Aziz Yıldırım: Quaresma Fenerbahçe'ye gelmek istedi

fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,543
Reaksiyon puanı
3,061
Puanları
293
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Quaresma'nın Fenerbahçe'ye gelmek için kendisine haber yolladığını açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda konuştu.

Aziz Yıldırım, Beşiktaş'ın yıldızı Ricardo Quaresma'nın Fenerbahçe'ye gelmek için avukatı aracılığıyla haber yolladığını açıkladı.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Herkese günaydın. Biraz rahatsızım kusura bakmayın. Herkes konuşuyor. Niye konuşmuyor diyorlar sonra. Ellerinde gelse evden çıkartmayacaklar."

"3 Temmuz devam ediyor. 3 Temmuz bazı şeyler değişene kadar devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanı'na da söyledim, 'FETÖ'yle sadece siz mücadele ediyordunuz' dedim. 'Yanınızda bir tek Fenerbahçe camiası vardı, bu tarihe geçsin' dedim."

"20 Şubat'ta bizim şikayetimizden dolayı açılan dava başlıyor. Biz niye bu mücadeleye devam ediyoruz, zaten mahkemede neticelenecek diyerek geçebilirdik. Evimizde rahat rahat oturabilirdik. Hepimiz Türkiye için mücadele ediyoruz. Yeni bir savaş başlıyor yani. Asıl FETÖ'den şikayet etmesi gerekenler kaçıyor."

"TAKVİYE YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

"Takviye yapmak için çalışıyoruz. Birkaç oyuncu üzerinde durduk. Yabancı bir oyuncu için belli bir noktaya geldik. Yüzde 100 demiyorum ama arkadaşlar uğraşıyor. Transfer konusunda Türk takımları eskisi gibi rahat değil. Geçen yıldan bu yana yüzde 30'a yakın kur değişimi oldu. Borçların yüzde 30 yükselmesi demek."

"Amatör şubelerde 80 trilyon açık vardı zaten. Yüzde 30 da arttı böylece. Futbol ve basketbolda da yüzde 30 artış var. Vergileri de hesaba kattığınızda onda da artış oluyor."

"ÜNİVERSİTE BU SENE AÇILACAK"

"Üniversite için çalışmalar bitti. Önümüzdeki salı YÖK'le toplantı yapılacak. Arkadaşlar Silivri'yi gezdiler, orada küçük bir şekilde başlayacağız. Kiralık bazı yerlere bakıyoruz İstanbul'da. Üniversitenin bu sene açılacağını tahmin ediyorum. Samandıra'da 200 dönümlük bir arazi için talepte bulunduk. Bu araziye kampüs kuracağız."

"Ataşehir'de Ülker'le olan ortak araziyi üstümüze alıyoruz. İnşaat çalışmalarına başlayacağız. Evler ve konferans salonları gibi inşaatlar yapacağız."

"BAŞARININ DA BAŞARISIZLIĞIN DA SEBEBİ BİZİZ"

"Basketbol çok başarılı, futbol başarısız. İkisinin de başkanı benim. O yorumcular bunu iyi bilsinler. Basketbolda başarı varsa ben ve yöneticilerin başarısıdır, futbolda da bizimdir. Voleybol, yelken, yüzme, olimpiyatlardaki başarılar... Hepsini yapan bu yönetimdir. Kendi kuş kadar beyinleriyle algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Obradovic'i ben getirdim. Transfer yaparken bana soruyor. Aynısı futbolda da. Başarının da başarısızlığın da sebebi biziz. Kendi kuş beyinleriyle ayrım yapmasınlar."

MEHMET EKİCİ KRİZİ

"Ekici'nin durumu... Mehmet Ekici bizim aklımızdan geçmiyordu. Trabzon'la olan ilişkilerden dolayı böyle bir şeye girmek istemiyorduk. Bize ulaştılar. Bizden her sene Galatasaray bazı oyuncuları alıyorlar, size gelmesini arzu ederiz dediler. Biz de hocaya sorduk. Mutlu olurum dedi. Fernandao'yla Aatif'ı istediler. Biz de olmayacağını söyledik. Aatif için sezon bitince karar vereceğimizi söyledik. Mehmet Ekici'yle biz görüşme yaptık daha sonra. Bu çocuğa kamuoyunda saldırılar yapılıyor. Gerçekleri anlatmadan algı operasyonu yapıyorlar. Sonra oyuncu teknik direktör ve yöneticilerle görüştü. Biz de Aatif için izin verdik.

