Bakan Albayrak: Türkiye'nin ekonomisine güven artıyor

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Bakan Albayrak: “Türkiye'nin ekonomisine güven artıyor, gelecek yılda bunu çok daha ileri taşıyacağız.” dedi ve bu sözleriyle Twitter'da gündem oldu. Siz ne düşünüyorsunuz bu sözler hakkında?
IMG_20200629_154419.jpg

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Bir çok kaynak doğruluyor, haklı.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Bu adam her zaman ters psikoloji yöntemiyle konuşarak ve açıklamalar yaparak halkı sakinleştirmeye çalışır. .)

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Biraz yabancı kaynakları araştırırsanız doğru olduğunu görebilirsiniz.

Biraz yabancı kaynakları araştırırsanız doğru olduğunu görebilirsiniz.
Yalnız bu tür açıklamalar her sene demode hal almaya başladı. Gerçekleşene kadar herhangi bir gerçerliliği yok.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Yalnız bu tür açıklamalar her sene demode hal almaya başladı. Gerçekleşene kadar herhangi bir gerçerliliği yok.
Bu veriler tahmini değil ki zaten. Yayınlandığı andan itibaren geçerliliği var, doğru hamleler yapılmış ki güven artmış güvenin artması demek yatırımın da artması demek peki neyin geçerliliği yok?

Reaksiyon puanı
6,381
Güvenmek istiyorum, sonuçta o ekonomi bakanı ve ekonomiyi ondan daha iyi bilecek değiliz ama dediklerinin hep tersi oluyor. Yani buradan seneye redmi note 9s 4000 tl, S20 ultra 15.000 tl olacak gibi geliyor.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Libya petrollerini sömürebilirsek ekonomi biraz olsun düzelir belki. Dolaylı olarak bundan bahsediyor olabilir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çok yanlış söylemler söylüyorsunuz. Osmanlı Sömürgeci bir devlet olsaydı şuan Avrupa'nın neredeyse 3 te 1 i aşağıda afrika ve Arap yarıp adasının yarısı Türkleşmişti ve Türkçe konuşurdu... Fransa'nın sömürdüğü devletlerin artık çekilmiş olmasına hatta bağımsız ayrı devlet olmsına rağmen Fransızca konuşması İngilterenin sömürdüğü yerlerin İngilizce konuşması gibi...

Libya meselesi Kazan Kazan durumu var. Orada petrolü ortak arayacaz bulursak ortak çıkaracaz. Sömürgecilik oldumu orasını komple alır veya 29-49- veya 99 yıllığına o devletten kiralar ve tek bir devlet sömürür sadece. Kendi devletine milletine bunu yakıştıracak kadar düşmeyin lütfen...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kıdem tazminatını bildiğin kaldırıyorlar buna rağmen ekonominin iyi olduğuna inanan varsa ben ne derim bilemem.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Bence bunlar grup halinde toplanıyorlar, birbirlerine moral destek verip sonra çıkıp açıklama yapıyorlar. Hatta ortamda şu resimdeki gibi büyük ihtimalle, tabi daha resmi takim elbiseli ve büyük toplantı masası etrafında geçiyor konuşmalar , diyaloglarda şöyle olabilir.

79197b8a4ba40440f55b4350c94276f3.jpg

B: Merhaba! Ben Berat. 42 yaşındayım, "Ekonomi çok iyi" bakanıyım.

G: Merhaba Beraat!

:innocent:

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şu haberi okumanı öneririm. Daha hiçbir şey belli değil dedikodular havada uçuyor.

Aynen aynen inandım. Kıdem tazminatı toplu değilde devlet kontrollü bir şekilde parça parça verilecekse hiçbir anlamı yok. Yok ev iin %10 çekilecekmiş yok evlenecekmişiz yahu devlet ne karışır benim parama?
Bunlar hep boş laf. Boşun da boşu hemde.
Ben paramın devlette kalmasını istemiyorum. Ben paramı bu dvletin kullanmasını istemiyorum. O parayı ben kullanacağım devlet değil.
O kıdem tazminatı işten çıkarıldığın an verileceke lamı cimi yok.
Ortada konuşulan söylentiler dehşet verici. Videoda kapalı kapalı konuşmuş cumhurbaşkanı. Hiç bir anlamı yok.

Söyleninler doğruysa vay halimize.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Ne yazık ki, hazineyi yöneten bir damat ve " Çok güvenilir" veri açıklayan devlet kurumları.

Uzun zamandır yabancı yatırımcının güvenini sarmış ve dış basında muazzam bir ekonomik imajımız varken uzun vadede ekonomide olumlu bir şey beklemiyorum.

Kısa vadede ise günü kurtaracak planlar yapılmakta, sona yaklaşıyoruz.

Ve şuraya şöyle bir şey iliştireyim, " Paramız var ki ithal ediyoruz " kimse bu cümleyi unutmasın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ve şuraya şöyle bir şey iliştireyim, " Paramız var ki ithal ediyoruz " kimse bu cümleyi unutmasın.

Bak ben unutmuştum bunu hatırlattığın iyi oldu :) Bakanın kaç dk lık konuşmasından bir cümle yapıştır şuraya çok havalı durdu dimi.
Bu konuda ki açıklama.
1593561474813.png

Uzun zamandır yabancı yatırımcının güvenini sarmış ve dış basında muazzam bir ekonomik imajımız varken uzun vadede ekonomide olumlu bir şey beklemiyorum.

Bu ülke güvenilir değil bu ülkeye yatırım yapmayan diyenler utansın ne diyek...