Aziz Yıldırım: Ligden çekiliriz!

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, avukatları aracılığıyla bir açıklama yaptı. Yıldırım "Bu adil olmayan düzende ve aynı uygulamaların devamı halinde futbol takımını yarışmaktan alıkoymayı düşünebiliriz" dedi.

Aziz Yıldırım'ın açıklaması şöyle:

Türk futbolunun içerisinde bulunduğu kaygı verici durum kamuoyunun malumudur. Gelinen bu noktanın yegane sorumluları, cesaret ve kararlılığın ötesinde 'dışarıda olmalarına rağmen bizlerden daha tutuklu ve daha esaret altında olan futbol yöneticileridir.'

Sürecin başından beri işaret ettiğim ve sıklıkla gündeme getirdiğim 'Fenerbahçe Operasyonu' nihayet sona yaklaşmıştır.

Fenerbahçe’nin kazandığı günün, gece yarısı karanlıklarına sıkıştırılan planlı kararlar, Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının haklılığını bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Hukukun gücü yerine gücün hukukunu uygulamaya kalkanlar sipariş kararlarla 58. Madde'yi değiştirmiş, başından beri haykırdığımız üzere 'kulüple başkan ve yöneticilerini', 'kulüple taraftarını' ayırarak 'böl ve yönet' prensibini hayata geçirme hedeflerini açıkça gözler önüne sermişlerdir.

Kamuoyu bilmelidir ki;
Fenerbahçe Spor Kulübü ile Başkanı, taraftarı ve yönetimi ayrılmaz bir bütündür.

Fenerbahçe taraftarına ve Fenerbahçe çoğunluğuna hoş görünmek adı altında kulübü mesnetsiz bir şekilde yöneticilerinden ayırmaya kalkışanlar, birkaç yöneticimizi günah keçisi ilan edip, olmayan suçlardan cezalandırma yolunu seçenler, Fenerbahçe Başkanını susturmak için Aziz Yıldırım’a sus payı verebileceğini düşünenler ve bütün bunların yanında 'haklı-haksız' ayrımı yapmadan tüm kulüplerimizi ceza kurullarına sevk ederek Fenerbahçe ile diğer kulüpleri düşman etmeye, futbolu yangın yerine çevirmeye kalkışanlar tarafımızdan gereken cevabı en sert şekilde alacaklardır.

Fenerbahçe ve tüm spor kamuoyu bilmelidir ki; adı geçen tüm yöneticiler 'kendileri istedikleri sürece yeni dönemde de Fenerbahçe’de görev alacaklardır.'

Ve yine kamuoyu bilmelidir ki; Aziz Yıldırım duruşmada da açıkladığı üzere 'Fenerbahçe için ödenecek her türlü bedeli tek başına ödemeye hazırdır.'

Ancak kulüplerin temiz olduğuna karar verip, bu kulübün başkan ve yöneticilerini suçlamaya kalkmak, planlı bir operasyon ötesinde açık bir 'hukuk cinayetidir.' Bağımsız mahkemelere gelen ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tertemiz olduğunu gösteren raporları hiçe sayarak kararlarına gerekçe dahi gösteremeyenler, Fenerbahçe’yi kayırma rolünü üstlenme gibi bir hadsizliğe kalkışamazlar.

Aynı şekilde gerekli görülmediği için şahsi hesapları inceleme altına dahi alınmayan ve tüm tasarrufları belgelere dayanan yöneticilerimizi suçlayarak dolaylı olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nü zan altında bırakmak kimsenin uhdesine terk edilemez ve edilmiş de değildir.

Spor ailesinden olmadığı için yargılayamadıkları, hatta ifadelerini dahi alamadıkları spor ailesi dışındaki 3. kişilerin eylem ve tasarruflarını, kulübümüze ve yöneticilerimize izafe edenler, bu keyfi kararların sorumluluklarını da bilmelidirler.

'Şike ve Teşvik' suçunun unsurları olarak talimat ve yasaların aradığı ve 'suç işlemeye elverişli' şahıslar olarak tanımladığı kişilerin eylemlerine bizzat tesadüf edilmeden, yani 'suç ve eylem sübuta ermeden', 'teşebbüs' eyyamıyla karara bağlayanlar bu dosyanın gerçek sanıklarıdır.

Unutulmamalıdır ki; 'şüphe' adı altında Ceza Kurullarına sevk edilen yöneticilerimizin cezalandırılması için, bu 'şüphe'yi hangi delil ve inandırıcı kanıtlarla karar niteliğine taşındığını ispat edemeyenler bir takım oluşumların medyadaki tetikçilerine şirin gözükmek içn karara bağlayanlar, yargı önünde bizler kadar eşittir ve öyle de olacaktır.

