Babam arabayı satmak icin sağırlaştırıyor:(

Bu konuyu okuyanlar

Qenzi

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bizim bitene r19 1.4 KB 97 model bir arabamız var ve babam eskiden arabayı çok severken bi gün arabayı cok hor kullandı sonra araba biraz hararet yaptı ama conta yanmadı gene iyi dayandı yarım saat yüksek hararetle gittik biraz da tecrübe var tabi biraz engelledi harareti sonra sanayiye götürdük sorun fan in kablosu kopmuş fan çalışmiyordu bu yüzden hararet çıkmış bide usta dedi devirdaim sürtüyor dedi oda değişti fanA yeni motor aldık gitmiş en kaliteli motor almış ustalık falan 235 oldu devirdaim de ustalık 230 oldu yani çok bişey tutmadi babam o günden sonra korkudan hiç basmadı ama hiç de hararet çıkmadı bile hep 3 devir altı takıldı için araba sagirlasti tabi bu durumu aleyhine çevirdi herhalde bana bugün araba gitmiyor dedi yokuş aşağı 120 zor gördü taki ben bunun yalan oldugnu koy yolunda arabayı aldığımda öğrendim ben tabi başta motoru açtım 3 devir üstü takıldım babam bana hayatımda bu kadar yavaş dediğini duydum ama bunu çok iyimserce dedi sonra ben tamam dedim babam vites attirmiyordu benim işime geldi 4 bin e kadar çıktım motora biraz faydam oldu :)
Açtım az da olsa motoru gaza dokunduğumda akıyordu canavar virajlarda bile gaz kesmedim dar bir virajda motor geçiyordu kıl payı gaz kesmeden ya carpicaktim ya da ucucaktik uçurumdan ama araba fwd olduğu için benimde biraz araba üzerinde bilgim olduğu için biraz da şans oldu sanırım çünkü arabadakiker babam da dahil herkez altına si-cti :d sonra köye geldik şu an 20 kişi beni konuşuyordur nası sürüyor diye bu çok hoşuma da gider yani :) dedelere anlatınca kizdilar bende üzülmüş gibi yaptım ama gurur duyuyorum çünkü bunu dayım teyzem dedem babam bile virajlarda öyle giremedi sonra koy dönüşü babam ise yetiscekti sonra dönüste istemedim arabayı acele vardı ve nene isteme dedi bende fazla ısrar etmedim ve çıktık yola baba biraz benim sürüşümden cesaret aldı yada acele sebebiyle baya hizli gidiyordu ama beni bıraksa ben ondan beter giderdim de ama virajlari benim gibi alan olmadı az da ineklere çarpmayın yavaşladım sonra ineye bakarken az daha arabayı çukura dusurecektim :d arkamdan doblo geliyordu zaten onda sonra bastım virajlarda hiç gaz kesmedim için gaza çöktüğüm için doblo toz oldu Allahim gaz 62 yağ 20 TL verdim ama deydi babam sonra dönüste zaten 120 çıktı 110 100 falan geldik gene de basmadı uyuz oldum babamın gaza çökmesi için ne yapmam gerek?

Son düzenleyen moderatör:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Şaka bir yana bu durumdan ona bahsettiniz mi? Mutlaka hız yapmaya elverişli yollar vardır, oralardan geçerken basmasını önerebilirsiniz.

Qenzi

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Şaka bir yana bu durumdan ona bahsettiniz mi? Mutlaka hız yapmaya elverişli yollar vardır, oralardan geçerken basmasını önerebilirsiniz.
Tabi var dümdüz 10 km yol var kaymak gibi ben olsam varsa ama basmıyor ben baş diyince gaza minik basıyor araba gitmiyor diyor be basınca gidiyor ama :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kız gördümü gaza bi çöküyor görseniz :)

Tabi var dümdüz 10 km yol var kaymak gibi ben olsam varsa ama basmıyor ben baş diyince gaza minik basıyor araba gitmiyor diyor be basınca gidiyor ama :)

Kız gördümü gaza bi çöküyor görseniz :)
Gönderiyi 2 dk sonrahat silcem güvenlik amaçlı amir görürse boku yeriz zaten borçlar var

Son düzenleme: