Babam boşanmak istiyor ailesi boşanan biri varsa bir şey yazsın lütfen

Bu konuyu okuyanlar

Aviator✈️

Öğrenci
Öncelikle geçmiş olsun. Allah kimseye aile huzursuzluğu yaşatmasın. Ciddi bir problem yok diyorsunuz ama sizlere yansıtmadıkları bir problemleri olabilir. Arkadaşların dediği gibi kurtarılacak bir şey varsa aile büyükleri devreye girmeli. Buna rağmen birleşme olmuyorsa zorlamanın bir faydası olmaz aksine süreç daha kötü ilerleyebilir, aldatma yok diyorsunuz lakin bu sürecin sağlıksız ilerlemesi aldatma ile sonuçlanabilir. Kardeşinizin ve sizin yaşınızı bilmiyorum ama sizlerin ruh sağlığı açısından "ayrılmasınlar" diye bu ortamda bulunmanızı sağlıklı bulmuyorum. Dediğim gibi konu nedir bilmiyorum ama bazı ayrılıklar evlilik kadar hayırlıdır. Umarım bütün aile bireylerinin mutlu olduğu bir karar alırlar.
 

Uchiha Sasuke

Profesör
Özel başlık
Kekkei Genkai
Bence pek çok erkeğin bir kadına bel bağlamasından. Yumurta kırıp omlet yapamayan, makarna dahi pişiremeyen pek çok adam var.
Ben de boşandım. 12 yaşında da oğlum var. Pandemiden dolayı ( tek iyi yanı pandeminin) online eğitim olduğu için haftanın yarısında bende. Yazın mutlaka 1 ay aralıksız tatile gidiyoruz beraber. O sebeple her örnek kötü olacak da demek değil. Fakat işi çoğunluğa vurursak haklısınız.
Kusura bakmayın toplu bildirimleri açtığımda alıntınız gözümden kaçmış olmalı.

Sizin çocuğunuz bayağı şanslıymış. Aklı başında, evladını seven babaya sahip. Ne mutlu ona.
Koronanın bile iyi bir yanı varmış demek. Umarım çocuğunuzda sizin değerinizi bilir.
 

nkr_0sh

Öğrenci
Kardesim gecmis olsun. Cevremde 4. Evliligini yapmis yakin akrabamda var. Bosananlarda. O yardim ederim sozu cogu zaman havada kaliyor. Hangisinin yanindaysan ona gore yasiyorsun.
23 yasinda dul kalipta evlenmeyen kadin gordum de. (Suan 70 80 yaslarinda)
55 inde dul kalip evlenmeyen adam gormedim duymadim.
Erkeklerin beceriksizligimi hayata bakisi mi bilemem ama babana bel baglama.

Anne baba ayri ve ikisininde durumlari iyiyse iki taraftan para kopararak kendi dalgana bakmaya basla. Kendini yıpratmamaya calis.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eger babanin hayatinda biri var mi yokmu ogrenmek icin son dakikaya kadar seninle kalicam de. Yeni gelen evde cocuk istemez 😉 Babanda saklamak icin ilkte tamam desede son anlara dogru seni annene birakmaya calisir
Cevabın için teşekkürler sadece annemin evi geçindirmesinin zor olduğunun farkındayım ama ananem ve teyzem varlıklı aileler biz normal onlarda anneme arkanızdayız dedi babam başka birini sevdiği düşüncesi çok kötü yorum yapamıyorum gözlerim yaşarıcak gibi oluyor umarım öyle bir şey yoktur bence yok ben güveniyorum olursa buraya yazarım ayrı bir şok geçiririm yapmaz bence öff şimdi düşünmeme gerek yok okısımları ben babamı tanıdığım kadarıyla
 

