Babam Yanlış Telefon almış

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Gb sorununu icloud/onedrive/google drive gibi çözümlerle giderebilirsiniz. Veya periyodik olarak dosyalarınızı bir usb belleğe veya bilgisayara yedekleyebilirsiniz. 64gb azımsanacak bir boyut değil bir telefon için. Şahsen bulut servislerini aktif bir şekilde kullanıyorum ve telefonumun kullanımı 30gb bile değil. Öneririm.
Ben de kullanıyorum ama boyut dağılımına baktığımda en fazla 1gb fotoğraf çıkıyor, telefonum ağzına kadar dolu. Durdukça yenisini alalım diye dolduruyolar bence :( İlk aldığımda bir sürü şey yüklemiştim 20gb bile dolmamıştı.

Reaksiyon puanı
103
Satın aldığınız mağazaya gidip görüşme sağlayıp durumu izah edin. Tabi yanınızda babanız da olursa iyi olur :)

hakancalis

Profesör
Reaksiyon puanı
957
Kötü olmuş ama pek önemsenecek bir durum değilse eğer öenmliyse şansınızı deneyin en kötü bulut uygulamalr kullanırsınız icloud drive gibi

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Kurulumda wifi bağladıktan sonra Apple sunucularına bağlanıp telefon aktivite ediliyor. Android değil bu.
Ne zaman aktivasyon gerçekleştiğini Apple tabii ki biliyor ama bunu Turkcell nasıl anlayacak? SIM kartını takıp şebekeye bağlandıysa oradan anlayabilirler diye düşünüyorum sadece.

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
64gb fazla kötü değilki ?
2020 q1 kadar kadar iphone 6 16gb ve iphone 7 plus 32gb kullandım

Reaksiyon puanı
8,024
Ne zaman aktivasyon gerçekleştiğini Apple tabii ki biliyor ama bunu Turkcell nasıl anlayacak? SIM kartını takıp şebekeye bağlandıysa oradan anlayabilirler diye düşünüyorum sadece.
Apple yetkili satılıcısı Turkcell. Sisteme Seri no / IMEI girdiğinde çıkıyor. En basitinden kendiniz bile görebiliyorsunuz.

Aktive edilmezse burada cihazınızı aktif edin yazıyor , aktif edildiyse tarih çıkıyor.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Apple yetkili satılıcısı Turkcell. Sisteme Seri no / IMEI girdiğinde çıkıyor. En basitinden kendiniz bile görebiliyorsunuz.

Aktive edilmezse burada cihazınızı aktif edin yazıyor , aktif edildiyse tarih çıkıyor.
Hocam sizin bahsettiğiniz sadece garanti durumu ama. Telefonun kullanılması ya da kurulum yapılması garanti durumunu etkilemez. Apple standart bir şekilde 2 yıl sınırlı garantisini veriyor. Kullanıcı hatası yoksa bu garantiden faydalanabiliyorsunuz. Bizim merak ettiğimiz Turkcell'in iade şartları değil mi?

Reaksiyon puanı
8,024
Hocam sizin bahsettiğiniz sadece garanti durumu ama. Telefonun kullanılması ya da kurulum yapılması garanti durumunu etkilemez. Apple standart bir şekilde 2 yıl sınırlı garantisini veriyor. Kullanıcı hatası yoksa bu garantiden faydalanabiliyorsunuz. Bizim merak ettiğimiz Turkcell'in iade şartları değil mi?
Aktif ettiği an burada çıkıyor. Garanti sorgulama da bu siteden ama onu demiyorum ben. Aktive edilmemiş iPhone girin buraya dediğimi anlayacaksınız.

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Aktif ettiği an burada çıkıyor. Garanti sorgulama da bu siteden ama onu demiyorum ben. Aktive edilmemiş iPhone girin buraya dediğimi anlayacaksınız.
Sanırım dediğinizi anladım. Telefon aktive edildiğinde otomatik olarak garantisi başlıyor demekmi istiyorsunuz. Bu şekilde anlaşılabilir. ?

AbdulkadirGUNAY

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Apple Store’dan alsaydı olurdu
Fiziksel alışverişlerde iade/değişim hakkı mağazanın politikalarına tabiidir. İsterse iade alır istemezse almaz. Fakat internet üzerinden yapılan alışverişlerde hiç bir şart ve koşul olmaksızın 14 gün içerisinde iade edilebilir.

canberks

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Mağazadan görerek alınmış olunduğu için zaten internet alışverişlerinde olduğu gibi 14 gün süreli cayma hakkı da yok. Sadece kutusu hiç açılmamış olsa iade alırlardı.

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Fiziksel alışverişlerde iade/değişim hakkı mağazanın politikalarına tabiidir. İsterse iade alır istemezse almaz. Fakat internet üzerinden yapılan alışverişlerde hiç bir şart ve koşul olmaksızın 14 gün içerisinde iade edilebilir.

Dediğiniz doğru. Apple politikası hangi ürün olursa olsun 14 gün içinde vuruğu çiziği eksiği yoksa iade alıyorlar

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
Emman 64 gb kullan :D olmassada canını sıkma.