'Ayı' Elvan'a rekoru getirdi!

Bu konuyu okuyanlar

tugbagaleri

Profesör
Eski Dünya Rekortmeni atlet Elvan Abeylegesse, ''Aladağ'da gördüğüm ayı rekor kırmama neden oldu'' dedi. Elvan, ''Aramızda yaklaşık 150 metre vardı. Ayıyıgördükten sonra çok hızlı bir şekilde koşmaya başladım ve rekor kırdım'' diye konuştu.


Japonya'nın Osaka kentinde, 25 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Dünya Atletizm Şampiyonası'na hazırlanan Abeylegesse, antrenörü Anatoliy Bychkov eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Abant kampının çok iyi geçtiğini belirten Abeylegesse, ''Burada ortam çok güzel. Yükseklik Aladağ'dan daha fazla. Herkes Aladağ'da ayı görüp görmediğimi soruyor. Aladağ'da gerçekten ayı gördüm. Aramızda yaklaşık 150 metre vardı. Ayıyı gördükten sonra çok hızlı bir şekilde koşmaya başladım ve rekor kırdım'' diye konuştu.
''ELVAN'I TAKİP ETMEKTE ZORLANIYORUM''
Milli atlet Elvan Abeylegesse'yi antrenmanları sırasında takip etmekte zorlandığını belirten antrenör Anatoliy Bychkov ise, ''Daha verimli çalışabilmemiz için motosiklete ihtiyacımız var'' dedi.

Antrenör Bychkov, yaylada antrenman yapan sporcuların güvenliğini sağlamak ve yanlarında olabilmek için kendisine motosiklet temin edilmesini talep etti.
SELİMOĞLU'NDAN ZİYARET
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine yeni atanan Erdal Selimoğlu, milli atlet Abeylegesse'yi ve antrenörü Bychkov'u ziyaret etti.

Çalışmalar hakkında Selimoğlu'na bilgi veren antrenör Bychkov, ''Elvan'a alınacak ilaçlar konusunda sorun yaşıyoruz. Bolu'dan alacağımız ilaçları hangi eczaneden alacağımızı bilmiyoruz. Gençlik ve spor il müdürlüğü ile anlaşmalı eczaneleri bilmediğimiz için sıkıntı yaşıyoruz. Bu konuda yardım istiyoruz'' diye konuştu.

Antrenör Bychkov'un isteklerini dinleyen il müdürü Selimoğlu, ''İhtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı not aldım. Bunların bir an önce çözüme kavuşması için gerekli olan yapılacaktır'' dedi.
 

tugbagaleri

Profesör
bdco dedi ki:
haydaaa ben Aladağ'a balığa gitmiştim şimdimi söylenir korktum ha :D
Ne şimdisi bir seneyi geçti kardeşim Aladağda balık tutacaksan ya atlet olacaksın yada aladağ gidişte 80km sonra yolkenarındaki bakkaldan(palanın yeri) "ayıkov" alman gerekir sürüyorsun ayı gelmiyor...Yabancı kadına tecavüz vahşetinden sonra "tezkamkov" da çıkaracaklarmış....
 

maxxdump

Dekan

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst