B450M S2H Anakart, ses yok, lütfen yardım.

Bu konuyu okuyanlar

H.k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam arkadaşlar.

Gigabyte B450M S2H anakart üstüne, Ryzen 3 3200G işlemci ile sistem kurdum. Fakat ses yoktu. Sürücüleri güncelletiyorum, yine yok. Çarpı işareti var.

Yanlış yapmış olabileceklerim:

Format USB'sini yazdırırken UEFI'DEN GPT yaptım ama NTFS seçtim. FAT32 olacakmış.

Anakartımın driver sitesine gidip, ordaki 3 driverı birden indirip hepsini kurdum. Sadece en üsttekini kuracaksın dediler. 20 mb bi şey.

Bunlar işe yaramayınca, Windows modeli diye bir şey varmış, winver girerek 1904 version Realtek yazdım, çıkan bi driverı indirdim ve kurdum. Bu sefer SES İŞARETİ GELDİ. AMA HOPARLÖR SADECE PIT PIT PIT elektrik sesi verip durmaya başladı kendiliğinden.

NE ZAMAN AYGITLARI KOMPLE DE KALDIRSAM, DDU İLE DE SİLSEM GÜV MODDA, FORMAT DA ATSAM, BİOS PİLİNİ DE ÇIKARIP RESETLESEM, NETSİZ DE AÇSAM, pcyi tekrar açınca yine bu sefer ses işareti çıkmaya devam ediyor ve pıt pıt pıt elektrik sesi hiç bitmiyor aynı şekilde devam ediyor.

Şimdi win10u USB'ye FAT32 olarak yazdırarak yüklemeyi ve o da olmazsa win8.1'da denemeyi yapıyorum.

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM. Benim için çok önemli. Ancak bilen biri bana yardımcı olabilir.

Son mesajlar