nkr_0sh

Öğrenci
Benim ailem boşandı. Annem ile kalıyorum. Aile büyüklerinden yardım isteyebilirsin veya annen ve babanı ayrı bir evde bir süre yaşamaya ikna et.
Araya zaman girince birbirleri için vazgeçilmez olduklarını anlayacaklardır.
Teşekkürler ama şuan annem ona artık değer vermeyen biriyle evli olması annem için çok üzücü olur. Oyüzden ikisinin beraber kalmasını istesemde yapamam
Babam Her an kapıdan çıkıp gidebilir şuan annem le uzun uzun konuştular annem çok uğraştı şöyle yaparız böyle yaparız diye ama babam kafasında bitirmiş. Ve bence söylediği okadar sözden sonra özür dileyip affet derse annem evet demeli hayır sadece üzgünüm dese bile annem kabul eder ama bitirmiş kafasında bende sana bu saatten sonra değer vermeyen biri için üzülme yıpranma diye anneme destek oluyorum tabiki babamı silip atamam onunla da görüşürüz umarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim ailem boşandı. Annem ile kalıyorum. Aile büyüklerinden yardım isteyebilirsin veya annen ve babanı ayrı bir evde bir süre yaşamaya ikna et.
Araya zaman girince birbirleri için vazgeçilmez olduklarını anlayacaklardır.
Sanada geçmiş olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence pek çok erkeğin bir kadına bel bağlamasından. Yumurta kırıp omlet yapamayan, makarna dahi pişiremeyen pek çok adam var.
Ben de boşandım. 12 yaşında da oğlum var. Pandemiden dolayı ( tek iyi yanı pandeminin) online eğitim olduğu için haftanın yarısında bende. Yazın mutlaka 1 ay aralıksız tatile gidiyoruz beraber. O sebeple her örnek kötü olacak da demek değil. Fakat işi çoğunluğa vurursak haklısınız.
Sizede geçmiş olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah Teala bir kutsi hadiste buyurdu ki: "Bir yuvada benim sözüm dinlenir, bana itaat edilirse o evin sahiplerine iki şey veririm: 1. Evlerine rızık bir girer ben onu bereketlendirir 5'e çıkarırım. Yokluk çekmezler. 2. Kalplerine sevgi veririm, birbirlerini büyük bir muhabbetle severler. Eğer beni evlerinden kovar, şeytanı başköşeye oturturlarsa onlara da tam aksine iki şeyden yoksun kılarım. 1. Evlerine rızık 5 girer, ben onun bereketini yok eder, bire düşürürüm. Evlerine çok kazanç girse dahi gözleri bir türlü doymaz, kendilerini hep ihtiyaç içinde hissederler. 2. Kalplerinden sevgiyi, muhabbeti kaldırırım, birbirlerini çekemez, tahammül edemez hale gelirler."

Çünkü kalplerin sahibi Allah'tır. Kalplere o hükmeder. Kanserden vefat eden rahmetli eşimle tam 32 yıl yaşadım. Onu ilk gördüğüm gün nasıl bir aşk ve muhabbet hissetimse öldüğü gün onun 10 kat fazlasını hissetmiştim. İkinci eşimle de beş yıldır beraberim, tek bir kez kavga etmedim, kırmadım, incitmedim onu.

Sizin anlayacağınız bütün mesele bir evde Allah'ın varlığının ne kadar hükümran olduğudur. Onun var olduğu yerde ne kavga, ne niza, ne sevgisizlik... Asla barınamaz. Bütün sevgilerin, mutlulukların, muhabbetlerin tek kaynağı vardır, o da sadece Allah sevgisidir. Onun eksik olduğu kalpler hiçbir zaman huzur bulamayacaklardır.

Allah yardımcın olsun kardeşim. Bari sen iyi bir müslüman ol, hayatını sevgiyle, muhabbetle sürdür. Babanın, annenin size yaşatamadığı mutlu yuva tablosunu sen yarınlarda kendi çocuklarına, ailene yaşat.
Doğru söylüyorsunuz inşallah yapabilirim başınız saolsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hz. Mevlana Mesnevisinde daha ilk kelime seçimiyle (Bişnev) Kuran ve Tasavvufa gönderme yapmaktadır. Öyle yorumlanır ki; Arapçadaki 'B' harfinin Allahın hiçbir yarattığına benzemeyen diğer yandan yüm yarattıklarının kendi yansımasından oluştuğu (tenzih ve teşbih) bir evrenin varlığını şekil ile anlattığıdır. Dinle(bişnev) ile başlıyor ilk satırı Mesnevinin. Dinlemek için ise bir kaç şey lazım. Önce duyulacak bir ses ve bu sesin ait olduğu bir yaratık ve aynı zamanda o sesi duyabilecek yetenekte bir muhattap. Ses çok önemli bir başlangıç metaforu çünkü tasavvufi yaklaşımda evrenin ses ile başladığına inanılıyor. Işık ise sonradan geliyor.

Neden mi yazdım bunları ? Birbirini dinlemesini bilen iki taraf olmadıkça tek taraflı çabalar ile bir yere getirebilmek mümkün değil ilişkileri. O sebeple umarım hem sen dinlemesini bilirsin hem de ilerideki eşin seni dinlemesini bilir.
İlk başta kabullenemedim neyapsam diye yazdığım için mi böyle yazdın ilk cevap yazanlardan biri olsaydın kızardım ama şuan ne diyim inşallah dediğin gibi olur çünkü bende ilk başta nasıl engelleyebilirim diye düşündüm ama şuan bir şey diyemem dinliyorum sadece senin dediğin gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu olaydan en çok Sizin yani çocukların zorluk çekeceğini bilmeni isterim. Çünkü bu zorluklar benide yıprattı. Uzun zaman oldu baba bizden boşanalı hala çoğu sorunlar devam etmekte.

Yani bir ailenin dağılması çok kötü bir durum hemde çocuklara göre.
Saol ama ben şuan kendim yerime annemi düşünüyorum ben babamla veya annemle görülebileceği ama onlar görüşemeyecek annem için çok üzücü babam kafasında bitirdiği için onda sıkıntı yok bize alışırsınız gözüyle bakıyor o kelime o kadar koyduki yani öyle yazsamda tabiki ikisinin ayrılması benim içinde çok üzücü neden öyle dediğini bilmiyorum ve anlayabileceğimi sanmıyorum belki bencillik ama 2 tane çocuğun var bazı kelimeleri düşünmeden söylemese keşke bize veya anneme bencillik dediğim sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum sonuçta çocukları var yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Erken yaşta olması en iyisi çocuk hiç alışmadan bende 2 yaşımda kaybetmiştim :( ama pek üzülmem sonuçta hatırlamadığım birine nasıl üzülürümki
Geçmiş olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer boşanırlarsa yıpranırsınız.Bir ona git bir buna git.Alışamazsınız.Aile büyüklerine söylemenizde fayda var
Öyle yazınca korktum ciddimisin bence ben yıpranmam umarım kardeşimde yıpranmaz onlar yıpranmasın diye üzülmem şuan bile ders notlarımla annem mutlu olsun diye aşırı kafayı taktım normalde çalışkan biri değilim açıkcası. Onları üzmek istemiyorum ama nediyim belki hala şoktayım ve olayın ciddiyetini anlamadım bilmiyorum senin dediğin içinde aile büyükleri Babamın kiler babamı ikna etmeye çalıştılar ama ne oldu bilmiyorum henüz anneminkilerde varlıklı biraz anneme seni sevmiyorsa gitsin kendi kaybeder biz arkanızdayız korkma diyo son durum böyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazen ayrılmaları birlikte olmalarından daha hayırlı olabilir...Elinden geleni yap ama şu an mantıklı gelmeyen şeylerin büyüdüğünde anlayacağın durumlara dönüştüğünü görüyorsun zamanla.
Yazdığına katılıyorum desem yalan olur bence babam annemi sevmeye devam edebilirdi offff yazdığım şey saçma oldu belki anlayamıyorum umarım ilerde anlarım ama anlayabileceği i sanmıyorum hayır sudan sebeplerle evet gözümde birini sevmemek sudan sebep oldu kendim bunu yazdığım için şoktayım ciddiyim
 
Son düzenleme:

SinHa

Doçent
Dostum herşey olacağına varır hepimiz kaderimizi yaşıyoruz ve ister istemez birbirimizi etkiliyoruz. Rahmetli babamda annemle çok kavga eder boşanacaz filan derdi ama annemin kucağında son nefesini verdi. Allah ailenizin kalplerini sakinlik versin

