Balık beslemek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Merhaba ben balık beslemeye başlicam ikizimle. Daha önceden japon balığı besledim iki kere japon balığı istemiyorum. Akvaryum 12 lt hangi süs balığını besleyebilirim japon balığı dışında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben yatıyorum sabaha bakarım yazılanlara ?

Son düzenleme:

Leblebici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Betalar,Galaksi Rasbora,Endler bunlardan birine bakabilirsin.(Benim tavsiyem Endler çünkü yeni başlayanlar için hem uygun fiyatlı hem bulması kolay hem de sağlam olduklarından tercih edilebilir. Çok hızlı çoğaldıklarından popülasyon arttıkça erkek dişi dengesi ve genç nesil korunacak şekilde balık sayısını azaltmalısın.İyi forumlar..

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Betalar,Galaksi Rasbora,Endler bunlardan birine bakabilirsin.(Benim tavsiyem Endler çünkü yeni başlayanlar için hem uygun fiyatlı hem bulması kolay hem de sağlam olduklarından tercih edilebilir. Çok hızlı çoğaldıklarından popülasyon arttıkça erkek dişi dengesi ve genç nesil korunacak şekilde balık sayısını azaltmalısın.İyi forumlar..
2 beta birbirine saldırıyormuş o yüzden ona bakamicam, ama diğerlerini ilk defa gördüm şimdi araştırıcam teşekkürler

End balığı için en az 40 lt hacim gerekiyormuş, Galaksi Rasbora efsane duruyo onlar sürüyle yaşıyolarmış bu şekilde olunca beslemek çok zor olurmu? önceden o kadar kazmaydık ki 2 tane japon balığını besleyemiyoduk ?

Galaksi Rasbora için 35 lt akvaryum gerekiyormuş ?

Son düzenleme:

Leblebici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 beta birbirine saldırıyormuş o yüzden ona bakamicam, ama diğerlerini ilk defa gördüm şimdi araştırıcam teşekkürler

End balığı için en az 40 lt hacim gerekiyormuş, Galaksi Rasbora efsane duruyo onlar sürüyle yaşıyolarmış bu şekilde olunca beslemek çok zor olurmu? önceden o kadar kazmaydık ki 2 tane japon balığını besleyemiyoduk ?

Galaksi Rasbora için 35 lt akvaryum gerekiyormuş ?
Betalara tekrar bak istersen,iyice araştır.12 litre için en uygunu o duruyo..

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Betalara tekrar bak istersen,iyice araştır.12 litre için en uygunu o duruyo..
Ama iki tane alacağımız için bakamıyoruz erkek olucak ikiside yavru istemiyoruz ve her yerde iki erkek beta aynı anda yaşadığında kavga ettikleri yazıyor. Biri ölmeden kavga bitmiyor muş

Ama iki tane alacağımız için bakamıyoruz erkek olucak ikiside yavru istemiyoruz ve her yerde iki erkek beta aynı anda yaşadığında kavga ettikleri yazıyor. Biri ölmeden kavga bitmiyor muş
Dişilerlede kavga ediyorlarmış

Leblebici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta o zaman akvaryumu büyütüceksin benim bilgim bu kadar.Beta ve Karides olur anca 12 litrede.Ben ilk yazdığımda 12 litreyi görmedim o yüzden o balıklarıda önerdim kusura bakma.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Usta o zaman akvaryumu büyütüceksin benim bilgim bu kadar.Beta ve Karides olur anca 12 litrede.Ben ilk yazdığımda 12 litreyi görmedim o yüzden o balıklarıda önerdim kusura bakma.
Sıkıntı yok japon balığına kaldık ?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
pet shop a gittik pet shopçu lepistesin bizim akvaryuma uygun olduğunu söyledi bizde 2 dişi 2 erkek yavru lepistes aldık gerçekten çok tatlı gözüküyolar

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Merhaba ben balık beslemeye başlicam ikizimle. Daha önceden japon balığı besledim iki kere japon balığı istemiyorum. Akvaryum 12 lt hangi süs balığını besleyebilirim japon balığı dışında

Ben yatıyorum sabaha bakarım yazılanlara ?
İlk öncelikle balık bakmak diğer hayvanlara bakmaktan farksızdır. Büyük bir sorumluluk ister. Benim gibi büyük heveslerle alıp ta sonradan hayvanları öldürmeyin :) .Eğer bunları üstlenebilecek sorumluluğunuz varsa besleyebilirsiniz.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
İlk öncelikle balık bakmak diğer hayvanlara bakmaktan farksızdır. Büyük bir sorumluluk ister. Benim gibi büyük heveslerle alıp ta sonradan hayvanları öldürmeyin :) .Eğer bunları üstlenebilecek sorumluluğunuz varsa besleyebilirsiniz.
balığı aldık bakabileceğimi düşünüyorum :)

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,627
Arkadaşlar son bir soru sormak istiyorum balıkların pembe bir ışığı var onun nedenini bende bilmiyorum önceden varmış ?, ben yatmadan önce bu ışığı kapatabilir miyim rahatsız ediyor gözümü gece karanlıkta uyumaya alıştığım için

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Öncelikle balık beslemek çok zahmetli bir iş olduğunu unutma. Eğer otomatik sistemlerin yok ise suyunu temizlemek, akvaryumu temizlemek derken gerçekten bir süre sonra çok zor gelmeye başlayacak. Öncelikle bunu yapacak gücün ve sabrın var mı onu düşünmeni öneririm hocam.