Ayasofya'ya giriş ücretsiz oluyor: İlk namaz 24 Temmuz'da kılınacak

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Müze statüsünden çıkmasıyla birlikte Ayasofya Camisi'ne ücretli giriş uygulamasını da kaldırıyoruz."

"İnsanlığın ortak mirası Ayasofya, yeni statüsüyle herkesi kucaklamaya, çok daha samimi, çok daha özgün şekilde devam edecek."

"Tüm camilerimiz gibi Ayasofya'nın kapıları da yerli ve yabancı, Müslim ve gayrımüslim herkese sonuna kadar açık olacaktır."

"Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazı ile birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz."

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çeyrek asırdır İstanbul’dayım bir defa içeriye girmedim. Çok para, müzeler ücretsiz olmalı ki insanlar kültürel miraslarını görsün.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Çeyrek asırdır İstanbul’dayım bir defa içeriye girmedim. Çok para, müzeler ücretsiz olmalı ki insanlar kültürel miraslarını görsün.
o zaman batarlar ücretli olmalı ama deli dumrulun torunu kafasında olmamalı.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Aklımda bir soru insanlığın ortak mirası olarak Topkapı da diyebiliriz. Peki o neden ücretli? :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Namaz vakitleri dışında sembolikte olsa bir ücret olmalı bence. Avrupa'da bunun bir sürü örneğini vermişlerdi aktif kullanılan Kiliseler var ama yabancı Turist girerken ücret ödemesi gerekiyor o tarz olabilir. Bir Turnike sistemi flan.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Namaz vakitleri dışında sembolikte olsa bir ücret olmalı bence. Avrupa'da bunun bir sürü örneğini vermişlerdi aktif kullanılan Kiliseler var ama yabancı Turist girerken ücret ödemesi gerekiyor o tarz olabilir. Bir Turnike sistemi flan.
Bence de olmalı büyük gelir sağlıyordu sonuçta

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Güzel uygulama olmuş, İlk günler çok kişi geleceği için umarım virüsün yayılmasını engellemek için önlemleri alırlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sen Türkiye ve Camii umrunda değil gibi daha çok dalga geçme çabasıyla yazıyorsun ama.
Hayır, bizim konuştuğumuz konu farklı. Camii olması bilmiyorum iyi olabilir olmaya da bilir. Orası araştırılmalı. Cami olsada bana bi getirisi yok müze olsa da bana şuan bi getirisi yok.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Benim takıldığım başka konu umarım yapıya zarar gelmez kaç yıllık tarih yer çok yazık olur

Son mesajlar