Babam masaüstü bilgisayar almama izin vermiyor

Ahmet7246

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar.1800 TL toplama bilgisayar almak istiyorum ama babam izin vermiyor.:mad:
İlla da dizüstü diyor.Kablo sıkıntısı olduğunu ve kasanın yer kapladığını söylüyor.Lütfen yardım edin arkadaşlar.Babamı nasıl ikna edebilirim?Dizüstülerin düşük oyun performansına ve ısınma sorununa katlanmak istemiyorum.:(

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Çok seyahat etmiyorsanız gerekli olmadığını. Performans açısından çok kayıp vereceğini belirt.

Ahmet7246

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çok seyahat etmiyorsanız gerekli olmadığını. Performans açısından çok kayıp vereceğini belirt.
Bunun gibi şeyleri söylüyorum ama hala 'bir sürü kablosu var, kocaman kasa masayı işgal eder, dizüstü daha kullanışlı gibi şeyler söylüyor.:rage:Bir şekilde masaüstü aldırmam lazım arkadaşlar.Lütfen yardım edin.:(

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Bunun gibi şeyleri söylüyorum ama hala 'bir sürü kablosu var, kocaman kasa masayı işgal eder, dizüstü daha kullanışlı gibi şeyler söylüyor.:rage:Bir şekilde masaüstü aldırmam lazım arkadaşlar.Lütfen yardım edin.:(
Yere koyucam de. Masaüstü daha uzun ömürlü parçalarını ilerleyen zamanlarda değiştirebilirim de. Dizüstünün bakımları zor ona boşuna para vermeyelim de. İkna olmuyorsa yapacak birşey yok.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Kağıt üzerinde performanslı olduğunu filan göster.

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
1000 TL lik masaüstü performansını ancak 3000 TL lik bi laptoptan alabileceğinizi belirt. Mini-itx adı verilen mini boyutta kasalar da var ayrıca o şekilde de toplayabilirsin.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Fiyat konusunu biraz daha ön plana çıkar. Farkı anladığında ikna olur :)

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar.1800 TL toplama bilgisayar almak istiyorum ama babam izin vermiyor.:mad:
İlla da dizüstü diyor.Kablo sıkıntısı olduğunu ve kasanın yer kapladığını söylüyor.Lütfen yardım edin arkadaşlar.Babamı nasıl ikna edebilirim?Dizüstülerin düşük oyun performansına ve ısınma sorununa katlanmak istemiyorum.:(
ıkna taktıklerı sayfa 23. bi insana bır sey yaptırmak ıstıyorsanız onun mutlu anını bekleyın veya bı suprızle onu mutlu edın ve daha sonra ıstedıgınız seyı soyleyın mutlu oldugu ıcın evet dıyecektır.

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Anlaşılan kapladığı alana ve kablolara takılmış... Dizüstüler her daim diz üstünde kullanılmıyor. Onları da sabit bir yere koymak gerekiyor çoğu zaman. O da yer işgal ediyor. Kasa zaten ortada değil, bir köşede duruyor genellikle. Kablo? Dizüstü bilgisayar da adaptöre ihtiyaç duyuyor. Onun da kablosu var. Kasa bilgisayarda ethernet kablosu şart değil; o da kablosuz internet kullanabilir. Yazıcı vb. için ise kablosuz olmadığı sürece her ikisinde de aynı sorun var. Başka ne kablosu var ki?

Ahmet7246

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Performans konusuna gelince fikri değişmeye başladı.Aynı fiyata dizüstü ve masaüstü gösterdim.Masaüstü dizüstünü beşe katlıyor.Sonunda masaüstü almaya ikna edebildim.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Ayrı bir eve taşın, kimse karışamaz.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Mini Atx kasa toplayabilirsin veya babam para verecek Asus'un da konsol tarzı pc'leri var. Kablo da istemiyorsan kablosuz gamepad veya mouse alırsın. Hem de taşınabilir.

atiba haçinsın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dizüstünün kullanım süresinin masaüstünden daha az olduğunu da söyleyebilirsin.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Dizüstü bilgisayarların dizüstünde kullanıldığında oluşabileceği zararlardan bahset
belki arada sırada sana bilgisayarı yasaklayacağından kaldırıp senin bulamayacağın yere koyabilmek için öyle diyordur :D

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Performans konusuna gelince fikri değişmeye başladı.Aynı fiyata dizüstü ve masaüstü gösterdim.Masaüstü dizüstünü beşe katlıyor.Sonunda masaüstü almaya ikna edebildim.Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
Alacaksan toplama bilgisayar al ve almadan önce foruma danışman yararına olur.

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Dizüstü alırsan 2 yıl sonra yetmeyeceğini, değiştirmen gerektiğini ancak masaüstünün 5 yıl gideceğini, yetersiz gelince de ufak bir parça değişimi ile devam edilebileceğini söyle.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
f/p olayına gir 1800 değilde 3000₺ üstü tutacağını söyle :)