Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Bu konuyu okuyanlar

SCKNST

Öğrenci
Buraya bu cevabi yazabilmek icin uye oldum gercekten. SAnirim uye kalmaya da devam edecem. Neyse konuya gelelim.
NOD32 eski performansini koruyamadi. Sistem kaynagi tuketmede yinede ilk siralarda ancak virus yakalama konusunda basarisiz.
Gelelim Avast'a. Evet muthis bir sekilde virus yakaliyor. Tebrik ediyoruz ama silemedikden sonra ne fayda. Kardesim bu virus tepe tepe kullan diyor resmen.
Avira AntiVir derseniz ki su an kullaniyorum. Bir dosya indirirken virus iceriyorsa indirmeden once uyarisini veriyor. Digerleri gibi sadece tarama yapilinca virus uyarisi vermiyor. Aktif olarak windows gezgininde gezerken viruslu dosya ile karsilasirsaniz direk uyariyor ve silebiliyor. Sistem kaynaginida yeterince az tuketiyor. Belki birinci degil kaynak tuketiminde ama hem koruma hem kaynak tuketiminde oldukca basarili.
KasperSky,Norton,Panda, Ozellikle G-GATA (2008 Virus Programi Test Birincisi) oldukca basarili ancak cok fazla sistem kaynagi tuketiyor. Nedeni de sadece virus programi degil Firewall, Registry Cheker, SpyWare Cleaner gibi extralara sahip olmalari.\

Ozetle: Avira AntiVir'in yanina Windows'un Deffender'ini kurarsaniz emin olun kolay kolay virus bulasmaz. (Normal bir kullaniciya) Ancak su da var ki; genelde PC'lere virusler flash disklerden bulasiyor su donemde. PC'de ki otomatik calistir ozelligini kapatin. CD,DVD,Flash, vs. takildiginda kendiliginden icini acmak, setup calistirmak gibi islemler yapmasin. Bunun icin GPEdit.MSC komutu Baslat-Calistirdan kullanilabilir. (WinXP Pro icin gecerli)

Birkan

Asistan
Nedense Çoğu Kişi Kendi Antivirüsünü Met Ediyor !!!

32.sefonun Sorusuna Yanıt nerde ?

Bu Antivürüs Yarıştırma Ne zaman Biter dicem ama Çünkü böle giderse bitmeceyeği Belli

Kurumlardan reklam karşılığı Para alıyormuşsunuz gibi O kadar Met Ediyorsunuz ki !!

Antivirüs Hakkında Bilgi tamam Ama Met etmek Artık Ortadan Kalksa

Mesela; Avastın Virüs Silmesi Başarısız Bu Doğru !!!

Ve Durum Hakkında 1 Konu Açayorum...

Tam zamanlı koruma sağlayan tüm programlar sistem belleğini tüketir. Virüs bulaştıktan sonra temizlemek fayda vermez. Mühim olan virüs bulaşmadan önce bir anti virüs yazılımı ile sistemi kullanmaktır. Sen temizlemek için bir yol arıyorsun madem kur norton 360 ı temizlesin. Sonra kaldır devam et yoluna..

SDN Son Haberler

Son mesajlar