Aziz Yıldırım 4 Oyuncu İle Anlaştık !

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,167
Reaksiyon puanı
625
Puanları
113
Yaş
23
e90dcf58a6aa487faa4a08565356fa53.jpg


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın transfer gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. 4 oyuncuyla anlaştıklarını belirten Yıldırım, yeni teknik direktörü hafta başında açıklayacaklarını söyledi. Aziz Yıldırım, Lens'in Beşiktaş'a gidebileceğini bundan rahatsızlık duymadığını ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, transferleri Mayıs ayında bitirmek istediklerini söylediğini hatırlatarak; "Şartlar bazen oluşur, bazen oluşmaz. Biz yaptık ama kamuoyuna açıklamaya mecbur muyum? Bu ayın 17'sine kadar transfer penceresi açılmıyor. Yeni sezon için dört oyuncuyla anlaştık. Üç antrenörle görüşme yapıyoruz. Hafta başında yönetim olarak buna karar vermiş olacağız ve kamuoyuna açıklayacağız. Aykut Kocaman ismi geçiyor. Adam gelmeden, ne olacağı belli olmadan 'Aman Fenerbahçe'ye gelmesin.' diyorlar. Ya sen kimsin kardeşim, sen kimsin. Bırak da buna Fenerbahçe camiası karar versin." ifadelerini kullandı.

Başkan Yıldırım, sarı-lacivertli futbol takımındaki başarısızlıkla ilgili olarak da şunları kaydetti:

"Benim şahsıma ait olan bir tane arabam var. 4-5 senede 1 defa değiştiririm. Benim yatım yoktur. Bizim futbolcu diye aldığımız oyuncunun 3 tane arabası var. 20 yaşında yatı var, sistem yanlış. Hesap sorduğun zaman, 'Niye soruyorlar, neden yapıyorlar.' diyorlar. Oyuncunun biri bütün kazandığı paraları gidip organizatörlere kaptırıyor, sahada yok. Bir işlem yapamıyorsunuz. 10, 20 bin dolar ceza veriyorsunuz ama orada milyon dolarlar götürülüyor. Ben bunu görüşmeye gittiğimde UEFA Başkanı'na da söyledim, kulüpler mağdur. Bosman kararlarından bu yana kulüpler sporculara karşı mağdur durumda. Bunun değişmesi, önlenmesi lazım diye düşünüyorum. Bu sene başarısızlığın nedeni bizim takımın kendi davranışları."

Ocak ayından itibaren Samandıra'daki tesislere gitmediğini ve kimseyle muhatap olmadığını ifade eden Yıldırım, teknik direktör Dick Advocaat ile birkaç kez görüşerek dertlerini çözmeye çalıştığını anlattı.

Yıldırım, büyük camiaların hedef koymak zorunda olduğunu vurgulayarak, "Futbolcular kendi göbeklerini kendileri kessinler dedik ama maalesef kültür seviyeleri ve profesyonellik anlayışları tam yerleşmediği için bu meydana gelmedi ama bu sene her şeyle elimiz orada olacak. 'Önümüzdeki sene şampiyon olacağız.' diye söylemiyorum. Bak ağzımdan çıkmıyor. Sonra yazıyorlar 'Şampiyon olacağız dedi.' diye. Hedef konması lazım, hedef konmadan olmaz. Bunları kullanıyorlar." diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'A GİDEBİLİR"
Sarı-lacivertli kulübün başkanı, Sunderland'den kiralık futbolcuları Jeremain Lens'le ilgili pazartesi günü yeni bir teklif yapacaklarını duyurdu.

Lens'le devam etmek istediklerini anlatan Yıldırım, "Lens'le dün kulüpte konuştuk. Pazartesi menajerlerine teklifi göndereceğim. Onlar yüksek bir teklif yaptılar ama tahmin ediyorum ki bir yerde buluşuruz. Beşiktaş'a gidecekmiş, gidebilir. Biz o kompleksleri atlattık. Oradan oyuncu alacağız diye çalışmam." ifadelerini kullandı.

QUARESMA KONUSU
"FİKRET ORMAN İSTERSE GÖNDERELİM"
Aziz Yıldırım, daha önce duyurduğu Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma'nın Fenerbahçe'ye gelmek istemesiyle ilgili belge paylaştı.

Quaresma'nın avukatının 26 Aralık 2016'da Fenerbahçe Kulübüne gönderdiği belgeyi gösteren Yıldırım, "Bu e-mailde bizden imza parası olarak 2 milyon avro ve sezonluk garanti 3,5 milyon avro istiyorlar. Anlaşmanın detayları yazıyor burada. Söylediğim sözün arkasındayım. Bu belgeyi Fikret Orman istiyorsa, kulüpteki yardımcımı arasın ona e-mail gönderelim." şeklinde konuştu.


Aziz Yıldırım'dan Lens ve transfer açıklaması
 

Son mesajlar

Üst