Ayaklarınızın üşümesini engelleyebilirsiniz!

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Selam Arkadaşlar,

Kışın en büyük sorunlarımızdan biride özellikle ayaklarımızın üşüyor olması... Üst üste çorap giymenize rağmen üşüyen ayaklarınızdan şikayetçiyseniz size bir önerimiz var. Son zamanlarda sıkça kullanılan bu yöntem sayesinde ayaklarınızı sıcak tutabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler;

İhtiyacınız olan malzemeler:

Alüminyum (araç ön cam) güneşlik
Makas
Kalem

Hazırlanışı:
  1. Öncelikle ayakkabı veya botunuzun astarını çıkarın
  2. Daha sonra ayakkabı astarını bir örtünün üzerine koyarak kalemle iki kalıp çıkarın
  3. Çıkardığınız kalıpları makasla kesin
  4. Bu kalıbı botunuzun tabanına yerleştirin.
  5. Kalıbın üzerine de ayakkabınızın astarını koyun.
  6. Yapılması gereken adımlar buraya kadar. Bu yöntem sayesinde ayaklarınızın soğuktan korunduğunu ve güneşten gelen sıcaklığın direk ayağınızı etkilediğini hissedeceksiniz
Artık daha rahat kar topu savaşı yapabilirsiniz :)

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Selam Arkadaşlar,

Kışın en büyük sorunlarımızdan biride özellikle ayaklarımızın üşüyor olması... Üst üste çorap giymenize rağmen üşüyen ayaklarınızdan şikayetçiyseniz size bir önerimiz var. Son zamanlarda sıkça kullanılan bu yöntem sayesinde ayaklarınızı sıcak tutabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler;

İhtiyacınız olan malzemeler:

Alüminyum (araç ön cam) güneşlik
Makas
Kalem

Hazırlanışı:
  1. Öncelikle ayakkabı veya botunuzun astarını çıkarın
  2. Daha sonra ayakkabı astarını bir örtünün üzerine koyarak kalemle iki kalıp çıkarın
  3. Çıkardığınız kalıpları makasla kesin
  4. Bu kalıbı botunuzun tabanına yerleştirin.
  5. Kalıbın üzerine de ayakkabınızın astarını koyun.
  6. Yapılması gereken adımlar buraya kadar. Bu yöntem sayesinde ayaklarınızın soğuktan korunduğunu ve güneşten gelen sıcaklığın direk ayağınızı etkilediğini hissedeceksiniz
Artık daha rahat kar topu savaşı yapabilirsiniz :)
Çok iyi bir fikir gibi görünmekte, en kısa sürede deneyeceğim. Teşekkürler faydalı bilgileri beklemekteyiz :)
Thanks
Dankeschön

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Yararlı bir paylaşım olmuş ama kim uğraşacak.:D

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Peki çorabın üzerine poşet geçirip giysek ayakkabıyı ? Islanmaz belki ama yine üşür müyüz?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Peki çorabın üzerine poşet geçirip giysek ayakkabıyı ? Islanmaz belki ama yine üşür müyüz?
Ayağın nefes almaz o zaman. Hem de üşür yine.
Soruyu ciddi sorduğunu düşünüyorum.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061

Ayağın nefes almaz o zaman. Hem de üşür yine.
Soruyu ciddi sorduğunu düşünüyorum.

Soruyu ciddi olarak algılayarak cevap vereyim, ayağına poşet takarak ayakkabı giyersen ayağın belli bir süre üşürsün, daha sonrasında ayağın hava almaz terleme yapar ve belli süre sonra koku yapar( ben küçükken kış aylarında sürekli olarak yaptığım için bu sorun şuanda bende var) yaklaşık 5 gündür kendim denedim yararını gördüm bu yüzden yararlı olacağını düğündüm

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
kalın yün çorap giyiyorum. Sentetik malzemeler soğuktan korumazlar ve bir de hava geçmesinide önlediklerinden, Mantara sebep olurlar.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Kaliteli bir bot ve kalın çorap ile gerekli çözüme ulaşabilirsiniz :)