Aatif+500 bin euro'ya anlaştık. Aatif gitmek istedi. Sonra 1 milyon 750 bin euro önerdik. Düşünelim dediler. Sonra Beşiktaş devreye girmiş. Biz Eto'o için akıl vermişiz gibi bu işe girmişler. Geçmişte onların oyuncuları bize gelmek istediğinde reddettik, başkanlarına haber verdik. Onlar bizim oyuncuyu almamamız için ellerinden geleni yapıyorlar. Trabzonspor oyuncuyu sezon sonuna kadar elinde tutabilir.

Biz görüşmelerde şartlarımızı söyledik, başka hiçbir vaadimiz olmadı. O da kulübümüze gelmek istediğini söyledi. Hem kendi başkanına hem de diğer kulüplere söyledi. Bu durumda sezon sonuna kadar Trabzonspor'da kalır. Oyuncu TFF'ye başvuruyor, kulüpten oyuncuya ceza geliyor. Oyuncunun ailesine siyasi baskılar olacağı da söyleniyor. Biz 2 milyon euro net bonservis vereceğimizi ifade ettik. 31 Ocak'tan sonra karar verme yetkiniz yok. Fenerbahçe'yle Trabzon'un arası açılır falan bırakın bunları. Açılacağı kadar açıldı zaten. Bundan sonra dinlemem."

"QUARESMA FENERBAHÇE'YE GELMEK İSTEDİ"

"Beşiktaş kulübüne gelince üst akıl... Ne alakası var. Ben Eto'o'yu verme demişim. O bana o zaman parayı bana ver derse ne yapacağım? Beşiktaş'ta şu an oynayan oyuncular bize gelmek istiyor. Quaresma'nın avukatı aradı bizi. Benle görüşmek istediler, kabul etmedim. Transfer olmak istiyormuş. İyi dinlesinler. Gönderdi bize isteklerini. Bizim elimizde belge, istiyorlarsa gösteririm. Ama almayacağım söyleyeyim. Başka oyuncular da gelmek istiyor. Mukavelesi devam eden oyuncular... İsterlerse hepsini söylerim."

"Sosa'yla görüştük. Milan'da kendini kanıtlamak istediğini söyledi. Eşi korkuyor terörden diye bir şey yok. Menajeri aynen söyledi. Biz terörden korkmuyoruz, ayrıldığımız kulüple aramız iyi olmadığı için bu haberleri yayıyorlar dedi. Sosa da orada kalmak istiyor, ailesiyle ya da başka bir sorunu yok."

"BÜLENT YILDIRIM YİNE HATA YAPTI"

"Hakemler konusunda Adana maçı sonrası açıklama yaptım. Kayseri'yle ilk devre oynadığımız maç, Kasımpaşa'yla oynadığımız maç, Antep'le oynadığımız maç, Osmanlı, Alanya, Konya, Galatasaray... Devam ediyor... Bu maçlardaki hataları MHK'ye gönderdik. Diğer maçlardakileri de gönderdik. Hiçbirini okumadılar. İkinci devre başladı. Bülent Yıldırım yine hata yaptı. Aykut Kocaman oradan bağırıyor. Konya bağırıyor. Herkes bağırıyor.

"FENERBAHÇE SİYASETİN İÇİNDE YOKTUR"

İki kulüp var bağırmayan. Onları biliyorsunuz. Quaresma'ya sarı kart göstermediler hem bize karşı hem Başakşehir'e karşı oynadı, korudular. Hakemlerin kafası sahada değil başka yerlerde. Bazılarını emekli etmek lazım. Test yapıyorlar, koşamıyor, hala maç veriyorlar. Adanaspor maçında sonra dediğim gibi kulüplerle konuşalım, dertlerini anlatsınlar. Hakemler, kur artışları... Bütün dertleri konuşalım. Hepimiz aynı fikirdeysek federasyon seçimi yapalım.

