Backlink ile Sıralamam Değişti Nasıl Değiştirebilirim

Bu konuyu okuyanlar

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar benim bir web sitem var ve ben bu web sitesine başka başka sitelerden backlink aldım ancak sitemin alexa sıralaması 40 bin den 51 bin oldu. sayfa görüntülenme sayısı düştü nasıl eski haline getirebilirim yardım edin ne olur.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar benim bir web sitem var ve ben bu web sitesine başka başka sitelerden backlink aldım ancak sitemin alexa sıralaması 40 bin den 51 bin oldu. sayfa görüntülenme sayısı düştü nasıl eski haline getirebilirim yardım edin ne olur.

Backlink'leri kaldırman gerekiyor sebebi ise, backlink olmadan ziyaretçilerin doğrudan siteye erişimi gerçekleştirirken sen sitene backlink ekledikten sonra sitene gelen ziyaretçilerin backlink'te ki web sitesinede erişim sağlıyor bu yüzden kendi sitende ki erişimde düşüş yaşanıyor...

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Backlink'leri kaldırman gerekiyor sebebi ise, backlink olmadan ziyaretçilerin doğrudan siteye erişimi gerçekleştirirken sen sitene backlink ekledikten sonra sitene gelen ziyaretçilerin backlink'te ki web sitesinede erişim sağlıyor bu yüzden kendi sitende ki erişimde düşüş yaşanıyor...
ben kendi siteme almadım soruyu yanlış yazmışım backlink verdim başka siteler benim backlinkimi aldı nasıl düzelte bilirim

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
ben kendi siteme almadım soruyu yanlış yazmışım backlink verdim başka siteler benim backlinkimi aldı nasıl düzelte bilirim

Backlink demek " bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu site içerisinde bulunan herhangi bir reklam, text veya bannerlerin link bulundurması ve Pagerank değerinin arttırılması " demektir, Şimdi öncelikle sen bu yönde mi kullandın ? veya backlink'i ne olarak ekledin bunu anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım.

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Backlink demek " bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu site içerisinde bulunan herhangi bir reklam, text veya bannerlerin link bulundurması ve Pagerank değerinin arttırılması " demektir, Şimdi öncelikle sen bu yönde mi kullandın ? veya backlink'i ne olarak ekledin bunu anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım.
hocam ben şöyle yaptım şu linke bi bakarsanız oraya link verdim sadece bu kadar onur - issuu

onur00610

Asistan
Reaksiyon puanı
27

SEOCEO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şuan sen Backlink çalışması yaptığını düşünüyorsan yanılıyorsun. :) Örn: SEO Uzmanı linkini incelerseniz detayları göz önünde bulun dura bilirsiniz. Aksine çöp sitelerden Backlink almanız yararınız dan çok zararınıza sebep olabilir. Şayet Alexa değeriniz Backlink kriterleri üzerine yükselmesi yerine farklı sebeplerden de yükselişi gerçekleşebilir. Örnekte bahsettim Bkz: Bu arada Alexa değerlerini pekte göz önünde bulundurmayın bunların yerine ciddi bir sektör veya siteniz adına önemli projeleriniz var ise, Ahrefs, Moz gibi sitelerin değerlerini incelemeniz daha faydalıdır.

SEOCEO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kapalı değil tema değişimi gerçekleştiriliyor :)

guven5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Backlink alarak ziyaretçi kaybı olmaz gelen trafiğiniz azalmaz, bu tarz ziyaretçi azalması durumu genelde Ocak ayı sendromu diye tarif ediliyor, insanların yönelimleri ve ilgileri aylara göre değişim gösteriyor. Mesela tatil rezervasyonları yaz için gidilecek tatil yerleri, her nekadar erken rezervasyon teşvik ediliyorsa da, Ocak ayında bu yaz tatili ile ilgili aramalar mevsimine göre çok daha düşük oluyor, yani bunun gibi eğilimsel nedenler. Zaten buda başlı başına bir araştırma konusu gerçekçi istatistik sonuçları günümüzde altın değerinde.