Soru Babanız Telefonu Aldı :D Nasıl Geri Alırsınız

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YapayZekaa

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
29

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Selam, bu konuyu arkadaşım üzerine açıyorum garip. bir soru ama cevabı oğrenmek istiyoruz
Bir şahısa, telefonunuzu vermek zorundaysanız nasıl geri alabilir veya nasıl vermeyiz sorusuna sizleri dahil etmek istedik
Babanızın yapmadığınız için rahatsız olduğu şeyler varsa eğer yapın, yada karşı gelmeye başlayın bu konuyu açacak kadar rahatsız ediyorsa.

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ne diye aldığı önemli keşke bunuda deseydiniz.. bence büyük ihtimal ders çalışmadığı için aldığını düşünüyorum. Ve derslerini yapması gerekiyor ..

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Eğer babamın telefonu alması için nedenler varsa haklıdır. Mesela bazıları telefonu ve asosyal medyayı sabah akşam bırakamıyor elinden. Böyle bir şey yaparsa çok haklı olur.
Ya da yine telefon bağımlısı olup dersleri yapmıyordur yine alabilir. Çünkü oğlunun veya kızının geleceği iyi olsun diye düşünüyorlar. Hiç kötülüğümüzü düşünmezler. Başarılı ve mutlu olmamızı isterler hep.
Yani yaptığı hiçte kötü olmaz. Baba haklı oluyor böyle durumlarda. Ben asla geri almak istemezdim. Tabii ki söz dinleyip derslerimi çalıştıktan sonra alırdım. Babamda verirdi.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Eğer babamın telefonu alması için nedenler varsa haklıdır. Mesela bazıları telefonu ve asosyal medyayı sabah akşam bırakamıyor elinden. Böyle bir şey yaparsa çok haklı olur.
Ya da yine telefon bağımlısı olup dersleri yapmıyordur yine alabilir. Çünkü oğlunun veya kızının geleceği iyi olsun diye düşünüyorlar. Hiç kötülüğümüzü düşünmezler. Başarılı ve mutlu olmamızı isterler hep.
Yani yaptığı hiçte kötü olmaz. Baba haklı oluyor böyle durumlarda. Ben asla geri almak istemezdim. Tabii ki söz dinleyip derslerimi çalıştıktan sonra alırdım. Babamda verirdi.
Genelde babalar anneler haklı çıkıyor.. bir yerde gördüm 25 yaşından sonra ana baba kıymeti anlaşılır diyorlardı meğerse doğruymuş ben anladım

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Kız arkadaşımla konuşayım diye telefonunu bile verdiğini, dakika/sms bitti diye kartını verip 2. paketini yap dediğini bilirim.

Ebeveynler hayat şartlarından mı gelenek, görenekten mi bilmem kendi gençliklerini unutabiliyor, devre ayak uyduramayabiliyor.

Sebebinin ne olduğunu bilmeden yorum yapmakta zor.
Belki çocuğu daha olgunluk belirtisi göstermeyen biridir. Söz dinlemez, saygı duymaz bir çocuğa yapılabilecek en iyi şey sevdiği eşyalarla ceza vermektir. Bu cezanın eski devirlerde olduğu gibi şiddet boyutunda olmamasına şükretmeli gençler.

Anne baba ne olursa olsun kıymetini bilin. 1 avuçluk cihaz için yabancı gibi bahsetmeyin.

Son düzenleme:

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Ebeveynler hayat şartlarından mı gelenek, görenekten mi bilmem kendi gençliklerini unutabiliyor, devre ayak uyduramayabiliyor.
Bizde öyle olacağımızı düşünüyorum.. şuan bile 25 yaşında olmama rağmen z kuşağını yeri geliyor kıskanıyor yeri geliyor nefret ediyorum..