Fenerbahçe çınarının bir yaprağı bile, yaratılan futbol sonbaharında süpürülüp savrulmayacaktır. Fenerbahçe’nin her yerde her branşta ve özellikle göz diktikleri Fenerbahçe Futbol Takımının şampiyonluğunu engellemek için sahaya yansıtılan tüm çirkinlikler ve kirli oyunlar dün itibariyle artık tüm kamuoyunun malumu olmuştur.

Fenerbahçe taraftarına reva görülen uygulamalar "vatan hainlerine" bile gösterilmeyen sertliktedir. Ufukta görülen, Fenerbahçe’nin tutuklu olmayan yönetici ve ve hukukçularının aynı oyun ve tehditlerle karşı karşıya olduklarıdır.

Ama bilinmelidir ki; Fenerbahçe bir bütün olarak "her şeyin farkındadır" ve "her zamankinden daha güçlüdür."

Ancak Fenerbahçe’ye ve Fenerbahçeliye karşı yürütülen bu linç kampanyasını yürütenler unutmamalıdır ki, sabrımızın da bir sınırı vardır.

LİG ŞAMPİYONUNU ŞİMDİDEN ALKIŞLIYORUM

Ve tüm spor kamuoyu bilmelidir ki;

Fenerbahçe yönetimi bu adil olmayan düzende ve aynı uygulamaların devamı halinde Fenerbahçe Futbol Takımı'nı yarışmaktan alıkoymak kararı da dahil olmak üzere birtakım yaptırım ve kararları kongre sonrası genel kuruluna götürmekten kaçınmayacak olgunluk ve kararlılıktadır.

Sporda verilebilecek en ağır cezanın "alkıştan mahrum bırakmak" olduğunu bilen bir spor adamı olarak kim olursa olsun lig şampiyonunu şimdiden alkışlıyor ve her iki takımımızı da şampiyon saygınlığı ile selamlıyorum.

Tüm Fenerbahçe taraftarına güzel ve güneşli günler göreceklerine inanmaları isteğimle sevgilerimi ve hasretlerimi sunuyorum"

Aziz YILDIRIM
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

haberturk

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Başlığa cevap: Nerde o günler...

crewd0x

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Zahmet olacak o kadar şikenin üstüne?

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
58.madde değişirse de itiraz edeceklerdi.Peh...

Cochineal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıklamaları samimi bulmuyorum çok çelişkili ayrıca sonradan fikir değiştiriyorlar nedensiz bir şekilde,olan taraftara oluyor.

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Başlığa cevap: Nerde o günler...
eminmisiniz ? bu sorunun cevabını artısı ve eksisi ile bir daha düşünün derim... hadi arkadaşlar konu açılmış yazın bakalım FB olmayan bir ligin artıları ve eksileri neler olacaktır. A dan Z ye her yönü ile objektif olarak düşünüp cevap verin..
1- Didişecek bir takım olmayacağı için belli bir süre mutlu olacaksınız , ama sonra mutluluk mutsuzluğa dönüşecek ..
2- Derbilerin pek tadı olmayacak ..
3- Klüplerin cebine girecek paralar düşecek ..

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
eminmisiniz ? bu sorunun cevabını artısı ve eksisi ile bir daha düşünün derim... hadi arkadaşlar konu açılmış yazın bakalım FB olmayan bir ligin artıları ve eksileri neler olacaktır. A dan Z ye her yönü ile objektif olarak düşünüp cevap verin..
1- Didişecek bir takım olmayacağı için belli bir süre mutlu olacaksınız , ama sonra mutluluk mutsuzluğa dönüşecek ..

Ben o yorumumu tartışma başlatmak için yazmadım kardeş. Serin gel. Ayrıca bana göre yazdıkların çok mantıksız. İnan ki fenerbahçe ligden çekilirse çok çok çok mutlu olacağım. Haydi selametle.

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Vay vay arkadaş hayırdır, bir özgüven patlaması olmuş paşamızda. yazın ayılıp bayılıyordun ne oldu şimdi? ben size söyleyeyim ne olduğunu. eğer bu operasyon olduktan sonra avukatları ile görüştürülmeseydi bu şahıslar çoktan suçlarını itiraf etmiş ve cezaları onanmış olacaktı.(ki ilk sorgulamalarda bazı itifarlar olmuş, sonradan değişmişti hatırlarsanız) Ne alaka diyeceksiniz ama öyle. bir iş dolayısıyla iddianame ve ifadeleri okudum, polis 6 ay teknik ve fiziki takip yapıyor herşey ortada. adamlar avukatlarla görüşüyor avukat şöyle de böyle de diyor, bakıyorsunuz neredeyse masum çıkacaklar. herşeyin hukuk dilinde bir açıklaması yapılabiliyor. ben bu olayla bizzat karşılaştığım için demek o ki sağlam mevzuat bilgisi olan avukatınız varsa herşeye bir kılıf bulabilirsiniz.
Bu arada Aziz Yıldırım'ın yazın ilk tutuklandığında neden ayılıp bayıldığını, psikolojisini anlamak isterseniz Dostoyevskinin Suç ve Ceza isimli eserini okumanızı öneririm.
Bir de dalga geçer gibi Atatürkçü olduğu için bu olaylar başına geldi demişti, hey ya rabbim...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
sayın yıldırım;

Cas davası çekildi, noldu?