Birkaç kulüple konuştum. Biz varız dediler. Bir başkan sonra bana döndü. Sizden sonra bizi bir kulüp başkanı aradı dedi. Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir toplantıyı istemiyor dedi. Böyle bir şey olur mu ya? Niye istemesin? Onun adını kullanarak sporda baskı yaratılmaya çalışılıyor. Adım gibi eminim böyle bir şeyden haberleri yoktur. Bu şahısları uyarıyorum, isimlerini teker teker açıklarım. Sporu siyasete karıştırmayın.

Benim de bir fikrim var ama hiçbir zaman bunu empoze etmedim. Rıdvan kulübümüzün üyesi değildir, kulübümüze hizmet etmiş bir sporcumuzdur. Olsa da biz bir şey yapamayız. Her görüşe saygılıyız. Hepsi bu ülkenin menfaatleri için. Birbirimizi kırmayacağız. Fenerbahçe siyasetin içinde yoktur. Biz herkese saygı gösteririz."

"TFF'NİN İÇİNDE FETÖ'CÜLER VAR"

"Federasyon başkanı konuşma yapıyor. TFF'deki herkesin kimliklerini gönderdik diyor. Yalan söylüyorlar. Çaycıyı gönderdiler. Kendi şirketinden insanları aldılar federasyona. Benimle ilgili karar aldılar, altında kendi çalışanlarının imzaları var. Biz 3 Temmuz'da hukuka ve adalete güvenmedik. Bugün de buna isyan edeceğiz. Anlaşıldı ki bizim Tahkim ve Disiplin kurullarını tanımak gibi bir şeyim yok. Ben TFF içinde FETÖ'cüler var diyorum. O zaman TFF için savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum."

"İPİN UCUNU İYİCE KAÇIRDILAR"

"TFF Başkanı, biz FETÖ'cülerle savaş yaparken FETÖ'cü avukatla geldi Beşiktaş'ta ifade verdi. Elini kolunu sallaya sallaya gitti. Kararları hukuk ve adalet yönünde versinler. Galatasaray yöneticisi konuştu, disiplin kuruluna verdiler mi? Aykut Kocaman'ı verdiler mi? Hayır. Ama bana ve Fenerbahçe'ye olunca ceza veriyolar. Amed maçına 75 kişi gelmiş, tezahürattan ceza vermişler. İpin ucunu iyice kaçırdılar."

"BEN DAHA ÖLMEM"

"Geçen televizyondan açıklama yapıyorlar. Cavcav gitti, sıra bende sanıyorlar. Benim de ölmemi bekliyorlar ama ben daha ölmem."

"FUAT AVNİ GİBİ HAVUZDAN ALIP YAZIYOLAR"

"Federasyon başkanının iki tane gazetesi var. Zaten bir gün önceden yazıyorlar, 45 gün ceza alacak diye. Gazetede yazıyorlar zaten. Şimdi bir platform kurdular. Türk sporuna destek olacakmış. Gazete spor müdürleri buradan maaş alıyor. Bu iki gazeteden birinin müdürü bunu idare ediyor. Böyle danışıklı dövüş var. Çünkü para alıyorlar. Almıyorlarsa mahkemeye versinler beni. Basın bu değil. Basın doğruları yazmalı. Turkcell'in CEO'su da TFF üyesi. Tezgaha bak. Sistem kurmuşlar, Fuat Avni gibi havuzdan alıp yazıyolar."

"SAYIN DEMİRÖREN YA BU PARAYI HİBE ET, BİZ HEPSİNİ ETTİK..."

"Sayın Mehmet Ali Aydınlar kendi şirketinin reklamı için karşılıklı anlaşma yapmıştır. Onlar kulübe borç vermiyor. Borç ayrı şey, sponsor ayrı şey. TFF başkanının Beşiktaş'tan 100 trilyon alacağı var. Bir kere elinde sopa var. 100 milyonu isterse ne olur? Beşiktaş transfer yapamaz, ödemelerinde zorluklar yaşamaya başlar, istediği gibi bütçe ayarlaması yapamaz. Bugün hacize gelse Beşiktaş'ın durumunu tasarruf ediyorsunuz. O zaman borç vermekle, sponsor anlaşması ayrı. Sayın Demirören ya bu parayı hibe et, biz hepsini ettik... Bunu ortadan kaldırın aksi halde hep şaibe olacak. Hep kazanmasını isteyeceksin, çünkü Beşiktaş bu parayı ödeyemez."

Kaynak : Aziz Yıldırım: Quaresma Fenerbahçe'ye gelmek istedi

@pesimist ve diğer beşiktaşlı arkadaşların haberle ilgili görüşlerini merak ediyorum :)
 

friendly

Rektör
Katılım
19 Mart 2009
Mesajlar
11,873
Reaksiyon puanı
671
Puanları
293
Sürekli kafasından sallıyor, etrafa nefret saçıyor, kendince gündemi belirlemeye çalışıyor. Bu taktik eskiden işe yarıyordu da artık çok tekrara düştüğü için gerekli reaksiyonu alamıyor. Federasyon da yapıştırıyor cezayı, veriyor ağzının payını.
Aklı başında hiç bir Beşiktaşlı Aziz Yıldırım'ı iplemez.
Kaldı ki Fenerlilerin çoğu da iplemiyor artık, o ayrı mesele.
 

fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,543
Reaksiyon puanı
3,061
Puanları
293
Quaresma'dan Aziz Yıldırım'a cevap!

Ricardo Quaresma, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın divan kurulunda kendisiyle ilgili açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından cevap verdi.

Siyah-Beyazlılar'ın Portekizli yıldızı Quaresma, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu sabah divan kurulunda kendisi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalardan sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Resmi İnstagram hesabından Beşiktaş formalı fotoğrafını paylaşan Quaresma, " Sadece bu arma ve bu öpücük. Çünkü bu kulübü çok seviyorum. Başka hiçbir yerde oynayamam. Sevgiler, Pazartesi görüşürüz" açıklama yaparak Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a cevap niteliğinde bir paylaşımda bulundu.

upload_2017-1-28_14-32-46.png


Kaynak : Quaresma'dan Aziz Yıldırım'a cevap!
--- Gönderi Güncellendi ---
Rıdvan Akar'dan Aziz Yıldırım'a Quaresma cevabı

Beşiktaş Kulübü İletişim Danışmanı Rıdvan Akar, Aziz Yıldırım'ın Ricardo Quaresma açıklamasının ardından paylaşımda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu'nda çok sert açıklamalarda bulundu. Yıldırım, 1,5 ay önce Ricardo Quaresma'nın avukatının kendisini aradığını ve oyuncunun Fenerbahçe'ye gelmek istediğini söylediğini, kendisinin ise bunu kabul etmediğini belirtti.

Aziz Yıldırım'ın bu sözlerinin ardından Beşiktaş Kulübü İletişim Danışmanı Rıdvan Akar, Twitter hesabından manidar paylaşımda bulundu.

Rıdvan Akar, Twitter hesabından "Ben Quaresma'nın kimseye küfrettiğini duymadım. Almazlar :)" diye tweet attı.

Kaynak : Rıdvan Akar'dan Aziz Yıldırım'a Quaresma cevabı
 

epzq

Doçent
Katılım
21 Kasım 2011
Mesajlar
571
Reaksiyon puanı
47
Puanları
28
Aziz yıldırım her zamanki gibi yine sallamış.Şu adam konuştuğu zaman bir kerede ağzından Galatasaray lafı çıkmasın ya.Nasıl bir kuyruk acısı olduysa Galatasaray a laf atmadan yapamıyor.

Aziz Yıldırım 3 Temmuzu Fetö ye kakaladı.Oradan yırttı.Ayşe Tatile çıktı, tarlalar sürüldü zaten kılıfını da buldular yani..
Atıf ile ilgilide yalan söylüyor bu herif.Atıf hiçbir zaman gitmek istemedi.Sonra adamı kadro dışı bıraktılar doğru düzgün antrenmana çıkmadan Adana maçına çıktı.Kötü oynuyor diye çıkardı.Yani doğal olarak antrenmansız sahaya çıktı herif.Yetmedi taraftar yuhaladı tartıştı.Adamı resmen bıktırdılar.Gitmesi için her türlü zemini hazırladılar.Yinede gitmedi.Aziz Yıldırım birçok hocanın ve futbolcunun ahını almıştır.

Aziz Yıldırım yalancıdır.Kendi dediği olsun diye yalancı şahitler bulup yanında teyit ettiriyor. Samet gibi.
O olayda Aziz gerçekten doğru söyleseydi Samet Alex in yanında mı olurdu sizce.