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bizde öyle olacağımızı düşünüyorum.. şuan bile 25 yaşında olmama rağmen z kuşağını yeri geliyor kıskanıyor yeri geliyor nefret ediyorum..
Evet ayak uydurmak zor olabilir. Ama en azından anlıyormuş gibi davranmak, karşındakini gözlemlemek en iyi yöntemdir. Sen ne keyif alırsın ne mantık bulabilirsin ama çocuğun sana bağlanır. Sonrasında o çocuğada yavaş yavaş istediklerini yaptırmaya başlayabilirsin.
Çocuğu psikolojik olarak yönlendirmek gerekli diye düşünüyorum.

Anlaşılan bu telefonu alan babanın olgunlaşma belirtisi göstermeyen haylaz bir çocuğu olacak ki sevdiği eşyalarla korkutma aşamasına geçmiş.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Evet ayak uydurmak zor olabilir. Ama en azından anlıyormuş gibi davranmak, karşındakini gözlemlemek en iyi yöntemdir. Sen ne keyif alırsın ne mantık bulabilirsin ama çocuğun sana bağlanır. Sonrasında o çocuğada yavaş yavaş istediklerini yaptırmaya başlayabilirsin.
Çocuğu psikolojik olarak yönlendirmek gerekli diye düşünüyorum.
Ben de öyle düşünüyorum sayende.. bazende otorite gerek aynen böyle cezalar gerek..

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben de öyle düşünüyorum sayende.. bazende otorite gerek aynen böyle cezalar gerek..
Böyle düşünmene sevindim. :)
Şiddet veya ağır otoriter yapı günümüzde insanları birbirinden tamamen soğutuyor.
Başka yerlerdeki insanları internetten rahatça görmek, çocukların anne babayı görme süresinin azlığı gibi sebepler hayırsız evlat modellerinin çok olmasına sebep olur.
Sen çocuğa otoriter yapıyı en fazla bir kaç saat sağlayabilirsin. Sonrasında hayırsız arkadaşlarının yanına gidip senin tembihinin tam terisini yapar. İyice işleri mahvedersin.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,776
Kız arkadaşımla konuşayım diye telefonunu bile verdiğini, dakika/sms bitti diye kartını verip 2. paketini yap dediğini bilirim.

Sebebinin ne olduğunu bilmeden yorum yapmakta zor.
Belki çocuğu daha olgunluk belirtisi göstermeyen biridir. Söz dinlemez, saygı duymaz bir çocuğa yapılabilecek en iyi şey sevdiği eşyalarla ceza vermektir. Bu cezanın eski devirlerde olduğu gibi şiddet boyutunda olmamasına şükretmeli gençler.

Anne baba ne olursa olsun kıymetini bilin. 1 avuçluk cihaz için yabancı gibi bahsetmeyin.
Ya abi kız seni terketseydi eminim ki yenisini bulmana bile yardımcı olurdu. :D shhshsha

Oğlum kızla konuşsa Yarın öbürgün başına kötü bişey gelmeden evlendiririm adamı.
Yoksa tanımadığım etmediğim kız gelip dese torunun dünyaya geldi, oğlumu bulup egg'lerinden asarım :D ahdhhshaha

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ya abi kız seni terketseydi eminim ki yenisini bulmana bile yardımcı olurdu. :D shhshsha

Oğlum kızla konuşsa Yarın öbürgün başına kötü bişey gelmeden evlendiririm adamı.
Yoksa tanımadığım etmediğim kız gelip dese torunun dünyaya geldi, oğlumu bulup egg'lerinden asarım :D ahdhhshaha
??
O kadarda değil be ? Ee işi bilen var bilmeyen var. Kime güvenceğini bilmeli insan ?

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Selam, bu konuyu arkadaşım üzerine açıyorum garip. bir soru ama cevabı oğrenmek istiyoruz
Bir şahısa, telefonunuzu vermek zorundaysanız nasıl geri alabilir veya nasıl vermeyiz sorusuna sizleri dahil etmek istedik
Saygılı Bir Şekilde Cezamın Bitmesini Beklerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...