-- inançlı biri deil iseniz buradan aşağısını okumanıza gerek yok --
Allah'a inanan bir insan isen bol bol hakkınızda hayırlısı olması için kalplerinizi ferahlığı için dua edin. Birde evinizde (başta Yasin süresi) bol bol kuran okuyun. (Okumayı bilmiyorsanız bile sesi duyalacak şekilde internetten dinleyebilirsiniz)
 

nkr_0sh

Öğrenci
Öncelikle geçmiş olsun, ebeveynlerin ayrılması kötüdür ama iyi yönden bakacak olursan artık kavga etmelerine gerek yok. Anlaşamıyorlarsa birlikte olmalarının pek anlamı yok, yine de çocuk için anne ve babanın ayrılığı zordur sen bunu en iyi şekilde kabullenmeye çalış.
Kabullendiğimi sanıyordum ama yorumları okuyunca hiç tekabullenmedeğimi farkettim kendime üzüldüm şuan senin yazdığına gelicek olursak hiç bir iyi taraf görmüyorum annem alttan alıp dikkat ediceğini söyledi babam da öyle deseydi ne olurdu sanki tabiki senin dediğin doğru ben kurgu yapıyorum kendi kendime cevabın için teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum. Dışarıdan bakıldığında iki insanın medeni bir şekilde boşanması normal algılanıyor ancak iş insanın kendi annesi ve babasına gelince duygusal bakılıyor mecburen. İnsan bir şekilde çabalayıp boşanma olayına duygusal yaklaşmayıp mantıklı olanın bu olduğuna kendini ikna edebilirse en az yıpranma ile bu süreci atlatır.
Yazdığını okuyunca gözlerim yaşardı çünkü bende başkası olsa medeni derdim söyleyecek sözüm yok yorumun için teşekkürler teselli olduğumu hissettim keşke bu şekilde olmasaydı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle geçmiş olsun. Allah kimseye aile huzursuzluğu yaşatmasın. Ciddi bir problem yok diyorsunuz ama sizlere yansıtmadıkları bir problemleri olabilir. Arkadaşların dediği gibi kurtarılacak bir şey varsa aile büyükleri devreye girmeli. Buna rağmen birleşme olmuyorsa zorlamanın bir faydası olmaz aksine süreç daha kötü ilerleyebilir, aldatma yok diyorsunuz lakin bu sürecin sağlıksız ilerlemesi aldatma ile sonuçlanabilir. Kardeşinizin ve sizin yaşınızı bilmiyorum ama sizlerin ruh sağlığı açısından "ayrılmasınlar" diye bu ortamda bulunmanızı sağlıklı bulmuyorum. Dediğim gibi konu nedir bilmiyorum ama bazı ayrılıklar evlilik kadar hayırlıdır. Umarım bütün aile bireylerinin mutlu olduğu bir karar alırlar.
Aldatma ile sonuçlanmaz umarım şuan aynı ortamdayız yavaş yavaş ayrılalım diyorlar birbirleriyle az konuşup farklı odada yatıyorlar ama böyle daha kötü değilmi son günler diye sofrada zaman dursa daha yavaş yesek kendi kendime istiyorum belli etmiyorum üzülmesinler diye 16 yaşındayım kardeşimin yaşıda yakın benimkine
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum herşey olacağına varır hepimiz kaderimizi yaşıyoruz ve ister istemez birbirimizi etkiliyoruz. Rahmetli babamda annemle çok kavga eder boşanacaz filan derdi ama annemin kucağında son nefesini verdi. Allah ailenizin kalplerini sakinlik versin

-- inançlı biri deil iseniz buradan aşağısını okumanıza gerek yok --
Allah'a inanan bir insan isen bol bol hakkınızda hayırlısı olması için kalplerinizi ferahlığı için dua edin. Birde evinizde (başta Yasin süresi) bol bol kuran okuyun. (Okumayı bilmiyorsanız bile sesi duyalacak şekilde internetten dinleyebilirsiniz)
Başın saolsun inançlı biriyim Allah razı olsun ama yolun sonu göründü malesef bundan sonra bol bol okurum
 
Son düzenleme:

nkr_0sh

Öğrenci
Aslında doğru söylüyosun. Çocuk fazla yıpranmış biraz kendine gelmeli. Tek başınalık durumundan sıyrılmalı biri rehber olmalı
Ne???
Mesaj otomatik birleştirildi:

"boşanırsan kardeşimle ben annemin yanında kalırız ve bizi asla göremezsin" tarzında blöf yap
Yapamamki yani her ne kadar babamı haksız bulsamda onu üzmek istemem o blöfün ucu ya kötü şeylere giderse bide yaparımda anneme seni sevmiyorum diyen yok görünüşünü beğenmiyorum diyen babamı annemle bir araya getirmek annem için kötü olmazmı? Anneme değer vermiyor artık bu çok ağır kelime ya kalbime öküz oturdu diye buna denir herhalde ahh öyle işte yinede teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çocuk dediğiniz 20 yaşında bir genç elbet yıpranmıştır daha fazla kendisine zarar vermesin diye söyledim
16 yaşındayım yazdıklarımdan yıprandığımı mı anladın bilgi için teşekkürler ama mahkemede o olaylar gerçekleşince belki psikolog önerirler kendi başıma psikoloğa gidemem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şuanda 2 gündür ev sessiz olaylar başlayınca belki psikolog önermeseler bile belki eğer çok canım sıkılırsa isterim
 
