Soru Aynı operatörü kullanmamıza rağmen neden benim internetim çekmiyor?

kozmix

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Selamlar. Benim hattım türk telekom ve arkadaşımın hattı da öyle. Aynı evde kalıyoruz.
Mobil veri hizmetimiz ikimizde de 4.5 G çekiyor gösteriyor. Ama ben mobil veri açıkken youtube, twitch felan geçtim google veya whatssapp gibi uygulamalara bile giremiyorum. Adam youtubedan 1080p video izliyor. Bendeki çekmeme sorununu nasıl çözebilirim?

Benim cihazım :
İnfinix note 12 (256 GB)

Arkadaşımın cihazı :
Redmi note 12 pro 5G (256 GB) (Kaçak😂)

Graveworm

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,214
Telefon kaynaklı olabilir. Bende 6S olduğunda arkadaşımda 8 Plus vardı, aynı yerde çalışmamıza rağmen internetten her şeyi yapıyordu.

Constantin87

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,956
Selamlar. Benim hattım türk telekom ve arkadaşımın hattı da öyle. Aynı evde kalıyoruz.
Mobil veri hizmetimiz ikimizde de 4.5 G çekiyor gösteriyor. Ama ben mobil veri açıkken youtube, twitch felan geçtim google veya whatssapp gibi uygulamalara bile giremiyorum. Adam youtubedan 1080p video izliyor. Bendeki çekmeme sorununu nasıl çözebilirim?

Benim cihazım :
İnfinix note 12 (256 GB)

Arkadaşımın cihazı :
Redmi note 12 pro 5G (256 GB) (Kaçak😂)
Tarife farkından olabilir, sizin kotanız bitti ve aşımsız paket kullanıyorsanız bağlantı hızınız sıfırlanıyor hızlanmak için ek paket almalısınız.

Forjest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefonuzun ayarlarını varsayılan olarak yükleme yaparak denemek gerekli diye düşünüyorum. Ayarlarla ilgili bir sıkıntı olabilir. Mevcut yedeklerinizi alarak sıfırlama yapın. Olmazsa eğer telefonda teknik olarak bir sorun olduğu anlaşılabilir. Deneme yanılma yapmak gerekli ilk önce.