Az kala Papara ile Get ile alışverişte kandırılıyordum.Bir makale kurtardı beni...(Herkesin okuması gerek)

Bu konuyu okuyanlar

serhattokal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selam arkadaşlar haliyle dersler uzaktan eğitim olduğu için bilgisayar alma gereği duydum. Macbook Pro almak istiyordum.Neyse girdim sahibinden.coma baktım fiyatlar pahalı ucuz olanlar da harap olmuş. Dedim bi de letgoya bakayım orda fiyatlar nasıl. İyice bir araştırdım ordan da sonra baktım 3400 liraya sıfırından 159 devir bir ilan var.
Hemen mesaj attım adama, ürünü almak istiyourm diye.Adam da direk telefon numarasını attı sağolsun! . Aynı zamanda ürünle ilgili fotoğraf video ve fatura yolladı.Profıil resmine de bakıyorum polis kıyafeti giymiş bir memur. Ben de dedim ki tmm bu adam güvenilir bak fatura foto video atıyor falan.wpden yazıştık adamla
"Ben de ona İzmir'de tanıdığım yok maalesef Get ile yollayabilir misin?" dedim. O da "tabii kardeşim papara ile mi almak istersin yoksa kredi kartıyla mı?"dedi. Ben de ona "papara hesabım yok banka kartıyla almak istiyorum."dedim. O da "Papara ile %3 banka kartıyla %9 komisyon alıyor." dedi. Ben de " paparayı ilk kez duydum.Acaba hemen hesap açabilir miyim çünkü onunla daha ucuz"dedim.Adam da da sağolsun yardım ederek iki dakikada açtık hesabı. Sonra adam Get açtım akşama yayında olur parayı hazırla dedi.
Ben de merak ettim acaba papara ile Get üzerinden alışveriş ile ilgili bir şikayet var mı? Biraz baktım pek birşey göremedim. Dedim bir forumdan tartışma açayım bakalım fikir sahibi var mı bu konuyla ilgili.
Tartışmayı açtım dedim cevaplar gelene kadar biraz daha araştırma yapayım. Sonra r10.net sitesinden biri bu konuyla ilgili makale yayınlamış. Açtım okuyorum ben şoooookkk. Şahıs ile bana cihazı satan adamın tüm dedikleri birbiriyle uyuşuyor.
(İkimize cıhazı satan aynı konumda , aynı cihazı satıyor, papara ile get açmaya yardım ediyor, profilinde polis fotoğrafı var, arada wpden konuşurken bana üniversite mezunu olduğunu iş bulamadığı için polis olduğunu söylemişti makaledeki adama da aynısını söylemiş,velhassıl konuşmalar dahil tıpa tıp aynı).
Yani iki dakika araştırma yapıp bu makaleyi okumasaydım. Akşama adama parayı atmıştım ve adam kayıplara karışacaktı.
Neyse ki verilmiş sadakam vardı. Son anda bir makale okuyarak kandırılmaktan sıyrıldım. Size ricam lütfen fiyatı ne olursa olsun zar zor kazandığınız parayı cihazı görmeden veya Get banka hesabı ile alışverişi açtırmayan adamdan alışveriş yapmamanız!!!!!!

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Oyşşş. İyi ki okudunuz.

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Vallahi verilmiş sadakan varmış geçmiş olsun ne diyelim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgilendirdiğin için sağol bu arada

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Hiçbir polis böyle yerlerde profil fotoğrafını üniformalı bir şekilde bulundurmaz. Aynı şey bütün kolluk kuvvetleri için geçerli.