Ayasofya'daki ibadetten sonra Yunanistan yas ilan etti!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Ayasofya’nın ibadete açılmasının ardından Yunanistan’da bugün tüm kiliselerde ‘yas günü’ ilan edildi.

IMG_20200724_132815.jpg

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Bence bunlar politik olarak bize oynuyorlar canlarını yaktığımızı bize düşündürüp daha da radikal kararlar almamızı dünya(Avrupa) da yalnızlaşmamızı istiyor gibiler.

zaten yalnızız ki :rolleyes: Avrupa'nın bizle alakası yok bile..

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
zaten yalnızız ki :rolleyes: Avrupa'nın bizle alakası yok bile..
Ya yalnız gibi görülebiliriz ancak bence tam öyle değil bizim aleyhimize öyle kolaylıkla karar verip oy birliğine varamıyorlar. Yoksa çoktan yaptırımlar gelirdi diye düşünüyorum

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Ya yalnız gibi görülebiliriz ancak bence tam öyle değil bizim aleyhimize öyle kolaylıkla karar verip oy birliğine varamıyorlar. Yoksa çoktan yaptırımlar gelirdi diye düşünüyorum

Kanka her yerden yaptırım geliyor zaten ya :joycat:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Bugüne kadar Avrupa bizimle alakalı mıydı ? Sadece işleri düşünce akıllarına geliyorduk. 1964ten beri almaya niyetleri yok zaten. Zaten AB aslında hıristiyan birliğidir. Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğunun devamı gibi bir ideolojiyle kurulmuştur. Bizi ekonomik olarak iyi olsakta kolay kolay almazlar. Hem ülkedeki genç nüfusu hem de ortadoğuya yakınlığı ve terör gruplarını düşünürsek kendini kolay kolay ateşe atmazlar.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Siz kabul etsenizde etmesenizde Avrupa denilen kısım sizi her zaman "Müslüman" olarak görecektir. Onlar için Türk demek "Müslüman" demektir. Normal şartlarda Protestanı, Ortodosksu Katoliği birbirini yerken "Müslüman"lara karşı herzaman birlik olmuşlardır. Bu yetmemiş gibi yanlarına Yahudileri bile almışlardır. Durum düşmanımın düşmanı benim dostumdur mantığı. Diğer müslüman sandığınız devletler var ya İranı, Mısırı, BAEsi Arabistanı aslında onların sadece halkı müslüman yöneticileri değil. Bu yüzden bu Avrupa ve Amerika gibi ülkelerin oyuncakları durumundalar. (İran için itiraz edebilirsiniz onuda konuşabiliriz) Bu durumda adamların karşısında sadece Müslüman olarak bu Ülke kalıyor ki tam ortada Orta doğu denen en güzel yerde. Siz istediğinzi kadar şundan yada bundan bizi sevmiyorlar diye düşünün ama onlar bizi hiç bir zaman sevmedi ve sevmeyecekte. Bunun aksini düşünmek rüya görmekten başka bir şey değil. Ha adamlara gidip ben müslüman değilim bunlardan da nefret ediyorum diyin hemen sizi severler ;)

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Biraz geç bir yas olmuş çünkü 1453 de Ayasofya ellerinden gitmişti zaten.Ağlayıp sızlamalarına gerek yok.Hak iddaa edecek makamda değiller.

Reaksiyon puanı
6,381
Yasın nedeni Türkiye'nin istediğini, istediği şekilde yapabilmesi ve haklı olması diye düşünüyorum. Ayasofyanın cami olmasını pek de umursadıklarını sanmıyorum.

Ve onlar adına çok üzüldüm şimdi yazık hallerine, halk isyanda, halk ağlıyor (!)

Limuen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Herkesin fikrine saygı duymak lazım tabii ki ama sannnnki bizden iyice nefret etsinler diye Ayasofya ibadete açılmış gibi değil mi? Şu zamana kadar iyiliğimiz için pek de birşey yapılmadığını göz önüne alırsak..?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Euro almış başını gitmiş. Dolar sabit.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Egemenlik hakları. Egemenlik hakları. Egemenlik hakları.
Türk devletinin verdiği karara başka bir devlet KA RI ŞA MAZ.
Ama tabi ağlamak serbest