Son düzenleme:

Craigdiizzeer

Doçent
Cezalı
Canım kardeşim blöf yapmazsan bir daha hiçbir zaman yapamayacaksın. Son kozlarını oyna. İlerde pişman olacağın durumlarda kalma. Sessiz olursan bir ömür boyu bunun cezasını çekersin. Ayrıca anneni sevmediğini nerden çıkardın? Babanı tanımıyorum. Olaylar nasıl bu noktaya geldi onu da bilmiyorum. Ama şöyle bir gerçekte var ki yuvayı her zaman dişi kuş yapar. Birileri bana atıp sallayacaktır. Hiçbir önemi yok. Gerçek bu. Baban neden durduk yere boşanmak istesin? Belki de senin bilmediğin mevzular dönüyordur. Şimdi annenle baban arasında ki özelini bilemeyiz. Sana yansıttıkları kadar bilebiliriz. Bir erkek kolay kolay yuvasını bozmak istemez. Bak ne güzel evlatlar yetiştirmiş. Yukarda ki arkadaşlardan bazıları babanın başka bir kadınla güya evlenmek istediğini ima eder gibi yazmışlar. Çoluk çocuklu bir adam yuvasını bozupta böyle bir hataya düşmez. Hayat dersi almış bir insan sorumluluklarını bilir. Fuzuli işlerle ilgilenmez. Zamanının kıymetini bilir. Dostum sen elinden geleni yap. Pasif olma. Burdakilere de bakma. Henüz hiçbir şey için geç değil. Babasız büyümek istemiyorsan dediklerimi yap. Bekara kadın boşamak kolay. Burda önemli rol sende ve kardeşinde. Sizler belirleyeceksiniz. Şimdi harekete geçmezsen hiçbir zaman geçemeyeceksin. Şimdi sıra düşünme sırası değil. Düşünecek çok zamanın olacak. Gerekirse sert ol. Zaten anlattıkların kadarıyla ne yaşadığını nasıl bir ruh halinde olduğunu tahmin edebiliyorum. Hem sen hem kardeşin babanızla ciddi ciddi konuşun. Annenin lafına bakma. Kimsenin yönlendirmesinden uzak kendin gidip duruma el at. Ayrıca bu durum derslerini de etkileyecektir. Henüz ilk zamanların. Her neyse mevzu bahis bu değil. Senle kardeşin aracı olun. Evde bir kavga gürültü oldumu sizler müdahale edin. Bunları babana anlat. Annene de söyle aklını başına alsın. Hiç kimse bu durumdan kârlı çıkmayacak. Olan sizlere olacak. Şu an annen ile baban aynı evdeyse aynı odaya çağırın. Deyin ki bundan sonra gözetleyici biz olacağız. Bak dostum anladığım kadarıyla "aile büyükleri" dediğin kişiler boşanmalarını istiyor. Yuva yapmak zordur yıkmak kolaydır. Annen yanlış kişilerden akıl alıyor da olabilir. Zaten bir aileyi 3. Şahıslar yıkar. Bu annen olabilir baban olabilir kardeşin olabilir. Fark ettim ki aileniz de böyle bir durum mevcut. Hem babana hem annene söyleyin ki boşanmanızı isteyenler sizin iyiliğinizi isteyen insanlar değildir. Onların lafıyla hareket etmeyin deyin. Deyin ki bizler çocuk değiliz her şeyin farkındayız. Canım kardeşim yaşın kaç bilmiyorum lakin kardeşin 16 yaşında. Yani çocuk değilsiniz. Aklınız kesiyor her şeye. Şimdi yapacağın ilk iş kardeşine haber ver. Birlikte annenizi ve babanızı aynı odaya davet edin. Oturup konuşun. Onlara söz hakkı vermeyin. Sizler konuşun. Sorun felan olursa burdayım ben
 

