Aynı PC Düşük FPS

Bu konuyu okuyanlar

Berat Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bu durum canımı çok sıkmaya başladı artık. Bu konulardan çok fazla anlamıyorum ve sizlerin yardımına ihtiyacım var. Hemen konuya giriyorum. Arkadaşımın laptopunun özelliklerini yazayım ilk önce.
Nvidia GeForce 9600 GSO 512m
3gb ram
İşlemcisi hakkında bir bilgim yok fakat ram e ve ekran kartına bakarak aşağı yukarı nasıl bir şey olduğunu çıkarabiliriz. 8 yıllık bir laptopmuş. Bu laptop League of Legends' da ortalama 80 fps alıyor. Gördüğümde bayağı şaşırmıştım. Benim laptopum 30-35 fps alıyor. Ama takım savaşlarına falan girdiğimde 15 e kadar iniyor. Bazen kendiliğinden 8 fps falan oluyor. Sistemim ;
Nvidia GeForce GT 525m
4 gb ram
İntel core i5 2450m . İnternetten baktıgım videolarda aynı sistem fakat 6gb ramli bir bilgisayar ortalama 120 fps alıyor. Derdime derman olacaklara sesleniyorum gerçekten yardıma ihtiyacım var. Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Büyük ihtimalle sıcaklıktan dolayı ekran kartın hızını düşürüyor , o 8fps ye inmeler o yüzden. İçini temizletmen ve termal macun sürmen bilgisayarını biraz rahatlatır.

AdemCLK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Format at geçer.Şaka bi yana Sansar667 hocamın dediğini yap

Berat Gündoğdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki söylediğim örneklerdeki gibi yüksek fps alabilir miyim? Ne diyorsunuz?

Flardryn

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Ram kullanımı da önemli. Lol ile birlikte sistemin ram kullanımı 4 ü geçiyorsa fps drop yiyor olabilirsin. Sistemin çok ısınması da fps yi baya bi düşürür laptop olduğu için. 6 ramli sistem ram sınırını aşıp daha az ısındığı için fps olarak daha yüksek olabilir.

ozbaytunahan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben pc yi 0 aldım .Aldığımdan beri fps leri düşük alıyorum csgo lol felan . bozukmu aldım acaba diye garantiye yolladim bisey yok deyip geri yolluyolar. ama sıkınti devam ediyo.pc itel i7,24gb ram,gtx 950m . 30 fps den yukari cikmiyo hatta düsüyo. acil cevap

Sezer Gülsay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selam,
Arkadaşların dediği gibi yetersiz havalandırma ekran kartlarında fps düşüşleri yaşatabiliyor. Ben de zaman zaman tecrübe ettim. Laptopunu temizle, yazılımsal olarak fps düşüşü yaşatabilecek sorunları kontrol et. Anlık çözümler için oyuna tekrar giriş yap veya restart at. Laptopunun yaşı da oldukça yüksek malum. Eğer mümkünse temiz bir format at ve tekrar dene.

ozbaytunahan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam,
Arkadaşların dediği gibi yetersiz havalandırma ekran kartlarında fps düşüşleri yaşatabiliyor. Ben de zaman zaman tecrübe ettim. Laptopunu temizle, yazılımsal olarak fps düşüşü yaşatabilecek sorunları kontrol et. Anlık çözümler için oyuna tekrar giriş yap veya restart at. Laptopunun yaşı da oldukça yüksek malum. Eğer mümkünse temiz bir format at ve tekrar dene.
garantide yapmışlar zaten fan temizliği felan

Son mesajlar