Babam 4 yıldır bilgisayar almıyor, nasıl ikna edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ramlerin ucunu kaldır ters tak bir şey yap fanları sök termal macunu kazı. Power'e bas bum. Sonra aldırırsın:)

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Ramlerin ucunu kaldır ters tak bir şey yap fanları sök termal macunu kazı. Power'e bas bum. Sonra aldırırsın:)
Hazır çocuğun elindeki pc de gidecek en iyisi ramlari çıkart sonra baba bu çalışmıyo de almazsa gene ramleri tak.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Eğer almıyorsa zorlama belki parası yoktur çalış kendi paranı kendin kazan ve bilgisayarini al

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hayat şartları gerçekten ağır gelebiliyor insanlara. Bu forumdada doludur zorluk çekenler. Çevrende gördüğün insanlar hava atarak bunu saklıyor olabilir. Belki de bu sebeple ailen her istediğini anında yapamıyordur.
Belki de cok parlak bir geleceğe sahip olabileceğini düşünüyorlardır.
Aileler bazen kendi yapamadığı veya başaramadığı şeyler evlatları başarsın ister.
Yani %99 ihtimal ailen senin iyiliğin için böyle bir şey yapıyor. Ve emin ol bu senin için daha iyi olacaktır.
Bu yaşlarda isyan ve sorgulama duygusu başlar artarak devam eder ama 20 li yaşlarda aklın başın tam oturunca anlayacaksın onları. Ve bu zamana kadar kendi düşünceni hep doğru sansanda yanıldığını cok sonra anlayacaksın küçük kardeşim ?
O yüzden ailene kızma. Ilerde istediğin kadar oyun oynarsın

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,660
Ben yıllarca evdeki ortak masaüstünü kullandım da ilk dizüstü laptopumu üniversiteye şehir dışına gittiğimde almıştım. İlkokul 8'de laptop sevdasına düşülür mü be kardeşim. Alfa oyuncu ol masaüstünün kıymetini bil :)

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
O da bişeymi 7 yıllık toplama bilgisayar kullanıyorum burda.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar benim sorunum şöyle artık yıllardır bilgisiyarım eski ki 4 mb lik arcade oyunları vardır 100 mb mı ne onlar bile zor kaldırıyo o kadar eski babam almıyo yardım edin ramazanda nolur be :)
babamda 2 yıldır bana telefon almıyordu bende babamdan umudumu kestim Kasım 2019'da telefonu ablama aldırdım gerçi o zamanlar ben İPhone 7 istiyordum ama neyse ki bu hastalıktan kurtuldum Xiaomi'ye geçtim gayet memnunum

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
çocuk 2 yıl önce yazmış bu arada şimdiye almışlardır büyük ihtimalle :D

Sfatihmehmed

Asistan
Reaksiyon puanı
321
Maddi durumunuzdan dolayı olabilir. Anlayış göstermelisiniz :) Maddi sebeplerden mi?

Reaksiyon puanı
8,022
8. Sınıfa gelmişsiniz artık eski halinize göre olgunlaşmış olmanız ve mantıklı düşünmen lazım. Maddi sebepler de olabilir baban LGS’ye çalışmanı da istiyor olabilir. Madem bu kadar çok istiyosun herhangi bir sağlık problemin yoksa çalışıp alabilirsin? Emin ol öyle alırsan kullanması daha zevkli gelir.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
eline 3-5 kuruş geçtikçe saklayıp biriktir. Damlaya damlaya göl olur. Ben de senin yaşlarındayken böyle yapıp emektar kasaya yeni ram almıştım.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,660
Ben o yaşta para biriktirip saat alırdım güneş gözlüğü alırdım boşver rami ileride elbet yeni bilgisayar alacaklar

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
8. Sınıfa gelmişsiniz artık eski halinize göre olgunlaşmış olmanız ve mantıklı düşünmen lazım. Maddi sebepler de olabilir baban LGS’ye çalışmanı da istiyor olabilir. Madem bu kadar çok istiyosun herhangi bir sağlık problemin yoksa çalışıp alabilirsin? Emin ol öyle alırsan kullanması daha zevkli gelir.
Zorlamiyom zaten ne zaman alabilirse o zaman alsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maddi durumunuzdan dolayı olabilir. Anlayış göstermelisiniz :) Maddi sebeplerden mi?
Çok şükür maddi sorunumuz yok :)