nkr_0sh

Öğrenci
Canım kardeşim blöf yapmazsan bir daha hiçbir zaman yapamayacaksın. Son kozlarını oyna. İlerde pişman olacağın durumlarda kalma. Sessiz olursan bir ömür boyu bunun cezasını çekersin. Ayrıca anneni sevmediğini nerden çıkardın? Babanı tanımıyorum. Olaylar nasıl bu noktaya geldi onu da bilmiyorum. Ama şöyle bir gerçekte var ki yuvayı her zaman dişi kuş yapar. Birileri bana atıp sallayacaktır. Hiçbir önemi yok. Gerçek bu. Baban neden durduk yere boşanmak istesin? Belki de senin bilmediğin mevzular dönüyordur. Şimdi annenle baban arasında ki özelini bilemeyiz. Sana yansıttıkları kadar bilebiliriz. Bir erkek kolay kolay yuvasını bozmak istemez. Bak ne güzel evlatlar yetiştirmiş. Yukarda ki arkadaşlardan bazıları babanın başka bir kadınla güya evlenmek istediğini ima eder gibi yazmışlar. Çoluk çocuklu bir adam yuvasını bozupta böyle bir hataya düşmez. Hayat dersi almış bir insan sorumluluklarını bilir. Fuzuli işlerle ilgilenmez. Zamanının kıymetini bilir. Dostum sen elinden geleni yap. Pasif olma. Burdakilere de bakma. Henüz hiçbir şey için geç değil. Babasız büyümek istemiyorsan dediklerimi yap. Bekara kadın boşamak kolay. Burda önemli rol sende ve kardeşinde. Sizler belirleyeceksiniz. Şimdi harekete geçmezsen hiçbir zaman geçemeyeceksin. Şimdi sıra düşünme sırası değil. Düşünecek çok zamanın olacak. Gerekirse sert ol. Zaten anlattıkların kadarıyla ne yaşadığını nasıl bir ruh halinde olduğunu tahmin edebiliyorum. Hem sen hem kardeşin babanızla ciddi ciddi konuşun. Annenin lafına bakma. Kimsenin yönlendirmesinden uzak kendin gidip duruma el at. Ayrıca bu durum derslerini de etkileyecektir. Henüz ilk zamanların. Her neyse mevzu bahis bu değil. Senle kardeşin aracı olun. Evde bir kavga gürültü oldumu sizler müdahale edin. Bunları babana anlat. Annene de söyle aklını başına alsın. Hiç kimse bu durumdan kârlı çıkmayacak. Olan sizlere olacak. Şu an annen ile baban aynı evdeyse aynı odaya çağırın. Deyin ki bundan sonra gözetleyici biz olacağız. Bak dostum anladığım kadarıyla "aile büyükleri" dediğin kişiler boşanmalarını istiyor. Yuva yapmak zordur yıkmak kolaydır. Annen yanlış kişilerden akıl alıyor da olabilir. Zaten bir aileyi 3. Şahıslar yıkar. Bu annen olabilir baban olabilir kardeşin olabilir. Fark ettim ki aileniz de böyle bir durum mevcut. Hem babana hem annene söyleyin ki boşanmanızı isteyenler sizin iyiliğinizi isteyen insanlar değildir. Onların lafıyla hareket etmeyin deyin. Deyin ki bizler çocuk değiliz her şeyin farkındayız. Canım kardeşim yaşın kaç bilmiyorum lakin kardeşin 16 yaşında. Yani çocuk değilsiniz. Aklınız kesiyor her şeye. Şimdi yapacağın ilk iş kardeşine haber ver. Birlikte annenizi ve babanızı aynı odaya davet edin. Oturup konuşun. Onlara söz hakkı vermeyin. Sizler konuşun. Sorun felan olursa burdayım ben
Çok teşekkür ederim ben 16 yaşındayım siz böyle yazınca hemen u dönüşü yapmaya karar verdim bencede ayrılmamaları daha iyi benim açımdan saygı duymak çok zor konuşucam şimdi annem le babamlada akşam konuşurum
 

