Ayasofya'da Çıplak Poz Verdi, Dava Açıldı

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Aynı şahısın Türkiye'de Türkiye Cumhuriyetinin bayrağına hakaret edici nitelikte bir fotoğrafı da var. Hakkında yargılamanın yapılması abes bir şey değil.
Abes. 15+ yıl önceden işlenen bir cinayet neden 2020 senesinde aydınlığa kavuşuyor? Neden faili meçhul, neden daha önceden çözülmeyip dava kapandı?
 

epsilon06

Profesör
Katılım
19 Ocak 2016
Mesajlar
2,161
Reaksiyon puanı
2,090
Puanları
113
Yaş
25
Kime ceza veriliyor ki buna verilecek peh bide yabancı...Ufak atın civcivler yesin. Mis gibi gezer.Ama bir Türk'e denk gelmesin sonu iyi olmayabilir...
 

Morpho

Öğrenci
Katılım
26 Ara 2020
Mesajlar
29
Reaksiyon puanı
14
Puanları
3
Yaş
15
Ekli dosyayı görüntüle 129150

Ayasofya'da çıplak fotoğraf çektiren ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "hayasızca harekette bulunma" ve "müstehcenlik" suçlarından 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Papen'in 2018'de Türkiye'ye gelerek Ayasofya Camisinde çıplak fotoğraf çektirmesi ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz vermesi üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlandı.

Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli Papen hakkında "Devletin egemenlik alametlerini aşağılama", "Hayasızca hareketler" ve "Müstehcenlik" suçlarından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Hazırlanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.


Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye'den ayrıldığı için ifadesi alınamayan Papen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Manken Papen, Kudüs ve Mısır'da verdiği pozlardan dolayı tutuklanmış ve para cezasıyla serbest kalmıştı.

Milliyet// Sonuç olarak müebbet ve idam verilse dahi ülkede bulunmayan bir kişi için komik bir dava olmuş.
amac ney Allah belanizi vermesin hem basi bagli kadinsin hem ne yapiyon Allaha hesap vercen sen bekle
 
Üst