Aydın Aydın - Acele Giden Ecele Gider & Carekdi

AliA

Guru
Onursal Üye
Albüm ile ilgili bilgiler


04.02.1969 Hakkari doğumlu, evli, iki çocuk babası.İlk, orta ve liseyi Hakkari’de okuduktan sonra 1987’de Milliyet Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu yarışmada Halk Müziği dalında Türkiye birinciliğiyle İstanbul’a gelmiştir.

İlk olarak Arif Sağ Müzik Evinde müzik eğitimine başlamış ve daha sonra 1989 İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümüne hak kazanmış ve Türkiyedeki bütün halk oyunlarda profesyonelce oynamış.

İstanbuldaki Halk Eğitim Merkezlerinde üniversite, lise ve değişik kurumlarda Hakkari yöresi halk oyunlarının eğitmenliğini yapmıştır.

Üniversite biter bitmez İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı halk oyunları bölümünde öğretim görevlisi olarak göreve başlamış.

Çaldığı enstrümanlar amatörce bağlama, dilsiz kaval, ritim grupları ve ses üzerine çalışmalar devam etmiştir.

Vizontele birde Zakir rolüyle çeşme başında Zapsuyu Derindir Geçit Vermiyor uzun havasıyla sinema ve sahneye merhaba demiştir.

İlk kaseti Ayışığı, Düşme Tuzaklara, Bende Söyledim, Kuzuların Sesi meee, Ye ye yeh Çepik, Su Sesi, Dumansız Havalar ve en son Trafik Canavarı Acele Giden Ecele Gider 2011 son çalışması...

Türkiyede belki dünyada Aydın Aydın ilklerin adamı oldu. Herkesin gördüğü ama farketmediği türküleri ve sosyal içerikli konulara imza attı.

Türkiyede ilk defa hayvanlarla düet yaptı. Kuzu Kuzu meee ( tüüüüü meee) insanlarla hayvanları kaynaştıran melodiler diye yola çıktı.

Daha sonra her bitki bir derde devadır diye ye ye yeh sloganıyla sebzegil, meyvegiller, turunçgiller, baklagiller ailesini ele aldı ve bunlarda yetmedi; küresel ısınma ve küresel kıyamet dediğimiz susuzluğun Dünya’yı tehdit ettiği dönemde su sesi Dünya’nın ortak sesi dedi; yine yetinmedi dumansız havalar dedi ve 2011’de her saniye can alan trafik canavarına dur demenin zamanı geldi diyerek Acele Giden Ecele Gider yeni albümüyle hayranlarıyla buluşacak..

Devamı geliyor...

Albümdeki Eserler

 1. Acele Giden Ecele Gider (Trafik Canavarı)
  Söz & Müzik: Aydın Aydın
 2. Kaysı Diyarı Malatya
  Söz & Müzik: Aydın Aydın
 3. Zû Here
  Söz & Müzik: Aydın Aydın
 4. Carekdi
  Söz: Mehmet Çelik, Aydın Aydın Müzik: Aydın Aydın
 5. Narin Gelin
  Söz & Müzik: Aydın Aydın
 6. Şemmamuk
  Söz: Mehmet Çelik, Aydın Aydın Müzik: Aydın Aydın
 7. Ah Zalım Mahpushane
  Söz & Müzik: Aydın Aydın
EsenShop
 
Üst