58. madde değişti, noldu?

yöneticileriniz ceza aldı, noldu?

karşı çıktığınızı söylediğiniz herşey yapıldı. sizin bu açıklamalarınız sadece fenerbahçe taraftarlarının memnun etmeye yönelik...

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Çorba oldu bu dava. bana göre bu duruma gelmenin tek suçlusu mahkeme ve aydınlar yönetimiydi uzadıkça uzadı. Eğer kesin deliller olsaydı zaten cezayı verirlerdi. çok çelişki var ve bu durumda aziz yıldırımında içerde olması anlamsız.

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Şimdi birşey derdimde forum kuralları işte

Güle Güle...

ahky

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Sende verdikçe istiyosun arkadaş, nerden çıktı bu şike davası en çok fenerbahçeye yaradı yani, iş oraya doğru gidiyo. Adama bak dua etmiyoda ligden düşürmediklerine, karakterli olunda kabul edin artık bazı şeyleri.

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Sn baskan istersen, biz gidelim sen kal?

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Benim kanââtimce eksi bir şey olmaz sadece artıları olur diye düşünüyorum.

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
. Serin gel. Ayrıca bana göre yazdıkların çok mantıksız. İnan ki fenerbahçe ligden çekilirse çok çok çok mutlu olacağım. Haydi selametle.

Lütfen ben sizin şahsınıza bir laf etmedim.ne demek serin gel ... ? Ayrıca Söylediklerim çok mantıklı FB düşmanlığı gözünüzü kör etmiş , ben artıları ve eksileri ile bakın dedim. Sana selametle...

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Allah aşkına çekilmeyin ya! saçma sapan konuşuyor ya ligde bi fenerbahçe top oynuyor sanıyor galiba..

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Eeeh hep aynı tehdit. Bi yeriniz yiyorsa çekilin de görelim. Siz de rahat edin biz de rahat edelim yahu.

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Doğru dürüst adam gibi bir iki kelime ettik , olayı nereye getirdiniz .. üstüne üstlük şahsıma yönelik söylemler geldi.. bu durumda konuşacak birşey yok ..

Reaksiyon puanı
0
Bence de çekilsin.Ancak şike yüzünden değil.Fb Suçludur ya da suçsuzdur.Suçlularsa Allah'a havale ediyorum.Lakin şu atmosfer yüzünden.İnsanları birbirine düşman ettiler.Herkes kendi takımını destekleyeceğim diye karşı takım taraftarının kalbini kırmış,küçümsemiş,hor görmüş vs çokta tın adam için.Siyasi olacak ama Teröristler olsa ülkeyi bu kadar karıştıramaz,insanları birbirine bu kadar düşüremezlerdi.Hayali olgular için insan bu kadar gözükara,bencil olabilir mi?.Allah'tan Barça varda Futbolun güzel yönlerini görebiliyoruz.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çekilirizde açlıktan ölürsünüz sonra. Vicadınımız yok olmanızı kaldırmıyor. Ne yaparsın merhamet işte.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
iki ihtimal var.
1.si; meşhur iyi polis kötü polis.
2.si; aziz yıldırım anladı yönetimin kendisini harcadığını vuruşarak çekiliyor.

Bana kalırsa 1. madde.

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çek başkanım çekte anlasınlar fenerbahçesiz olmayacağını anlasınlar kimin büyük olup olmadığını

DAR AĞCIN DA OLSAK BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çekılınde herkes rahatlasın artık

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
allah razı olsun. şikeleriniz sayesinde bir elimiz yağda, bir elimiz balda...
Tuttuğun takımın şike parası aldığını kabul ediyorsun demek.:mrgreen:

Ama o para bizim paramız değildir, eğer bizim para olsaydı boğazınızda düğümlenirdi. Acaba kimlerden aldınız? Tromsöspordan mı?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Fenerbahçe borsadaki yatırımcılarının parasını ödemedikten sonra değil ligden çekilmek hazırlık maçından bile çekilemez...
Ama güzel sloganlar bunlar halkın çoğunu gaza getirir...