Banu güven ekşinin gazabına uğradı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chimera

Dekan
Onursal Üye
Muahaha :D Ha gayret söyleyeceksin bak az kaldı. :D
Bu arada emu sende bu güzel kızımızın bütün geçmişini ele geçirmişin galiba. Hayırdır ne iş. :D :D
 

duke09

Üyecik
Banu Güven, 1969 yılında İstanbul’da doğup büyüyen, ama arada bu meslek sayesinde dünyaya açılan, Türkiye’yi de daha yakından tanıma imkanını yakalayan biri. İstanbul Erkek Lisesi’nde okudum. Ondan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne girdim. Üniversite hayatında gazetecilikle daha yakından bir ilişkim oldu. Önce, Çağdaş Yayıncılık’ın çıkardığı yarı Almanca yarı Türkçe bir dergide çalıştım. Ondan sonra İsviçreli bir gazeteciyle çalışmaya başladım. Bir İsviçre gazetesinin Türkiye bürosu sorumluluğunu yaptım ve ‘Bab-ı Ali’yi tanıma imkanı buldum. Üniversiteyi bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans programına başladım. Ardından BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde üç ay kadar bir staj yaptım. Araştırma görevliliği de yaptım ama gazetecilik daha ağır bastı. Milliyet’le bir ara hiç bağlantım kesilmedi. Ardından Milliyet’te dış haberler servisinde tam kadrolu olarak çalışmaya başladım.
Sadece masada oturmak istemedim. Bölgelere gittim ve daha çok Ortadoğu’yla ilgilendim. Daha çok çatışmalı bölgelere kaydım denebilir. Milliyet’teki birkaç yılın ardından 97’de NTV ile bir görüşmem oldu ve sonra buradayım. Muhabirlik yaparak bu noktada bu yayını yapıyor olmam büyük bir avantaj diye düşünüyorum. İşimle evliyim bir de eşimle evliyim.,

yine kendi ağzından, ufak bir not ...

İstanbul Erkek Lisesi’nde okurken Cumhuriyet Gazetesi’ne bağlı Bizim Almanca dergisinde çalışmaya başladım. Daha sonra bir İsviçre gazetesinin İstanbul muhabirine asistanlık yaptım. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü 1991 yılında bitirdim ve ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi oldum. O dönemde Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği’nde Mülteciler Bölümü’nde görev aldım. Ardından Milliyet Gazetesi’nde Dış Haberler muhabiri oldum. Ortadoğuda birçok kez göreve gittim. NTV’ye ilk girdiğim yıllarda da muhabirlik yaptım. Daha sonra da ‘Geçen Hafta- Bu Hafta’ ve ‘24 Saat’ programları birbirini izledi.

ALINTIDIR. http://forum.donanimhaber.com/m_4786987/tm.htm
 

emubaltaci

Rektör
Onursal Üye
chimera dedi ki:
Muahaha :D Ha gayret söyleyeceksin bak az kaldı. :D
Bu arada emu sende bu güzel kızımızın bütün geçmişini ele geçirmişin galiba. Hayırdır ne iş. :D :D
üni.den bir arkadaş vardı onun aşkını dinlerken ögrendim.. kızın annelik soyadını bile diyecekti nerdeyse... insan içerken konuşacak konu bulamıyordu ozamanlarda :)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst