Bağımlı Olunan Oyun Nasıl Bırakılır?

Bu konuyu okuyanlar

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Oyunu bilgisayardan sil CD sini de kır. Bir süre ararsın oyunu sonra unutur gidersin.

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
internet üzerinden oynanıyor.

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
oyunun donması, yavaşlaması lazım sonra sinir hastası ediyor ama bırakıyorsun kolayca :D

m.Mypat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nasıl bırakılır ?

Direk bırakamazsın, Bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsan oyundan farklı birşeyler bulmalısın.

Bunun en etkin örneği forumlardır, Forumlarda zaman geçir, bilgi alış-verişi yap. Yararı olabilir.

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
internet üzerinden oynanıyor.

Her gencin oldugu üzre metin2 ye kendimi kaptırmış ve bir miktar ücret yatırmışlığım var sen bırakmak istemesende ister istemez sıkılıyorsun yavaş yavaş.Yaşının kaç oldugunu bilmiyorum ancak 12-15 yaşları arasında isen online oyunlara merakın normal bir şey gerçi ben de pek büyük sayılmam yaşım 17.

Azalta azalta hayatta bırakamazsın cünkü her girdiginde bir daha girmek bir daha girmek istersin.Önemli itemlerini atarak satarak vererek , biraz vazgeçebilirsin o zaman düşündügünde aslında hiçbir şey elde etmedigini ve bunun boşuna oldugunu anlaman uzun sürmez sanırım :)

Million

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oyundaki karakterini sil,silebilecek cesaretin varsa.Sonra hadi oyna o oyunu tekrardan da göriyim ben :D

Million

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Abi gaddar maddar bu işler böyle yani kendimden biliyorum.Tekrar başlıycan da öyle bir karakter kasıcan da o itemleri bulucan da derken bakmışsın soğumuşsun :D Tabi bir depresyon dönemin mutlaka olur ama şahsen bunu okulun açısından düşünüyorsan ki mutlaka öyle olmalı yapmanda fayda var

omdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendine farklı yararlı alışkanlıklar edinmeye çalış. Çeşitli spor takımlarına katılmak, kitap okuma alışkanlığı kazanmak, öğrenci isen okul dergisi için çalışmalarda bulunmak yada çeşitli öğrenci kulüplerine katılmak gibi.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
birden, işi kafada itircen oynamıyom abi dicen sonra hiç girmicen oyuna
ya da başka bir oyuna başlarsın :D

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
farklı sosyal aktivitelere katıl en iyi yöntem bu bence

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Oyunu başka bir oyunla bırakabilirsin. Bu durum ise birbirini tetikler taki sen gerçekten bunlardan kurtulmak isteyene dek.
Sana tavsiyem başka bir hobi bul onunla uğraş ve bu şekilde oyun oynama süresi yavaş yavaş kısalt. Zor ama kişi istedikten sonra başaramayacağı şey yoktur.

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Oyun transformice ilk başlarda saçma gelen oyun. Şimdi ise bırakamıyorum :/

PylsWeb

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Sıkılman gerekir yoksa bırakmak çok zor.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Belli bir miktar para harca oyuna sıkılırsın :). Ben ne zaman online bir oyuna başlasam bir miktar para yatırdıktan sonra sıkılıp bırakıyorum metin2 wolfteam bu oyunları öyle bırakmıştım. Yaklaşık 6 ay öncede bir hevesle mw 3 almıştım ama oyunda sıkı sohbet olmadığı için sıkmıştı.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Böyle oyunları bırakmak çok zor olur, ben cabal online oynuyordum sbs ye bir hafta kala zar zor bırakmıştım.

Karakter silerek kurtulamazsın silsen bile daha çok azimle tekrar oynarsın. Benim tavsiyem how i met your mother vb komik bir dizi bul. O seni belli bir süre oyundan uzak tutar. Dizinin bütün sezonlarını tamamlarsan biraz film izle, sonra yüzüklerin efendisi kitabını oku. Arkadaşlarınla bu dizi, film ve kitap hakkında tartış. Bunları yaparak oyunu biraz da olsa oyunu aklından atmış olursun. Bunlardan sonra güzel bir fps oyunu bul, fakat battlefield serisi olmasın fps olsa bile bağımlılık yapıyor. Biraz vakit geçir bulduğun fps oyununda. İnternet kafeye git arkadaşlarınla beraber oyna o fps oyununu. İyice unutursun oynadığın oyunu.

Diğer bir bırakma yöntemi ise oyunda hiç arkadaşın olmaması. Mmorpg oyunların çoğu bağımlı yapıcak düzeyde eğlence içermez, çoğu arkadaşlarınla beraber görevleri vs. yaptığın için zevkli gelir. Oyunda bütün arkadaşlarını arkadaş listenden kaldır. Bir birlikteysen çık, kimseyle iletişim kurma oyun içinde yavaş yavaş sıkılmaya başlarsın.

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çar da silinmiyor ki meret o_O

Bıraktım bile :D Çarı sildim artık yeter :D teşekkürler hepinize

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=251480]bsg18[/MENTION] :D Bende transformice lanetine takıldım :D Ağır değil :D Ancak orada kızlar il 2 laf etmek için oynuyordum :D Saolsun trans sayesinde burada arkadaş bile edindim (kız) :D Şimdi gelde o ortamı bırak :D Neyse ekli olan kızların tek tek facesini alacağım :D Oyunda ki hesabı vericem birine :D Şifreyi değiştircek :D ve sonsuza kadar bırak :D

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Oyunun hayatindaki yerini dusun. Ne kadar onemli oldugunu senin icin. Tamamen irade de bitiyor olay. Bilgisayar basinda cok kaliyosan, bu sureyi azaltmalisin.

Oyunun hayatindaki yerini dusun. Ne kadar onemli oldugunu senin icin. Tamamen irade de bitiyor olay. Bilgisayar basinda cok kaliyosan, bu sureyi azaltmalisin.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Bundan kolay bişi yokki :) hesabi oyundan birine ver :)

s3000

Asistan
Reaksiyon puanı
2
oyunun hilelerini öğren ve hileli olarak bir süre oyna sonra zaten sıkacaktır.

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Kangren olan kolu keseceksin. Başka çare yok.

"zeus"

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben wolfteam'da enwanter i sildim üzüldüm lan an için

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
oyun hileleri varsa onları kullan.mesela ben knight online oynuyordum.sonra pw servarlarda oynamaya başladım.herşeyi elde edince sıkılıp bıraktım:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en pro çarına gir 6 7 saat oyna çok sıkıcı oluo bida giremiyosun sinirden