Raikiri

Asistan
Çok teşekkür ederim ben 16 yaşındayım siz böyle yazınca hemen u dönüşü yapmaya karar verdim bencede ayrılmamaları daha iyi benim açımdan saygı duymak çok zor konuşucam şimdi annem le babamlada akşam konuşurum
Senden bir yaş küçükken benim ailem de ayrıldı. Benim için pek bir problem yoktu ama kardeşim için çok zor oldu. Kardeşini ortaya koy sürekli. Anneden babaya- babadan anneye bir süre sonra alışsan da seni yıpratıyor. Herhangi bir aktivitede aileni çağırman gerektiğinde arada kalıyosun mahcup oluyosun vs. bunları öne sür. Ayrıca annen ya da baban ayrıldıktan sonra hayata sıfırdan başlamak zorunda kalacak bu dönemde böyle bir şey inanılmaz zor. Ekonomik ve psikolojik sorunlaar yatacağını falan onlara göstermeye çalış. İyi şanslar
 

nkr_0sh

Öğrenci
Senden bir yaş küçükken benim ailem de ayrıldı. Benim için pek bir problem yoktu ama kardeşim için çok zor oldu. Kardeşini ortaya koy sürekli. Anneden babaya- babadan anneye bir süre sonra alışsan da seni yıpratıyor. Herhangi bir aktivitede aileni çağırman gerektiğinde arada kalıyosun mahcup oluyosun vs. bunları öne sür. Ayrıca annen ya da baban ayrıldıktan sonra hayata sıfırdan başlamak zorunda kalacak bu dönemde böyle bir şey inanılmaz zor. Ekonomik ve psikolojik sorunlaar yatacağını falan onlara göstermeye çalış. İyi şanslar
Deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Canım kardeşim blöf yapmazsan bir daha hiçbir zaman yapamayacaksın. Son kozlarını oyna. İlerde pişman olacağın durumlarda kalma. Sessiz olursan bir ömür boyu bunun cezasını çekersin. Ayrıca anneni sevmediğini nerden çıkardın? Babanı tanımıyorum. Olaylar nasıl bu noktaya geldi onu da bilmiyorum. Ama şöyle bir gerçekte var ki yuvayı her zaman dişi kuş yapar. Birileri bana atıp sallayacaktır. Hiçbir önemi yok. Gerçek bu. Baban neden durduk yere boşanmak istesin? Belki de senin bilmediğin mevzular dönüyordur. Şimdi annenle baban arasında ki özelini bilemeyiz. Sana yansıttıkları kadar bilebiliriz. Bir erkek kolay kolay yuvasını bozmak istemez. Bak ne güzel evlatlar yetiştirmiş. Yukarda ki arkadaşlardan bazıları babanın başka bir kadınla güya evlenmek istediğini ima eder gibi yazmışlar. Çoluk çocuklu bir adam yuvasını bozupta böyle bir hataya düşmez. Hayat dersi almış bir insan sorumluluklarını bilir. Fuzuli işlerle ilgilenmez. Zamanının kıymetini bilir. Dostum sen elinden geleni yap. Pasif olma. Burdakilere de bakma. Henüz hiçbir şey için geç değil. Babasız büyümek istemiyorsan dediklerimi yap. Bekara kadın boşamak kolay. Burda önemli rol sende ve kardeşinde. Sizler belirleyeceksiniz. Şimdi harekete geçmezsen hiçbir zaman geçemeyeceksin. Şimdi sıra düşünme sırası değil. Düşünecek çok zamanın olacak. Gerekirse sert ol. Zaten anlattıkların kadarıyla ne yaşadığını nasıl bir ruh halinde olduğunu tahmin edebiliyorum. Hem sen hem kardeşin babanızla ciddi ciddi konuşun. Annenin lafına bakma. Kimsenin yönlendirmesinden uzak kendin gidip duruma el at. Ayrıca bu durum derslerini de etkileyecektir. Henüz ilk zamanların. Her neyse mevzu bahis bu değil. Senle kardeşin aracı olun. Evde bir kavga gürültü oldumu sizler müdahale edin. Bunları babana anlat. Annene de söyle aklını başına alsın. Hiç kimse bu durumdan kârlı çıkmayacak. Olan sizlere olacak. Şu an annen ile baban aynı evdeyse aynı odaya çağırın. Deyin ki bundan sonra gözetleyici biz olacağız. Bak dostum anladığım kadarıyla "aile büyükleri" dediğin kişiler boşanmalarını istiyor. Yuva yapmak zordur yıkmak kolaydır. Annen yanlış kişilerden akıl alıyor da olabilir. Zaten bir aileyi 3. Şahıslar yıkar. Bu annen olabilir baban olabilir kardeşin olabilir. Fark ettim ki aileniz de böyle bir durum mevcut. Hem babana hem annene söyleyin ki boşanmanızı isteyenler sizin iyiliğinizi isteyen insanlar değildir. Onların lafıyla hareket etmeyin deyin. Deyin ki bizler çocuk değiliz her şeyin farkındayız. Canım kardeşim yaşın kaç bilmiyorum lakin kardeşin 16 yaşında. Yani çocuk değilsiniz. Aklınız kesiyor her şeye. Şimdi yapacağın ilk iş kardeşine haber ver. Birlikte annenizi ve babanızı aynı odaya davet edin. Oturup konuşun. Onlara söz hakkı vermeyin. Sizler konuşun. Sorun felan olursa burdayım ben
Kardeşim benimle konuşmaya gelmeyecekmiş babamı suçlu görüyor anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyor ben kendim konuşurum daha önce boşanalım dediğinde ben bizi göremessen ne olur dediğim için vazgeçmiş babam anneme öyle demiş her neyse şuana kadar babam sizin karışmanıza gerek yok karışmayın kızarım vs. dediği için çok fazla karışmadım ama son bir kere konuşucam yoksa içimde kalır pişman olurum.
 
