki içinizden geldiği o an kaleyi deneyeceksiniz, elbet ki hatalı paslar hatalı hareketler sergileyeceksiniz. Sonuçta insanız ve hata yapmak doğamızda var.. lakin, bu durumu olabildiğince aza indirip, tam bir takım ruhu oluşturmak da bizim elimizde. Herkes kendi mevkisine düşen görevi yaparsa, neden birinci lige emin adımlarla ilerleyip çıkmayalım ki? Takımımızın / kendi adımızı FIFA Pro Clubs sıralamasına sokmayalım?

• [*=center]Hava toplarından çok, ayağa yahut koşu yoluna kilit paslar bir numaralı silahımız.

• [*=center]Top kanatlarda iken, orta açmak ve %'si yüksek bir top kaybetme yerine, yay çizgisi üzerinde bekleyen oyuncuya pas vererek, gol şansı %'sini arttırmak.

• [*=center]Sol / Sağ bek, defans, defansif orta saha, merkez orta sahalar, kanatlar ve forvet oyuncusu; kendi mevkisinin görevlerini bilmeli. Defansif orta saha, hatta defans oyuncusu bir atakta ileri çıkarsa, kaptırılan bir top çok büyük olasılık ile karşı takımın skor tabelasına yazılacaktır.
​

• [*=center]Unutulmamalı ki, futbolcu olmak, "Gol atmak" değildir. Mevkisinde en iyi olmaktır, üzerine düşeni yapmaktır. Kalecinin maçı kurtaran kurtarışları, sol ve sağ bek'in karşı takım kanatlarına nefes aldırmayışı, defansın kale gibi durması, defansif orta sahanın savaşması, merkezi orta sahaların çift yönlü koşturması, sağ ve sol kanatın iyi bindirmeleri ve forvetin bitiriciliği. Hepsi bir arada olduğu vakit; "TAKIM"

Takım başvurularını; BarcaTesisleri adlı Origin hesabımı ekleyerek yapabilirsiniz. Gereken ilgi görülür ve en az ben kadar ciddiye alan takım arkadaşları elde edersem, işleyişimizi daha etik bir halde yürütmek adına, Facebook yahut Blog tarzı sosyal medyalardan yararlanarak, takım hakkındaki kararlarımızı / haberleri / oylamaları / tartışmaları yapabiliriz.

Dip Not:
Lig maçları, takım kadrosu tam olarak belirlendikten sonra başlayacaktır.
Dip Not / 2: Bende büyük emeklerle geliştirdiğim, hızlı bir "
Santrafor" oyuncu mevcuttur.

Okuduğunuz için çok teşekkürler.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Fifa 14'te pro club oynuyordum fakat 15'te fazla oynama fırsatım olmadı. Buna karşı iyi bir fifa oyuncusu olduğumu düşünüyorum. Akşam sizi ekleyeceğim.

BarcelonaFC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fifa 14'te pro club oynuyordum fakat 15'te fazla oynama fırsatım olmadı. Buna karşı iyi bir fifa oyuncusu olduğumu düşünüyorum. Akşam sizi ekleyeceğim.

Azim/İstek oldugu surece, karakter gelistirilir hocam. 90'lik adam olursun, bencil agirlikli oynarsin; 75'lik adam olursun takim oyunu oynarsin daha cok verim saglarsin hem kendin hem takim adina :) Beklemedeyim.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Tamam yarın akşam Origin'den konuşuruz. Origin id nickimle aynı. Cf ya da Cam oynarım.

dagasso_FUTO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha hangi mevki bos ve irigin ismini verebilirmisin lütfen benim adam cam 91 sol forvet 89 ve 1200

BarcelonaFC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha hangi mevki bos ve irigin ismini verebilirmisin lütfen benim adam cam 91 sol forvet 89 ve 1200

Hafta içi iş / okul saati olduğundan ötürü sanırım daha 2 kişi haricinde geri dönüş alamadım. Arkadaş çevreniz mevcutsa da konu linkini atarak haberdar edebilirsiniz. Origin Id: BarcaTesisleri