Barcelona Devler Ligi'ne veda etti. Atletico Madrid 2 - 0 Barcelona

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
barcaaa_1.jpg

Simeone'nin gazabı!.. Barça'yı evine gönderdi!...

Şampiyonlar Ligi çeyrek final eşleşmelerinin en çok bekleneninde gülen Atletico Madrid oldu. Simeone ile devlere sıkıntılı dönemler yaratan Atletico Madrid, Barcelona'yı 2-0 yenerek yarı finale yükselen takım oldu. Son 4 maçında 3 yenilgi alan son şampiyon Barcelona ise bu kez erken veda etti.

İlk maçı uzun süre 10 kişi oynayan ve 2-1 kaybeden Atletico Madrid, sahasındaki maçın hakimiydi. İlk yarıda bu sezonki en golcü ismi Griezmann ile öne geçen Madrid, 2. yarıda defansa çekildi ve rakibine şans tanımadı. 86. dakikada da hızlı bir atakta Iniesta topa elle müdahale edince hakem penaltı noktasını gösterdi. Atışı yine Griezmann kullandı ve faarkı ikiye çıkardı.

Karşılaşmayı 2-0 kazanan Atletico Madrid, son şampiyon Barcelona'yı eleyerek adını yarı finale yazdırdı. Son 4 maçında 3.kez yenilen Barcelona ise bu kez Devler Ligi'ne erken veda etti. - ligtv.com.tr​

2016-04-13t192940z_103577380_mt1aci14349000_rtrmadp_3_soccer-champions-atl-bar-large-1460579926.jpg

Atletico Madrid 2 - 0 Barcelona Maç Özeti

Son düzenleme:
D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Barca barcalandi. Yine bir real atletico finali bekliyorum :D

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Hakem penaltıyı vermeyerek iniestaya vermediği kırmızı kartı telafi etmeye çalıştı heralde.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Barca barçalanırken Arda'nın da suyu ısınıyor yavaş yavaş.
Realden bir futbolcunun demecini okumuştum bi aralar... "Kalıcı olmak için çok çalışmam gerekiyordu, ve antrenmandan iki saat evvel gidiyordum. ve her ne zaman erken gittimse Ronaldo'yu benden evvel oraya gidip çalışır buldum" demişti.

Evet dünyanın bu iki büyük kulübüne bir şekilde gelebilirsin ama kalıcı olmak her babayiğidin harcı değildir. Ronaldinho gibi bir efsane bile Barca'da çok fazla tutunamadı, bir kaç yıl estirdiği büyük rüzgarın arkasından en olgun yaşında "Oldum" dediği anda gönderdiler adamı.

Arda oraya gitmeyi kalitesiyle hak etmiş bir oyuncuydu, gitti de... Ama kaliten seni oraya sadece götürür. Kalıcı olabilmek için onlardan çok daha fazla çalışmak zorundasın. Arda kardeşim ne yazık ki ülke gündeminde çok fazla kalmanın, aşırı pohpohlamanın, reklamların ve şöhretin büyüsüyle bulutların üzerinde uçup "oldum" zannetti ve sonuç başaşağı doğru gidiyor artık. Keşke bu rüyadan uyanıp toparlayabilseydi.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Arda Turan'ın eleştirileceği maç bu değil bence. Sezon başından itibaren forma giyseydi çok daha farklı durumda olurdu.

Dün Messi de iyi oynayamamış. (ki son 5 maçtır golü - asisti yok)

Calvados

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okları Arda Turan'a çevirmek çok yersiz fakat İspanyolların beklediği Arda bu Arda değil. Mükemmel 4 sezon geçirdiği Atletico Madrid'deki performansının yarısını göstermesi bile İspanyolları tatmin edecektir. Kalitesi kesinlikle tartışılmaz, müthiş bir oyuncu fakat kalıcı olmak için daha çok çalışması gerek.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Arda Turan'ın eleştirileceği maç bu değil bence.

Yok, ben bu maç için eleştirmedim zaten. İspanyol basınından dalga dalga gelen eleştiri okları üzerine söylemek istedim. Bir Türk olarak Arda'nın böylesi devasa bir kulüpte tutunup kalıcı olmasını çok isterim. Sonuçta orası bir Dünya vitrini, ve orada kaldığı sürece benim ülkem konuşulacak, merak edilecek, tanınıp bilinecek... Ve aynı zamanda da bi dünya dolusu ticari ilişkiler bu sayede olabilecek, nice insanımız buradan ekmek yiyecektir. O yüzden ki Arda kardeşimin biraz kamera önünden sahaya doğru daha çok vakit ayırmasını, normal antrenman saatleri dışında da ekstra gayretle ter dökerek kalıcı olmaya gayret etmesini isterdim.

İspanyolların beklediği Arda bu Arda değil. Mükemmel 4 sezon geçirdiği Atletico Madrid'deki performansının yarısını göstermesi bile İspanyolları tatmin edecektir. Kalitesi kesinlikle tartışılmaz, müthiş bir oyuncu fakat kalıcı olmak için daha çok çalışması gerek.

Okları onun üzerine acımasız İspanyol basını çevirdi ya, diğer söyledikleriniz tam da anlatmak istediğim şeylerdi.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Bu işler birazda menajerlik işi yani kalıcı olma...Arda bence seneye takımla beraber lige hazırlanır maçlara da ilk haftadan itibaren çıkarsa performansı artar...Bu seneki oynayamamasının nedeni takımla birlikte sahaya geç çıkması...6 ay çok büyük bir süre futbolcu için...

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Macı izledim Barçanın futbolunda düşüş var, beğenmedim.