Son düzenleme:

Craigdiizzeer

Doçent
Cezalı
Deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:


Kardeşim benimle konuşmaya gelmeyecekmiş babamı suçlu görüyor anlatmaya çalışıyorum ama anlamıyor ben kendim konuşurum daha önce boşanalım dediğinde ben bizi göremessen ne olur dediğim için vazgeçmiş babam anneme öyle demiş her neyse şuana kadar babam sizin karışmanıza gerek yok karışmayın kızarım vs. dediği için çok fazla karışmadım ama son bir kere konuşucam yoksa içimde kalır pişman olurum.
Sen kardeşine benim yazdıklarımı okut. Sitenin linkini at whatsapp tan
 

nkr_0sh

Öğrenci
Sen kardeşine benim yazdıklarımı okut. Sitenin linkini at whatsapp tan
Okuttum ama işe yaramadı kafasının dikine gidiyor ben babamla konuşurum artık yinede teşekkür ederim çok yardımcı oldun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okuttum ama işe yaramadı kafasının dikine gidiyor ben babamla konuşurum artık yinede teşekkür ederim çok yardımcı oldun
Konuştum ama çok hızlı ve şaşırtıcı bir şey oldu babama gerçekten boşanıcakmısınız dedim direk hayır dedi şaşırdım birden siz şöyle konuşmuşsunuz annem böyle dedi diye anlattım ben anneni sevmiyorum demedim dedi o an sorusuna cevap vermemiş. şuan annemin tarafı babamı affedersen biz yokuz artık dedi bu sabah avukat randevusu bile almışlardı babama söyledim babam annen ne istiyor diye sordu sadece bende ayrılmak istemiyor dedim babam ben zaten annenle bu zamana kadar beraberdim birde siz varsınız tabiki boşanmayız dedi cidden sevinçten ağladım ama babama kızdım o an farkettim de babam kızmasın diye ona bir şey sormamıştım ağladığımda belli etmedim off anneme kızdım şuan bir sürü şeyi yanlış anlamış hala öyle sanıyor ama babamda yanlış anladın demiyor anneme yarın anlatıcağım ortada yanlış anlaşılma olduğunu öyle işte yinede çok mutluyum bir daha böyle bir şey olursa üzüldüğümü babama çok ciddi belli edicem ki yanlış anlaşılma olduğunu söylesin bu kadar üzmesine gerek yoktu yazıma cevap veren herkese çooooooook teşekkür ederim zaten ortada ciddi bir sebeb yokken niye boşanıyorlar anlamamıştım Allah herkesi böyle durumlardan korusun bir de herkesten özür dilerim ciddi anlamda boşancaklar sanıyordum ama herşey annemin yanlış anlaması ve babamın annemin sırf akrabaları yüzünden boşanıcakmı diye merak etmesi ve o yanlışı düzeltmemesinden ibaretmiş tabiki babamın yaptığını doğru bulmuyorum. Yinede dünyalar benim oldu 🤭🤭🤭🤗🤗🤗😊😊😊
 
Son düzenleme:

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst