Ayhan Akman: "Sevgiyle Yürüyoruz"

Bu konuyu okuyanlar

aliihsangs12

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
G.Saray Kaptanı Ayhan, üç cephede birden şampiyonluk mücadelesi verdiklerini söyledi, "Kenetlenmiş bir ekibiz. Uyum ve sevgi yumağı içindeyiz" dedi.

2008_10_26_eskisehirspor_galatasaray_sevinc_ayhan_akman_kewell_1.JPG

Oynadığı futbol ve bu sezon gösterdiği olağanüstü performansla Galatasaray'ın başarısında büyük pay sahibi olan Ayhan Akman, ilk yarıda yaptıkları hataları ikinci yarıda tekrarlamayacaklarını ve mutlu sona ulaşacaklarını söyledi. Sarı kırmızılıların kaptanı, yoğun bir dönem sonrası tatilde stres attığını belirterek, "Dinlenmek iyi geldi. İkinci yarıda daha zorlu bir maratona girişeceğiz. Üç cephede birden şampiyonluk mücadelesi yapıyoruz" dedi.

Sezona sakatlıkların fazlalığı nedeniyle iyi başlayamadıklarını ancak ilerleyen haftalarda takımın uyum dönemini atlattığını dile getiren Ayhan, "Biz her takımda olmayan bir uyum ve sevgi yumağı içindeyiz. Hem Avrupa arenasında, hem de içeride iyi bir yol tutturduk, gidiyoruz. Biz yerli yabancı ayrımı yapmayan bir topluluğa sahibiz. Kimin derdi varsa, yardımına koşuyoruz. Takım içinde böyle bir arkadaşlık ortamı var. Bu yoldan da dönmeye niyetimiz yok. Yabancı oyuncular bile oynadıkları diğer takımlarda görmediklerini, Galatasaray çatısı altında gördüler" diye konuştu.

Skibbe Çok Değerli

Hocaları Michael Skibbe için yapılan eleştirilerin haksız olduğunu da sözlerine ekleyen Ayhan, şunları söyledi: "Öncelikle Skibbe, mükemmel bir kişiliğe sahip. Oynayan ve oynamayan arasında ayrım yapmıyor. Herkese eşit geliyor ve adaletli davranıyor. Diyalogları ve yaklaşımı mükemmel. Futbolu da çok iyi biliyor. Birçok hocayla çalıştım ve Skibbe'den de çok şeyler aldım. Hiçbir zaman eksiklerin ve bahanelerin arkasına sığınmadı. Elindeki malzemeyi iyi kullanmaya çalıştı ve başarılı oldu. Kötü sonuçlar aldık ama biz bunları başkaları gibi hocamıza mal etmedik. O yine de her şeyi kendisi üstlendi. Benim için kaptan olarak çok güzel bir sezon geçiyor."

Kaynak