Siyaset ile işimiz yok diyor.Topuk yaylasını nasıl aldı onu demiyor.3 temmuz sürecinde sırf onun için meclisten bir gecede nasıl yasa geçiyor onu demiyor.Sahte çürük raporunu nasıl aldığını söylemiyor.

Cemaat ile en büyük ilişkili adam Aziz yıldırım diyorki bizim cemaat ile işimiz yok.Kardeşim Bugün cemaatten herkes içeri giriyor.Peki bana biri desin Yıldız Holding ten niye içeri kimse girmedi. (Sebebi belli RTE)Şimdi bu basketbol salonunu Ülker yapmadımı Yönetim kurullarında Ülker den adamlar yokmu? eee daha ne konuşuyorlar.
Hem cemaat ile bağlantılısın hemde siyasetle.bide en tepedekiyle. İkiniz birlikte mağduru oynuyorsunuz.Tepedeki Yanıldık diyor sende bana iftira atıyorlar diyorsun.

Aziz Yıldırım konuşsam herkes gider diyor da.Aynı zamanda bazı kişiler konuşsa o da gider.Bunlar hep danışıklı dövüş. Herkes birbirinin açığını biliyor.
 

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Katılım
16 Eylül 2016
Mesajlar
8,217
Reaksiyon puanı
3,025
Puanları
293
Yaş
21
Tabi canım. Benide barça istedide gitmedim.
 

Ben Kenobi

Dekan
Katılım
6 Kasım 2011
Mesajlar
7,335
Reaksiyon puanı
3,155
Puanları
293
Adam dezenformasyon ustası.
Quaresma Türkiye'ye gelmeden önce yani ilk kez gelmeyi planladığında doğal olarak Fenerbahçe ile de görüşmüş olabilir.
Şimdi bunu alıp Quaresma Beşiktaş'a değil Fenerbahçe'ye gelmek istedi yalanına dönüştürünce bambaşka birşey olur.
Aziz Yıldırım gibilerin yaptığı klasik manipülasyon teknikleri ama artık kendi taraftarı bile inanmıyor.
 

BJKolik

Dekan
Katılım
31 Aralık 2016
Mesajlar
6,411
Reaksiyon puanı
6,756
Puanları
293
Artık nefret ediyorum şu adamdan ölse de kurtulsak. Üzülmem valla.
 

wolkhy1903

Profesör
Katılım
6 Haziran 2008
Mesajlar
2,379
Reaksiyon puanı
79
Puanları
228
Çamur at izi kalsınAh Aziz vah Aziz psikolojisi bozuldu iyice M. Ekiciyi alamayınca
--- Gönderi Güncellendi ---
Queresma yi seneye aIıcam indirim ne kadar olur ? :)
 

pesimist

Rektör
Emektar
Katılım
30 Eylül 2005
Mesajlar
18,596
Reaksiyon puanı
2,038
Puanları
3,358
Yaş
40
Aziz Yıldırım'ın artık akli melekeleri randımanlı çalışmamaktadır. Bitmiş mahvolmuştur. Çırpındıkça batar haldedir ve kendini bu davranışlarıyla herkese rezil etmektedir.
 

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,886
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
17,366
Puanları
4,958
Yaş
40
Akşam Beyaz Futbol'da Ahmet Çakar'ın dediği gibi, "Eyy Aziz Başkan saçma haberlerin ile ilgili Beşiktaş'ı yıkacağını düşündün ancak Beşiktaş senin yüzünden daha da kilitlendi.." doğru demiş adam yapacak bişey yok.. :D
 

pesimist

Rektör
Emektar
Katılım
30 Eylül 2005
Mesajlar
18,596
Reaksiyon puanı
2,038
Puanları
3,358
Yaş
40
Kenetlendi dedi :D Kilit nedir sayın süper modum. Moderatör olduğunuz belli. Hemen kilit :D
 

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Katılım
12 Eylül 2009
Mesajlar
13,886
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
17,366
Puanları
4,958
Yaş
40
Bu saatte bu kadar oluyor Sayın Admin'im çalışmak yoruyor beni, yaşlandık..
 

friendly

Rektör
Katılım
19 Mart 2009
Mesajlar
11,873
Reaksiyon puanı
671
Puanları
293
İçimizde kenetleniriz, rakiplere de kilitleriz.
 
Üst